fbpx

Psychoterapia dla osób samotnych, które pragną zbudować i utrzymać zdrowy związek

Pomagamy budować szczęśliwe związki

Coraz częściej odwiedzają nas osoby, którym jeszcze nie udało się zbudować związku, a bardzo tego chcą. Cieszymy się, że możemy pomagać również w budowaniu związków a nie tylko w ich ratowaniu.

Pracujemy z osobami, które były w przeszłości porzucane lub zdradzane,
jak również z tymi, którzy zdradzają lub zbyt często porzucają.

Pomagamy budować pewność siebie i poczucie własnej atrakcyjności. Uczymy, jak to robić, żeby umiejętnie zaspokajać  zarówno własne potrzeby jak i potrzeby partnera w związku.

Pomagamy osobom, które mają problem ze stworzeniem i utrzymaniem związku

Niewiele osób świadomie decyduje się na życie w pojedynkę. Umiejętność życia z samym sobą jest trudną sztuką. Jeśli zechcesz, pomożemy Ci ją posiąść. Natomiast, jeśli marzysz o zbudowaniu satysfakcjonującej relacji z drugą osobą również służymy pomocą.

Problemy w związkach są niczym innym jak odbiciem naszych własnych problemów. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zwykle dostajemy to, o co prosimy, ale szkopuł polega na tym, że wydaje nam się, iż prosiliśmy o coś zupełnie innego. Zrozumienie tej zależności rozwiązuje większość problemów w bliskich relacjach z innymi ludźmi. Dzięki temu stajemy się silni i atrakcyjni dla siebie samych oraz dla innych i potrafimy budować szczęśliwe związki.

Pozwól, że pomożemy także Tobie budować szczęśliwy związek i nie być dłużej samotnym, porzucanym, zdradanym.

Pracujemy w Warszawie ale też online

Nasza poradnia psychologiczna zlokalizowana jest w Warszawie, tuż przy stacji metra Marymont, co zapewnia łatwy dojazd z Żoliborza, Bielan, Centrum Warszawy oraz Ursynowa – sprawdź

Prowadzimy terapię osób:

  • doświadczonych zdradą
  • nieśmiałych
  • samotnych nie z wyboru
  • wielokrotnie odrzucanych
  • które czują się nieatrakcyjne
  • które chciałyby stworzyć zdrowy związek ale nie wiedzą jak to osiągnąć

Opinie naszych Klientów

Jest świetną psychoterapeutką i cudownym człowiekiem

Zanim trafiłam do Pani Marty, przeszłam przez małe piekło "terapeutów" z przypadku i zdążyłam zwątpić, że kiedykolwiek z kimś się dogadam. Miałam ogromne szczęście, że poznałam Panią Martę. Jest nie tylko świetną psychoterapeutką, w pełni zaangażowaną i pełną zrozumienia ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. Aż żal, że tak szybko się uporałyśmy z moimi problemami i przyszedł czas sie pożegnać.
Z przyjemnością poleciłam Panią Martę koleżance z pracy i teraz nie ma spotkanie, żeby mi za to nie dziękowała.

p. Marta
o Marcie Mauer-Włodarczak

Napiszę krótko: DZIĘKUJĘ!!!

O zaletach współpracy z Panią Martą można się rozpisywać. Ja napiszę krótko: PANI MARTO, DZIĘKUJĘ!!!

p. Agnieszka
o Marcie Mauer-Włodarczak

Pomogła mi odkryć w sobie wartości i chęć do życia

Pani Marta jest przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem. Potrafiła połączyć wysokiej klasy profesjonalizm zawodowy z dawką niesamowitej kobiecości. Jej otwartość, ciepła aura, którą roztacza wokół siebie sprawiają, że bez oporów chce się Jej powierzyć swoje problemy, Ogromnie dużo korzystam z pomocy Pani Marty. Z każdej wizyty wychodzę jakby nowo narodzona. Pełna nadziei i chętna do zmian w swoim życiu. To Ona pomogła mi na nowo odkryć w sobie wartości i chęć do życia. Korzystałam wcześniej z usług innych terapeutów, mam porównanie. Pani Marta jest wyjątkowa.

