Problemy dorosłych dzieci i ich rodziców

Pomagamy rozwiązywać problemy rodzinne

Nieuporządkowane relacje z rodzicami powodują, że:

 • czujesz się winny, kiedy tylko próbujesz żyć własnym życiem,
 • poczucie winy lub złości jest dominującym uczuciem w Twoim życiu
 • czujesz się odpowiedzialny za szczęście Twoich rodziców a sam nie czujesz się szczęśliwy,
 • spotkania rodzinne powodują, że czujesz jakby ktoś odessał z Ciebie energię,
 • większość kłótni w Twoim związku dotyczy Twojej relacji z rodzicami,
 • pozwalasz, aby rodzice podważali Twój autorytet wobec Twoich dzieci,
 • masz poczucie jakbyś znajdował się między młotem i kowadłem, starając się mediować stosunki, aby rodzic przypadkiem nie poczuł się w jakikolwiek sposób urażony,
 • pozwalasz rodzicom przekraczać Twoje granice, bo postawienie granic skutkuje Twoim poczuciem, że ich krzywdzisz,
 • bezskutecznie starasz się zyskać akceptację rodzica,
 • masz poczucie, że sam nie decydujesz o sobie, że za Twoimi decyzjami stoją rodzice

Jeśli choć jeden z powyższych punktów dotyczy Ciebie, nie zwlekaj, działaj!

Pomagamy uzdrowić zniekształcone, toksyczne relacje

Od ponad 10 lat skutecznie pomagamy w rozwiązywaniu problemów w relacjach rodzinnych. Bardzo częstym tematem sesji terapeutycznych w Sensity są problemy dorosłych dzieci i ich rodziców.

Doskonale wiemy, że nieułożone relacje z rodzicami mogą blokować Twój rozwój, wpędzać w poczucie winy czy podcinać skrzydła. Dlatego oferujemy pomoc na najwyższym poziomie, która pomoże Ci ułożyć również te najtrudniejsze relacje.

Rozwiązanie problemów w relacji z rodzicami pozwoli Ci na prawidłowe ułożenie relacji z partnerem i dziećmi, zlikwiduje poczucie winy i poczucie bycia nie dość dobrym, a Twoje życie nabierze nowej jakości.

Zapraszamy na konsultację. Uważnie przeanalizujemy Twój problem i wypracujemy możliwe rozwiązania.

Pracujemy w Warszawie ale też online

Nasza poradnia psychologiczna zlokalizowana jest w Warszawie, tuż przy stacji metra Marymont, co zapewnia łatwy dojazd z Żoliborza, Bielan, Centrum Warszawy oraz Ursynowa – sprawdź

Prowadzimy terapię problemów rodzinnych

 • szantaż emocjonalny i wszelkie inne formy przemocy psychicznej
 • uwikłanie w poczucie winy i nadmiernej odpowiedzialności
 • lęk przed samodzielnością, nieodcięta pępowina
 • nadmierne wtrącanie się rodziców w życie dorosłych dzieci i wszelkie inne formy przekraczania granic

Opinie naszych Klientów

Umiejętności Pani Zuzanny pomogły mnie osobiście oraz uratowały nasze małżeństwo. Zdecydowanie polecam współpracę z Panią Zuzanną osobom takim jak ja, którzy twierdzą że sami sobie poradzą i że generalnie trzymanie “byka za rogi” to ich domena. Pani Zuzanna nie uzależnia, czyli nie wpadasz w ciągłe wizytowanie bo “tam jest dobrze”. Czasami warto komuś zaufać żeby nadal móc ufać sobie i przybywać w tym świecie świadomie :)

p. Olego Zuzannie Jędrzejczyk

Serdecznie polecam współpracę z Panią Zuzaną. Pomogła mi wiele zrozumieć, zmienić i poprawić. Teraz czuję się naprawdę sobą, bez ciągłych wyrzutów sumienia, strachu i niepewności. Terapia przebiegała w miłej atmosferze, plan pracy bardzo dobrze dobrany do moich możliwości i predyspozycji.

p. Olao Zuzannie Jędrzejczyk
Pani Sylwia bardzo mi pomogła, otworzyła mi oczy na wiele spraw. Sprawiła, że zaczęłam lubić siebie. Trafiłam naprawdę w dobre ręce.
p. Iwonao Sylwii Miller

