Kacper Fic – psycholog, psychoterapeuta

Kacper Fic

Specjalizacja

Pomaga zrozumieć emocje, oraz budować optymalne strategie radzenia sobie ze stresem. W pracy z pacjentem: wspiera w uzyskaniu wewnętrznej równowagi i pomaga dostrzec, jaki wpływ stan emocjonalny wywiera na ciało człowieka. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju, z uwzględnieniem ich w przebiegu zaburzeń osobowości. Swoje działania koncentruje na budowaniu pozytywnych relacji z ludźmi i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia.

Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym (CBT).

Prowadzi psychoterapię par oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży, jak również konsultacje dla rodziców zgłaszających trudności wychowawcze.

Specjalizuje się w leczeniu:

  • problemów związanych z budowaniem i utrzymaniem bliskich relacji
  • zaburzeń lękowych i depresyjnych
  • zaburzeń osobowości
  • zaburzeń psychosomatycznych
  • uzależnień
  • zaburzeń adaptacyjnych (nagłe życiowe zmiany, utrata bliskiej osoby)
  • problemów związanych ze stresem w pracy i wypaleniem zawodowym

Kierunek działań: profilaktyka, budowanie pozytywnych relacji z ludźmi, uczenie konstruktywnych
strategii rozwiązywania trudności i problemów życia codziennego.

Aktualnie wszyscy psychoterapeuci w Sensity pracują online.

Kacper Fic - psycholog, psychoterapeuta

Doświadczenie

Ukończył studia magisterskie na wydziale Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Swoją wiedzę praktyczną uzupełnił o 2,5 roczne szkolenie zawodowe prowadzone przez Powiślańską Fundację Społeczną w ramach którego zrealizował cykl treningów psychologicznych, szereg zebrań klinicznych, oraz spotkań superwizyjnych. Aktualnie na ostatnim roku 4-letniego szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego realizowanego w Centrum CBT w Warszawie (posiadającego rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej PTTPB).

Zawodowo zajmuje się również orzecznictwem w zakresie badań psychologicznych kierowców i badań psychologicznych dla medycyny pracy (dyplom Uniwersytet Warszawski), oraz osób ubiegających się o pozwolenie na broń i zawodów podlegających pod przepisy dotyczące broni i amunicji (szkolenie realizowane przez Ośrodek badań i szkoleń Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).

Odbył cykl szkoleń „Post Traumatic Stress Disorder: diagnoza i terapia”, w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobył i rozwijał pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Poradniach Psychologicznych w Warszawie i w województwie Mazowieckim.

Po pracy

W stałym szczęśliwym związku grubo od ponad dekady, szczęśliwy tata syna. Interesuje się nowymi technologiami, w tym programowaniem. Lubi podróżować, aktywnie wypoczywać: szczególnie narciarstwo i wycieczki rowerowe. Nad wszystko ceni czas spędzony z rodziną, bliskimi (i psem Eddie’m ;) ).

Najnowsze publikacje na naszym blogu

Call Now Button