p. Anna
o Marcie Mauer-Włodarczak

To była najlepsza inwestycja w siebie

Na wstępie chciałam powiedzieć, że byłam przeciwnikiem jakichkolwiek terapii :) Dzięki Pani Marcie zmieniłam całkowicie zdanie i otworzyłam się na ludzi i świat. W zacisznej atmosferze gabinetu Sensity i w poczuciu całkowitego relaksu dotykałyśmy tematów bardzo osobistych i ciężkich. Tylko dzięki świetnemu podejściu Pani Marty udało mi się zobaczyć rzeczy, które mnie blokowały i powodowały, że nie potrafiłam cieszyć się życiem takim jakie jest. Jestem świetnym przykładem, na to, że można zmienić wszystko będąc w tym samym miejscu, bo wszystko jest w naszej glowie :) Polecam serdecznie, uważam że to była najlepsza inwestycja w siebie :) WIELKIE DZIĘKI PANI MARTO :))

p.Magda
o Marcie Mauer-Włodarczak

Wspaniały proces w moim życiu

Spotkania z Panią Zuzą były wspaniałym procesem w moim życiu. Potrafiła wytłumaczyć mi trudne rzeczy w obrazowy sposób. Nigdy nie traciła cierpliwości i pomimo mojej upartości i dużych wymagań zawsze umiała użyć takich argumentów, które do mnie trafiały. Bardzo cenię wszystkie wskazówki i drogowskazy pokazane często w sposób humorystyczny a zarazem obrazowy co pozwala mi korzystać z nich cały czas - nie da się zapomnieć. Wspaniała ciepła i konkretna osoba:) mega konkretna! Z pozdrwoieniami.

p. Olga
o Zuzannie Jędrzejczyk

Dała mi siłę do walki o siebie i lepsze życie

Moja ocena współpracy z Panią Agnieszką jest bardzo wysoka. Umiejętne prowadzenie zajęć poprzez dostosowanie się do potrzeb pacjenta w danej chwili pozwoliło mi na pracę w bardzo komfortowym otoczeniu. Praca z Panią Agnieszką pozwoliła mi na dokonanie licznych kroków do przodu w pracy nad sobą i relacjami z innymi ludźmi. Otwartość, umiejętność wyrażania swoich emocji, postrzeganie siebie w lepszym świetle niż dotychczas a także umiejętność dostrzegania rzeczy dobrych i dzielenia się nimi z bliskimi - to moje największe sukcesy, które zawdzięczam w dużej mierze Pani Agnieszce, która podczas naszej wspólnej pracy kierowała mną w umiejętny i właściwy sobie sposób a dla mnie przede wszystkim skuteczny :-) Mam ogromne poczucie, że Pani Agnieszka mnie naprawiła i dzięki niej teraz umiem cieszyć się tym co mam i mam przede wszystkim siłę do dalszych zmian w swoim życiu zarówno w tym prywatnym jak i zawodowym. Zmian na lepsze oczywiście :-) Chyba najwłaściwszym podsumowaniem naszej wspólnej pracy jest poczucie wolności - a to właśnie słowa Pani Agnieszki - osoby, która poznała mnie jak nikt inny i dała mi w życiu tyle co nikt inny - siłę do pracy i walki o siebie i lepsze życie. Dziękuję.

p. Ania

Pełen szacunek. Porady bezcenne

Byłem u 5 specjalistów. Nikt tak jak Pani Marta trafniej nie sprecyzował moich małżeńskich problemów. Trafione w 10. Pełen szacunek. Porady bezcenne.

p. Marek
o Marcie Mauer-Włodarczak

SENSiTY to fantastyczne miejsce

Pan Wojciech to niezwykle profesjonalny przewodnik o otwartym umyśle. Z łatwością stworzył relację obopólnego zrozumienia i zaufania i towarzyszył mi w bardzo trudnym i przełomowym momencie. Z ogromnym wyczuciem wskazał właściwe narzędzia do samodzielnego (!) zarządzania nieuświadomionymi, wewnętrznymi mechanizmami. Ze wsparciem pana Wojciecha osiągnęłam założony cel. SENSiTY to fantastyczne miejsce.

p. Katarzyna
o Wojciechu Gorczycy

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze, bez zbędnego komplikowania. 100% uwagi na zagadnieniu, plus własne przykłady i szeroka wiedza robią swoje. Z pomocą Pani Zuzanny niepostrzeżenie dojdziemy do punktu, w którym bedziemy wiedzieć, co jest naszą bazą i jak z niej korzystać. To robi różnice! Polecam.

p. Grzegorz
o Zuzannie Jędrzejczyk

Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby

Terapia u Pani Zuzanny Jędrzejczyk bardzo dużo mi dała. Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby. Jedyna rzecz której żałuję, to ta że nie trafiłem do Sensity wcześniej.

p. Kamil
o Zuzannie Jędrzejczyk

Czasami warto komuś zaufać żeby nadal móc ufać sobie

Umiejętności Pani Zuzanny pomogły mnie osobiście oraz uratowały nasze małżeństwo.
Zdecydowanie polecam współpracę z Panią Zuzanną osobom takim jak ja, którzy twierdzą że sami sobie poradzą i że generalnie trzymanie "byka za rogi" to ich domena.
Pani Zuzanna nie uzależnia, czyli nie wpadasz w ciągłe wizytowanie bo " tam jest dobrze".
Czasami warto komuś zaufać żeby nadal móc ufać sobie i przybywać w tym świecie świadomie:)

p. Oleg
o Zuzannie Jędrzejczyk

Potrafi trafnie zdiagnozować problem i wskazać sposoby jego rozwiązania

Moje oczekiwania przed spotkaniem z Panią Martą Mauer-Włodarczyk - z uwagi na treść i formę publikowanych przez Nią artykułów - były niezwykle wysokie.
Z satysfakcją stwierdzam, iż założycielka poradni Sensity jest ucieleśnieniem wygłaszanych opinii a moje oczekiwania po spotkaniu wzrosły ;-)


Postrzegam Panią Martę Mauer-Włodarczyk jako wysokiej klasy profesjonalistę, osobę o niezwykle przyjaznym usposobieniu, wzbudzającą zaufanie, obdarzoną rzadką umiejętnością empatycznego słuchania, potrafiącą trafnie zdiagnozować problem i wskazać sposoby jego rozwiązania.

Serdecznie polecam współpracę z Panią Martą.

p. Grzegorz
o Marcie Mauer-Włodarczak

Inaczej patrzę dziś na siebie i na ludzi

Trafiłam do pani Zuzanny w stanie całkowitego zagubienia; miałam wrażenie, że nie mam kontroli nad swoim życiem, nieustannie się obwiniałam i nie miałam celów, do których chciałabym dążyć. Dzięki kilkunastomiesięcznej pracy zaczęłam dostrzegać moje potrzeby, marzenia, nauczyłam się też radzić sobie z pojawiającymi się problemami. Inaczej patrzę dziś na siebie i na ludzi, którzy mnie otaczają. Więcej mam zrozumienia dla siebie i nie obawiam się już tak bardzo oceny innych.

Terapeuta jest przewodnikiem, natomiast to od pacjenta zależy jak wykorzysta otrzymane wskazówki. Osiągnięcie zadowalającego efektu wymaga pracy nad sobą - nikt nie zrobi tego poza samym pacjentem. Niemniej inwestycja w siebie jest niezwykle wartościowa, bardzo się cieszę, że skorzystałam z pomocy pani Zuzanny.

Pacjent
o Zuzannie Jędrzejczyk

Bardzo jestem wdzięczna za ten czas

Pani Zuzanna jest osobą, która sprawia, że własne życie widzi się w inny sposób, tak jakby stojąc obok siebie. Wymagająca, ale też bardzo konsekwentna. Zmierzająca do celu. Spotkania z Panią Zuzanną pomogły mi przejść przez trudny okres w życiu, ale pozwoliły również spojrzeń na moje życie z innej perspektywy. Nie zawsze było "różowo", bo potrafi postawić do pionu, zmusić do myślenia o trudnych sprawach, nie uciekać od nich. Bardzo jestem wdzięczna za ten czas. Teraz, niezależnie od problemów, widzę wiele rzeczy inaczej i chyba bardziej wiem co mam robić, jak żyć w zgodzie ze sobą i czego chcieć dla siebie, a nie dla innych.

p. Monika
o Zuzannie Jędrzejczyk

Żałuję, że tak późno znalazłam Sensity

Żałuję, że tak późno znalazłam Sensity. Jestem zadowolona ze spotkań z p. Sylwią Miller, która potrafi wysłuchać, wyjaśnić problem. Rozmowy przebiegały w serdecznej atmosferze, ze zrozumieniem i wsparciem. Chwilowo musiałam przerwać sesję, ale na pewno ją wznowię (oczywiście z p.Sylwią). Nie jestem jeszcze "w miejscu", w którym powinnam być, ale z pomocą jaką otrzymywałam do tej pory, małymi krokami i dla mnie w pełni zaświeci kiedyś słońce. Dziękuję i do usłyszenia.

p. Agnieszka

Czułam pełną akceptację i wsparcie

W obecności Pana Wojciecha czułam się przede wszystkim bezpiecznie, bardzo dbał o to poczucie. Ono zaowocowało zaufaniem i otwartością. Mogłam swobodnie podzielić się swoimi myślami czy obawami, którymi nie dzieliłam się do tej pory praktycznie z nikim. To co dla mnie osobiście jeszcze było ważne czułam pełną akceptację (z moimi przywarami i wadami) i wsparcie.

p. Paulina
o Wojciechu Gorczycy

Profesjonalny, niezawodny i co najważniejsze – skuteczny

Pan Wojtek posiada niezwykły, terapeutyczny dar. Kojący, łagodny głos, przyjacielskie podejście, miła atmosfera, oraz anegdoty o małej Julce sprawiają, że można zapomnieć, że jest się na terapii i skupić na rozwiązywaniu własnych problemów. Pan Wojtek jest profesjonalny, niezawodny i co najważniejsze - skuteczny.

p. Paulina
o Wojciechu Gorczycy

Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki

To była pierwsza wizyta w poradni psychologicznej, nie mam porównania, ale oceniam rozmowę z Panią Martą jako ciekawą i nasuwającą wiele przemyśleń. Generalnie wizyta spełniała oczekiwania moje oraz żony, można powiedzieć, że nawet je przewyższała. Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki, co robić dalej, daje to poczucie, że będziemy fachowo i ciepło "kierowani" w dalszej pracy. Polecam.

Pacjent
o Marcie Mauer-Włodarczak

Udało mi się całkowicie zmienić moje podejście do życia

Musze przyznać, że nie spodziewałem się takich efektów jakie osiągnąłem współpracując z panią Dorotą. Dzięki jej profesjonalnemu podejściu a z drugiej strony pełnym zrozumieniu co do problemów, jak i mojej natury jako człowieka oraz jej wsparciu udało mi się całkowicie zmienić moje podejście do życia. Jestem jej naprawdę wdzięczny i będzie pierwszą osobą w przyszłości do której się zwrócę jeśli uznam, że potrzebuję czyjejś opinii czy porady w sytuacjach tego wymagających. Przyznam, że do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że wizytę u psychologa można potraktować podobnie jak wizytę u lekarza gdy ma się problem ze zdrowiem, u prawnika gdy potrzebne jest wsparcie natury prawnej, czy innego specjalisty z dowolnej sfery życia codziennego... Pani Doroto naprawdę zdobyła u mnie pani ogromny szacunek. Bardzo Pani dziękuję :)

p. Darek

Skorzystanie z pomocy było dobrym posunięciem

Pierwszy raz korzystałem z usług tego typu poradni, można śmiało powiedzieć, że to była ostatnia deska ratunku dla mojego związku. Początkowo terapia wspólna, ale już po pierwszym spotkaniu padła rekomendacja, że musimy pracować z osobnymi terapeutami. Mam wrażenie, że Pani Dorota, podobnie jak ja, rozkręcała się ze spotkania na spotkanie. Na każdej sesji wydobywała jakąś perełkę, nad którą musiałem później pracować i za każdym razem to była dobra sugestia. Po kilku spotkaniach zarówno moich jak i mojej partnerki, mogę śmiało powiedzieć, że skorzystanie z pomocy Pani Doroty, ogólnie poradni Sensity było dobrym posunięciem.
Serdeczne pozdrowienia od szczęśliwej pary :)

p. Darek

Trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień

Praca z panią Marta to sama przyjemność choć tematy poruszane na spotkaniach nie należą do najłatwiejszych. Wysoka kultura osobista, trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień to największe atuty pani Marty. Jako terapeutę z czystym sumieniem polecam panią Martę każdemu, kto chce sięgnąć po pomoc specjalisty.

p. Katarzyna
o Marcie Mauer-Włodarczak

Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem

Od kompletnego zagubienia do normalności - to nie tylko obraz mojego odmienionego życia - to przede wszystkim efekt wspaniałej pracy terapeutycznej. Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem. Świetna robota, pani Doroto! Wielkie DZIĘKUJĘ od szczęśliwego małżeństwa.