Dzięki terapii u Pani Sylwii znów się uśmiecham, czerpię radość z życia i jestem w stanie odczuwać szczęście – myślę, że to najlepszy dowód na to, że trafiłam do odpowiedniej osoby. Pani Sylwia umiała zdiagnozować moje problemy i zawsze reagowała na bieżąco na to, co działo się w moim życiu w czasie terapii. Zwracała uwagę na to, nad czym warto się zastanowić i dawała skuteczne narzędzia, pozwalające lepiej poznać siebie, pracować nad sobą. Dzięki jej spokojowi, otwartości i życzliwości łatwiej było się otworzyć i zmierzyć z niełatwymi sprawami. Na pewno zwrócę się jeszcze do Pani Sylwii w sytuacji, w której będę potrzebować pomocy czy konsultacji. Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego zawodowo i prywatnie! :)

p. Patrycjao Sylwii Miller
Człowiek pełen doświadczeń i dystansu do życia. Jest świetnym punktem odniesienia, aby zobaczyć swoje życie oraz doświadczenia z odpowiedniej perspektywy. Dzięki jego obecności w moim życiu mam moc do stawienia czoła wyzwaniom, mimo, że mierzę się z ekstremalnie trudną dla mnie sytuacją życiową.
p. Dawido Pawle Jurczyku

Pani Sylwia jest bardzo sympatyczną, otwartą, ciepłą osobą, szybko reagującą na problemy. Trafia w samo ich sedno i daje bardzo proste i skuteczne rozwiązania.

p. Martao Sylwii Miller

Właściwie, to nigdy nie lubiłam i odnosiłam się z dużym dystansem do psychologów czy terapeutów, ale zdarzyło się i musiałam poprosić o pomoc, choć miałam z tym duży problem. Pani Zuzanna była tą osobą, która pomogła mi przejść ten fragment mojego życia. W czasie naszych spotkań miałam poczucie, że jest osobą, która rozumie, wie, tłumaczy, “zmusza” do przemyśleń, analizy, po każdym spotkaniu czułam się bardzo wzmocniona i wychodziłam z poczuciem, że wiem co mam robić. Dzisiaj jestem inna, małymi “kroczkami” zmieniam siebie, nie jest łatwo, to proces… ale wiem, że warto zawalczyć o siebie. Dziękuję Pani Zuzanno.

p. Katarzynao Zuzannie Jędrzejczyk
Bardzo pozytywnie. Pan Wojtek jest profesjonalistą przez duże “P”. Prowadzi rozmowy w sposób zdecydowany, pilnuje, aby nie zbaczać z wyznaczonych torów, rozmowa jest żywa i interesująca. Współpraca zakończyła się powodzeniem.
p. Anetao Wojciechu Gorczycy

Właściwie, to nigdy nie lubiłam i odnosiłam się z dużym dystansem do psychologów czy …terapeutów, ale zdarzyło się i musiałam poprosić o pomoc, choć i z tym miałam duży problem.
Pani Zuzanna była tą osobą, która pomogła mi przejść ten fragment mojego życia. W czasie naszych spotkań miałam poczucie, że jest osobą, która rozumie, wie, tłumaczy, “”zmusza’ do przemyśleń, analizy, po każdym spotkaniu czułam się, bardzo wzmocniona i z poczuciem, że wiem … co mam robić.
Dzisiaj jestem inna, małymi “”kroczkami”” zmieniam siebie, nie jest łatwo, to proces…, ale wiem, że warto zawalczyć o siebie.
Dziękuję Pani Zuzanno.

p. Katarzynao Zuzannie Jędrzejczyk

Terapia u Pani Zuzanny Jędrzejczyk bardzo dużo mi dała. Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby. Jedyna rzecz której żałuję, to ta że nie trafiłem do Sensity wcześniej.

p. Kamilo Zuzannie Jędrzejczyk

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, która opierała się na zrozumieniu, słuchaniu i wnikliwej analizie. Byłam zdziwiona, jak wiele “niezwiązanych” ze sobą kwestii okazało się znaczących, za których wskazanie jestem bardzo wdzięczna.

p. Olao Zuzannie Jędrzejczyk

Bardzo pozytywnie. Pan Wojtek jest profesjonalistą przez duże “P”. Prowadzi rozmowy w sposób zdecydowany, pilnuje aby nie zbaczać z wyznaczonych torów, rozmowa jest żywa i interesująca. Współpraca zakończyła się powodzeniem.

p. Anetao Wojciechu Gorczycy

Współpracę oceniam bardzo dobrze, a wiem co mówię, bo pracowałem już z wieloma psychologami i terapeutami. Wysoki profesjonalizm i empatia. Polecam.

Pacjento Zuzannie Jędrzejczyk

Od początku współpracę z P. Martą oceniam b.pozytywnie .Bardzo fachowo i rzetelnie ocenia i wyjaśnia skalę problemu . Jest zarazem osobą miłą i kontaktową , co w moim przypadku jest b. ważne.Jest to moje dopiero 4 spotkanie ,lecz myślę że nadal będzie trafnie mi pomagać i rozwiązywać kolejne problemy.

p. Dareko Marcie Mauer-Włodarczak
Konkretnie i do celu, w fajnej atmosferze, bez zbędnego komplikowania. 100% uwagi na zagadnieniu, plus własne przykłady i szeroka wiedza robią swoje. Z pomocą Pani Zuzanny niepostrzeżenie dojdziemy do punktu, w którym będziemy wiedzieć, co jest naszą bazą i jak z niej korzystać. To robi różnicę! Polecam.
p. Grzegorzo Zuzannie Jędrzejczyk

Pan Wojciech to niezwykle profesjonalny przewodnik o otwartym umyśle. Z łatwością stworzył relację obopólnego zrozumienia i zaufania. Towarzyszył mi w bardzo trudnym i przełomowym momencie. Z ogromnym wyczuciem wskazał właściwe narzędzia do samodzielnego (!) zarządzania nieuświadomionymi, wewnętrznymi mechanizmami. Ze wsparciem pana Wojciecha osiągnęłam założony cel. SENSiTY to fantastyczne miejsce.

p. Katarzynao Wojciechu Gorczycy

Bardzo dobrze, Pan Wojtek to osoba o głębokiej empatii, wzbudza zaufanie, co pozwala czuć się swobodnie i przyspiesza proces terapii.

Pacjneto Wojciechu Gorczycy

Współpraca na najwyższym poziomie, pełen profesjonalizm, zrozumienie i wsparcie. Wyjątkowa atmosfera podczas spotkań skłaniała do otwartości, a także budowała zaufanie.

Pacjento Wojciechu Gorczycy

Ciepła, serdeczna, z dużą dawką dobrej energii. Pomogła mi popatrzeć na wiele spraw z innej perspektywy i wyjść z “cienia”.

Pacjento Zuzannie Jędrzejczyk

Byłem u pięciu specjalistów. Nikt, tak jak Pani Marta trafniej nie sprecyzował moich małżeńskich problemów. Trafione w 10. Pełen szacunek. Porady bezcenne.

p. Mareko Marcie Mauer-Włodarczak

Pełen profesjonalizm. Czuję się bezpiecznie na zajęciach. Nie czuję się oceniany. Pan Karol to człowiek, któremu można zaufać.

p. Łukaszo Karolu Michalskim

Spotkania bardzo dobrze przygotowane – Pani Zuzanna posiada bardzo wysokie kompetencje związane z prowadzoną praktyką. Uważam sesje za twórcze i pomocne, dziękuję.

p. Norberto Zuzannie Jędrzejczyk

Pani Zuzanna pomogła mi przejść przez najtrudniejszy etap mojego życia. Bardzo cierpliwie tłumaczyła, dawała rady. Kiedy padałam z sił, potrafiła bez problemu postawić mnie do pionu. Wszystko czego nauczyłam się podczas naszych spotkań, sprawdza się nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że p. Zuzanna jest jedną z najbardziej wartościowych i mądrych osób jakie w życiu spotkałam. Jest świetnym fachowcem, wymagającym od pacjenta współpracy. Nawet nie marzyłam, że uda mi się dojść do tego miejsca w moim życiu, w którym obecnie jestem. Dziękuję Pani jeszcze raz!

p. Justynao Zuzannie Jędrzejczyk

Sposób komunikacji, sposób pracy oceniam na skuteczny i prawidłowo dobrany do potrzeb pacjenta.

Pacjento Zuzannie Jędrzejczyk

Pozytywnie; Pani Zuzanna pomogła mi spojrzeć na siebie z dystansu i poznać (zrozumieć) mechanizmy, które stanowiły integralną część mojego funkcjonowania w życiu.

p. Grzegorzo Zuzannie Jędrzejczyk

Spotkania z Panią Zuzą były wspaniałym procesem w moim życiu. Potrafiła wytłumaczyć mi trudne rzeczy w obrazowy sposób. Nigdy nie traciła cierpliwości i pomimo mojej upartości i dużych wymagań zawsze umiała użyć takich argumentów, które do mnie trafiały.Bardzo cenię wszystkie wskazówki i drogowskazy pokazane często w sposób humorystyczny a zarazem obrazowy co pozwala mi korzystać z nich cały czas- nie da się zapomnieć. Wspaniała ciepła i konkretna osoba:) mega konkretna! Z pozdrowieniami…

p. Olgao Zuzannie Jędrzejczyk

Współpraca przebiega bardzo dobrze. Bardzo miła, niestresująca atmosfera spotkań. Terapeuta jest niezwykle rzetelny, profesjonalny i doskonale pomaga zrozumieć pewne problemy czy kwestie.

Pacjento Zuzannie Jędrzejczyk

Naprawdę bardzo pomaga.

Pacjento Zuzannie Jędrzejczyk

Świetny kontakt, dobry plan pracy z nastawieniem na rezultaty. Gorąco polecam!

Pacjento Zuzannie Jędrzejczyk

Po około pół roku współpracy z Panem Karolem zdecydowanie stwierdzam, iż był to czas wielu przemyśleń, wniosków i odkrywania swojego ja. Dzięki naszym spotkaniom zrozumiałem genezę wielu procesów, które zachodziły w moim życiu, potrafię znacznie lepiej identyfikować sytuację wymagające głębszej analizy oraz wiem jak w przyszłości radzić sobie z nowymi .. wyzwaniami ;) Wiele innych informacji jakie można z siebie wydobyć, a także jak dużo można w sobie poprawić Polecam sprawdzić osobiście!

p. Paweło Karolu Michalskim

Dzięki kilku wizytom zacząłem inaczej patrzeć na wiele spraw. Dziś jestem w innym miejscu niż kiedy spotkaliśmy się pierwszy raz. Pani Marta rzeczowo i profesjonalnie wskazała mi właściwą ścieżkę. Polecam. ps. Dziękuję Pani Marto.

p. Roberto Marcie Mauer-Włodarczak

Współpraca z Panią Zuzanną była dla mnie bardzo ciekawym przeżyciem! To jest po prostu mądry, kuty na cztery nogi człowiek, który “oprowadził” mnie po moim własnym świecie. Dzięki jej obecności spojrzałam na wszystko z dystansu, zrozumiałam, że ograniczenia buduję sobie sama w mojej głowie i że dokładnie w taki sam sposób mogę je obalać. Żadnej kozetki, żadnego smęcenia, za to pokłady cierpliwości, dużo przykładów z życia i do tego humor, który ułatwia spojrzenie na ten swój cyrk i swoje małpy z dystansem.

p. Patrycjao Zuzannie Jędrzejczyk

Pani Marta jest osobą o ogromnej inteligencji, która potrafi doskonale wyczuć problemy emocjonalne trapiące pary. Równocześnie Pani Marta posiada rzadki dar rozładowywania emocji w terapeutyzowanym związku. Jest przy tym bardzo zaangażowana w terapię. Mogę polecić Panią Martę każdemu związkowi, który boryka się z problemami przetrwania.

p. Jaceko Marcie Mauer-Włodarczak

Bardzo konkretna, systematyczna osoba. Pani Zuza z uśmiechem i życzliwością “bezwzględnie” egzekwowała moje “prace domowe” i zadania. :)

p. Michało Zuzannie Jędrzejczyk

Na wstępie chciałam powiedzieć ze byłam przeciwnikiem jakichkolwiek terapii :). Dzięki Pani Marcie zmieniłam całkowicie zdanie i otworzyłam się na ludzi i świat W zacisznej atmosferze gabinetu Sensity i w poczuciu całkowitego relaksu dotykałyśmy tematów bardzo osobistych i ciężkich Tylko dzięki świetnemu podejściu Pani Marty udało mi się zobaczyć rzeczy, które mnie blokowały i powodowały, że nie potrafiłam cieszyć się życiem takim jakie jest. Jestem świetnym przykładem, na to, że można zmienić wszystko będąc w tym samym miejscu, bo wszystko jest w naszej głowie :) Polecam serdecznie, uważam ze to była najlepsza inwestycja w siebie :) WIELKIE DZIĘKI PANI MARTO :))

