aktywności, które wzmocnią relację ojca z córką Sensity.pl

Trzy aktywności, które wzmocnią relację ojca z córką

Naukowcy z Uniwersytetu Baylor postanowili zbadać, jakie są najskuteczniejsze sposoby na budowanie więzi między ojcem i córką. Na podstawie wyników badań przeprowadzonych na 43 parach ojców i córek, przedstawili trzy podstawowe aktywności, które wpływają na poprawę relacji:

1. Uprawianie sportu

Poświęć czas, aby wyjść na świeże powietrze i naucz córkę zasad Twojego ulubionego sportu. Wspólna aktywność fizyczna jest dla Was dobra, ponieważ ojciec staje się głównym towarzyszem zabaw, a córka ma szansę być w centrum uwagi. Warto także zabrać dziecko, aby zobaczyło wydarzenie sportowe na żywo – wspólne przeżywanie emocji bardzo zbliża.

2. Praca na projektem

Znajdź zadanie, nad którym możecie wspólnie popracować. Może to być naprawa drobnej usterki w domu, grabienie trawnika, umycie samochodu lub pomoc w wykonaniu pracy domowej Twojej córki. Ważne, abyś poświęcił swój czas na projekt, w który oboje się zaangażujecie. Ten punkt jest szczególnie istotny dla ojców, którzy spędzają długie godziny poza domem.

3. Wspólne wakacje

W tym punkcie nie chodzi o długie podróże, lecz o to, aby spędzić czas sam na sam z dzieckiem. Nawet jednodniowa wycieczka poza miasto, kemping, czy wspólne wyjście z córką na obiad wpłynie pozytywnie na Waszą relację. Wiele dzieci biorących udział w badaniu przyznało, że dopiero podczas wypraw sam na sam z ojcami, mogło z nimi po raz pierwszy szczerze porozmawiać.

——
Tekst opracowała Agata Baca

*na podstawie artykułu: Elizabeth Elizardi, psychologytoday.com

sensity.pl logo

Sensity.pl to poradnia psychologiczna, której misją jest pomoc rodzinom w pokonywaniu kryzysów, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z parami i małżeństwami, które znajdują się w sytuacji około rozwodowej. Sensity.pl nie mediuje rozwodów, zawsze walczymy o uratowanie związku i rodziny.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *