Kacper Fic

Specjalizacja

Kacper Fic pomaga zrozumieć emocje, oraz budować optymalne strategie radzenia sobie ze stresem. W pracy z pacjentem: wspiera w uzyskaniu wewnętrznej równowagi i pomaga dostrzec, jaki wpływ stan emocjonalny wywiera na ciało człowieka. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju, z uwzględnieniem ich w przebiegu zaburzeń osobowości. Swoje działania koncentruje na budowaniu pozytywnych relacji z ludźmi i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia.

Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym (CBT).

Prowadzi psychoterapię par oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży, jak również konsultacje dla rodziców zgłaszających trudności wychowawcze. Prowadzi terapię osób dorosłych z zespołem Aspergera i ADHD.

Specjalizuje się w leczeniu:

 • problemów związanych z budowaniem i utrzymaniem bliskich relacji
 • zaburzeń lękowych i depresyjnych
 • zaburzeń osobowości
 • zaburzeń psychosomatycznych
 • uzależnień behawioralnych w tym uzależnienia od pornografii
 • zaburzeń adaptacyjnych (nagłe życiowe zmiany, utrata bliskiej osoby)
 • problemów związanych ze stresem w pracy i wypaleniem zawodowym
 • zaburzeń emocjonalnych związanych z przeżywaniem traumy, PTSD
 • myśli natrętnych, oraz reakcji obsesyjno – kompulsywnych; OCD
 • niskiego poczucia własnej wartości i wątłej, lub chwiejnej samooceny
 • zaburzenia odżywiania (w tym praca z nastolatkami zmagającymi się z anoreksją, bulimią czy otyłością); kompulsywnego zajadania stresu,
 • agresji wobec innych i siebie; autoagresji,
 • wybuchów złości w relacjach z dziećmi i dorosłymi
 • zaburzeń snu

Kierunek działań: profilaktyka, budowanie pozytywnych relacji z ludźmi, uczenie konstruktywnych
strategii rozwiązywania trudności i problemów życia codziennego.

Umów spotkanie z Kacprem Ficem

Loading...

Kacper Fic pracuje online i w poradni przy ul. Grochowskiej w Warszawie

Kacper Fic - psycholog, psychoterapeuta
4.4/5

Opinie pacjentów

Pomógł mi zauważyć główne problemy

Pan Kacper pomógł mi zauważyć główne problemy i próbował wskazać rozwiązania. Bardzo dużo się dowiedziałem.

p. Łukasz
o Kacprze Ficu

Terapia pomogła i żyję dalej

Bardzo dobrze mi się współpracowało z panem Kacprem - terapia pomogła i żyję dalej.

Pacjent
o Kacprze Ficu

Our sessions together brought my spirits up

Lepiej mi wyjdze jak napisze o Panu Kacprze po angielsku! :)

Mr. Fic has had a major effect on my self-esteem, my way of thinking, and my addiction. He has given me a different perspective of what the human mind is like and why/how we react to certain situations. I never really realized this until Mr. Fic brought me to this understanding. Our sessions together brought my spirits up and made me feel more self-worthy of myself and that anything within the human mind can be fixed only if you have the desire to. I was hesitant about an online session, but our sessions thus far have been extremely beneficial.

p. Michael
o Kacprze Ficu

Terapia dla par to była najlepsza inwestycja

Jestem bardzo zadowolona z terapii dla par prowadzonej przez Pana Kacpra. Podczas prawie dwuletniej terapii, wraz z mężem, przeszliśmy jako para organiczny i spokojny rozwój: rozpoznanie swoich potrzeb oraz ich komunikacja, uważność na siebie i partnera. Uważam że terapia dla par u pana Kacpra to była najlepsza inwestycja; przyszliśmy jako para w głębokim kryzysie - zakończyliśmy terapię jako para dwojga dorosłych, odpowiedzialnych ludzi, gotowych stawić czoła wyzwaniom. Dziękujemy pięknie za terapię. To był cenny czas.

p. Elżbieta
o Kacprze Ficu

Polecam każdemu – ogromna wiedza i doświadczenie

Wzorowo. Pan Kacper to profesjonalista i już od pierwszej wizyty czułam się lepiej. Przez pół roku terapii dużo się o sobie dowiedziałam, poznałam schematy, którymi kieruje się w życiu i nauczyłam się z nimi obchodzić. Nauczyłam się też stawiać granice, co do tej pory było dla mnie problemem. Polecam każdemu współpracę z Panem Kacprem, ogromna wiedza i doświadczenie. Chapeau bas!

p. Monika
o Kacprze Ficu

Polecam każdemu, kto potrzebuje pomocy kompetentnego i efektywnego terapeuty

Pan Kacper jest bardzo cierpliwym i empatycznym terapeutą, ale przy tym również bezpośrednim i szczerym. Na terapię online uczęszczałam około 3 lat (nieregularnie i z przerwami), i w tym czasie p.Kacper nie tylko pomógł mi uratować mój wieloletni związek, ale także w porę zdiagnozował u mnie depresję i przeprowadził przez cały proces wychodzenia z niej. Pokazał mi też jak wydarzenia z młodości nadal wpływają na moje dorosłe życie, i nauczył mnie sobie z tym radzić.
Jestem bardzo wdzięczna za jego nieoceniony wpływ na moje życie i gorąco polecam go każdemu, kto potrzebuje pomocy kompetentnego i efektywnego terapeuty.

p. Joanna
o Kacprze Ficu

Doświadczenie

Ukończył studia magisterskie na wydziale Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz 4-letnie szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego realizowane w Centrum CBT w Warszawie (posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej PTTPB). Swoją wiedzę praktyczną uzupełnił o 2,5 roczne szkolenie zawodowe prowadzone przez Powiślańską Fundację Społeczną w ramach którego zrealizował cykl treningów psychologicznych, szereg zebrań klinicznych, oraz spotkań superwizyjnych.

Zawodowo zajmuje się również orzecznictwem w zakresie badań psychologicznych kierowców i badań psychologicznych dla medycyny pracy (dyplom Uniwersytet Warszawski), oraz osób ubiegających się o pozwolenie na broń i zawodów podlegających pod przepisy dotyczące broni i amunicji (szkolenie realizowane przez Ośrodek badań i szkoleń Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).

Odbył cykl szkoleń „Post Traumatic Stress Disorder: diagnoza i terapia”, w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobył i rozwijał pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Poradniach Psychologicznych w Warszawie i w województwie Mazowieckim.

Po pracy

W stałym szczęśliwym związku grubo od ponad dekady, szczęśliwy mąż i dumny tata syna. Interesuje się nowymi technologiami, w tym programowaniem. Lubi podróżować, aktywnie wypoczywać: szczególnie narciarstwo i wycieczki rowerowe. W domowym zaciszu, lub w gronie bliskich osób podejmuje gry towarzyskie i planszowe, ale też elektroniczną rozrywkę solo i w kooperacji. Nad wszystko ceni czas spędzony z rodziną, bliskimi (i psem Eddie’m ;) ).

Najnowsze publikacje na naszym blogu

Call Now Button