p. Magdao Marcie Mauer-Włodarczak

Współpraca z Panią Zuzanną przebiegała w bardzo miłej atmosferze, zarówno podczas spotkań w gabinecie, jak i online. Szybkie i dokładnie zrozumienie problemu było dla mnie szczególnie istotne. Pozwoliło to bowiem nie tylko na znalezienie rozwiązania dla nurtującego mnie problemu, ale przede wszystkim pozwoliło na zrozumienie siebie. Każdy etap terapii był dokładnie omawiany. Pani Zuzanna jest świetnym słuchaczem. Szczególnie serdecznie polecam współpracę z Panią Jędrzejczyk.

p. Łukaszo Zuzannie Jędrzejczyk

Pani Marta to bardzo miła profesjonalistka, potrafi w prosty i zrozumiały sposób pomóc w wyjaśnieniu i zrozumieniu problemów, z którymi nie do końca umiemy sobie poradzić. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc:)

p. Cypriano Marcie Mauer-Włodarczak

O zaletach współpracy z Panią Martą można się rozpisywać. Ja napiszę krótko: PANI MARTO, DZIĘKUJĘ!!!

p. Agnieszkao Marcie Mauer-Włodarczak

Gdy nad moim życiem zebrały się ciemne chmury, postanowiłem nie zwlekać i zwrócić się o pomoc. Miałem dużo szczęścia, gdyż prawie od razu trafiłem do Pani Marty. Dzięki Niej zrozumiałem wiele spraw i poznałem rzeczywiste źródło moich problemów. Teraz wiem, że z pozoru błahe wydarzenie może po prostu przelać w życiu czarę goryczy i spowodować różne zaburzenia – nerwice, depresje, lęk. Kilka miesięcy temu nie widziałem nadziei na przyszłość, dzisiaj znów widzę słońce, nawet gdy jest już po zachodzie…Pani Marta uratowała w moich oczach honor zawodu psychologa. Właściwa osoba na właściwym miejscu, świetny specjalista, z powołaniem do tego, czym się zajmuje. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

p. Kamilo Marcie Mauer-Włodarczak

Pani Marta jest przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem. Potrafiła połączyć wysokiej klasy profesjonalizm zawodowy z dawką niesamowitej kobiecości. Jej otwartość, ciepła aura, którą roztacza wokół siebie sprawiają, że bez oporów chce się Jej powierzyć swoje problemy, Ogromnie dużo korzystam z pomocy Pani Marty. Z każdej wizyty wychodzę jakby nowo narodzona. Pełna nadziei i chętna do zmian w swoim życiu. To Ona pomogła mi na nowo odkryć w sobie wartości i ćhęć do życia. Korzystałam wcześniej z usług innych terapeutów, mam porównanie. Pani Marta jest wyjątkowa.

p. Annao Marcie Mauer-Włodarczak

Bez chwili wahania mogę polecić Panią Martę każdemu, kto potrzebuje wsparcia i pomocy. Przede wszystkim potrafi wysłuchać, doradzić, pokazać drogę wyjścia z martwego punktu. Każde spotkanie wywoływało we mnie jakąś zmianę, prowokowało do pracy nad sobą, pokazywało, że nie należy pogrążać się w beznadziejnej sytuacji, bo są wyjścia, których w okresach słabości się nie dostrzega. Dzięki temu można nauczyć się radzić sobie z problemami, jednak aby móc tego dokonać, trzeba wyciągnąć rękę po pomoc do kogoś, kto tej pomocy fachowo udzieli, a Pani Marta z całą pewnością taką osobą jest. Dziękuję.

p. Marlenao Marcie Mauer-Włodarczak

Współpraca bardzo dobra. Pani Zuzanna Jędrzejczyk dostosowała tempo terapii do moich potrzeb. Nie naciskała, ale skutecznie trafiała do (czasami bolesnych) punktów stanowiących istotę problemu, z którym się zgłosiłam. Spodobała mi się przede wszystkim interakcja i fakt, że sama mam duży wpływ na przebieg i jakość terapii. Wystarczy tylko rzeczywiście chcieć zrozumieć istotę problemu i go naprawić. Przy pomocy takiego terapeuty dość szybko stanęłam na nogi i odmieniłam rzeczy, na których najbardziej mi zależało. Miło wiedzieć, że można komuś powierzyć swoje sprawy, nawet te najgłębiej skrywane i zostać odpowiednio poprowadzonym ku lepszemu samopoczuciu i zdrowiu.

p. Agatao Zuzannie Jędrzejczyk

Trafiłem do SENSiTy z powodu kryzysu małżeńskiego. Dowiedziałem się, że w celu jego rozwiązania powinienem popracować nad sobą. Tak trafiłem do pani Zuzanny Jędrzejczyk. Pod jej okiem zacząłem zmieniać swoje zachowania i spojrzenie na świat i małżeństwo. Choć nie jest łatwo, efekty mam coraz lepsze. Nie osiągnąłem, co prawda, założonego na początku celu, ale jak to mówią “Do tanga trzeba dwojga”. Pani Zuzanna jest ciepłą, konkretną osobą w pełni oddaną swojej pracy. Wspiera pacjenta w trudnych chwilach, jakimi jest kryzys w związku małżeńskim. Dzięki pracy z Nią zdecydowanej poprawie uległy stosunki z moimi nastoletnimi dziećmi na których mi bardzo zależy. W 100% polecam p.Zuzannę jako psychoterapeutkę. Mój kontakt z SENSiTy na pewno się na tej współpracy nie zakończy.

p. Michało Zuzannie Jędrzejczyk

Świetny psychoterapeuta! Świetna współpraca, zaangażowanie i prawdziwa chęć pomocy. Dzięki naszym spotkaniom pokonałam swoje zaburzenia choć wcześniej wydawało się to niemożliwe. Korzystając z okazji raz jeszcze chciałabym serdecznie za wszystko podziękować.

p. Aniao Marcie Mauer-Włodarczak

Zanim trafiłam do Pani Marty, przeszłam przez małe piekło “terapeutów” z przypadku i zdążyłam zwątpić, że kiedykolwiek z kimś się dogadam. Miałam ogromne szczęście, że poznałam Panią Martę. Jest nie tylko świetną psychoterapeutką, w pełni zaangażowaną i pełną zrozumienia ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. Aż żal, że tak szybko się uporałyśmy z moimi problemami i przyszedł czas sie pożegnać. Z przyjemnością poleciłam Panią Martę koleżance z pracy i teraz nie ma spotkanie, żeby mi za to nie dziękowała.

p. Martao Marcie Mauer-Włodarczak

Pod wrażeniem terapeutki i człowieka, dziękuję!

p. Adamo Marcie Mauer-Włodarczak

Serdecznie polecam i to podwójnie. Trafiłem z problemami “małżeńsko-rodzinnymi” oprócz zaangażonania, co ważniejsze przebija rzeczywista troska o instytucje małżeństwa. Ze spotkań wychodzilem z przeświadczeniem że prowadząca nie wykonuje “roboty” tylko “misje”. Polecam podwójnie ponieważ teksty zamieszczone na stronie są niezwykle wartościowe i na tle innych podobnych posiadają “treść” a nie “wypełniacze” , odpowiadają na problem, nie ma tam “lania wody”. Szkoda tylko że Pani Marta nie zdecydowała sie na szerszą publikację lub chciaż wydanie broszur “tematyczno-prewencyjnych” dotyczących uczuć w małżeństwie lub o wyznaczaniu granic dla rozpieszczonych pociech.

p. Piotro Marcie Mauer-Włodarczak

Skontaktuj się z nami poprzez Live Chat, telefon lub email. Pomożemy Ci wybrać terapeutę.

Terapeuci pracujący z problemami rodzinnymi

Relacje dorosłych dzieci i ich rodziców- często zadawane pytania

Poczucie winy to najskuteczniejsze narzędzie do wymuszania posłuszeństwa u dziecka. Kiedyś było popularną metodą “wychowywania” dzieci, dziś określane jest jako jedna z form przemocy psychicznej.

Jeśli dziecko od małego było wychowywane w takich realiach, jako dorosły również będzie bardzo podatne na szantaż ze strony rodzica. Często wystarczy skrzywienie brwi rodzica, aby dziecko zrezygnowało ze swoich praw, najczęściej prawa do wolności.

Call Now Button