Pacjent

Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem

Zdecydowanie pozytywnie oceniam współpracę z Panem Krzysztofem. Bardzo trafnie rozpoznał przyczynę moich problemów oraz nauczył mnie jak ją okiełznać. Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem.

Pacjent
o Krzysztofie Włodarczaku

Jakość mojego życia znacznie się poprawiła

Praca z Panią Zuzanną to prawdziwa przyjemność. Rzeczowo, konkretnie, dogłębnie, precyzyjnie i bardzo na temat. W skrócie - jestem bardzo zadowolona z efektu pracy - jakość mojego życia znacznie się poprawiła. Pani Zuzanna świetnie łączy różne elementy terapii i dobiera takie, które były dla mnie najbardziej efektywne oraz pomocne długofalowo. Jestem jej bardzo wdzięczna za ten cenny czas! :)

p. Kasia
o Zuzannie Jędrzejczyk

Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie

Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii. Spotkałem się z prawdziwym zainteresowaniem i realnym wsparciem. Dostałem do ręki efektywne narzędzia i wgląd w siebie, które działają i dzięki którym pozbyłem się męczących i ograniczających zachowań. Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie i mam więcej luzu wobec siebie i świata.

Pacjent

Bardzo mi pomogła przejść przez najcięższy okres

Trafiłem do p. Anny w bardzo trudnym etapie życia, które wywróciło mi się z dnia na dzień do góry nogami.
Pani Ania jest serdeczną, miłą osobą z dużymm doświadczeniem, która bardzo mi pomogła przejść przez najcięższy okres. Wsparcie było bardzo odczuwalne. Jasno definiowała moje słabe strony nad którymi pracowaliśmy. Sam bym wiele rzeczy nie zrozumiał, pani Ania mi w tym pomogła. Oczywiście jeszcze wiele pracy przede mną ale na prawdę było warto. Wyszedłem z "piekła" gdzie wcześniej nie widziałem żadnej nadziei, że będzie lepiej.
Serdecznie polecam!!! Dziękuję

p. Wojtek
o Annie Niziołek

Wykorzystuje swoje przygotowanie zawodowe, by pomóc ludziom

Współpraca z Panią Anną układała się bardzo pomyślnie. Otrzymałem od Pani Ani nie tylko pomoc w zrozumieniu samego siebie, zrozumieniu wpływu przeszłości i dzieciństwa na mnie - dorosłego, ale również wsparcie. Rozmowy z Panią Anią wiele mi też uświadomiły: jak przebiegają procesy myślowe, co ma wpływ na podejmowanie decyzji, itd. Wiedząc to wszystko i znając siebie, życie stało się o wiele łatwiejsze.

Pani Ania rzeczowo i konkretnie wykorzystuje swoje przygotowanie zawodowe, by pomóc ludziom. Jednocześnie z dużą starannością i wyczuciem porusza znaczące w terapii kwestie, co ma bezpośredni wpływ na doskonały efekt terapeutyczny. Z pełną odpowiedzialnością polecam Panią Annę Skobiej jako pełną ciepła profesjonalistkę.

p. Przemek
o Annie Skobiej

Zawodowiec :-) słucha i stara się zrozumieć

Zawodowiec :-) Po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że mnie słucha i stara się zrozumieć. Nie oceniała mojego postępowania ani nie zajmowała stanowiska. Proces terapeutyczny odbywał się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Pani Zuzanna jest zaangażowana i widać, że zależy jej na pacjencie i jego samopoczuciu.

Pacjent
o Zuzannie Jędrzejczyk

Sensity to zespół profesjonalistów

Żałuję, że z powodów finansowych musiałem przerwać terapię. Sensity to zespół profesjonalistów, a Pani Małgosia zna się na swojej "robocie" jak mało kto. Kiedy tylko będę mógł - wrócę!

p. Dominik
o Małgorzacie Czyżewskiej-Kleczkowskiej

Trafiłem na najlepiej dopasowanego do mnie terapeutę na świecie

Pani Zuzanna pokazała mi, jak mało wiem o funkcjonowaniu siebie i świata dookoła, ukazując tym samym kompletnie nowe spektrum potencjalnych rozwiązań dla moich problemow. Czuje się, jakbym dotychczas patrzył na życie tylko jednym okiem, a spotkania z Panią Zuzanną nauczyły mnie używać obu. Dodatkowo niesamowite zorientowanie na cel - identyfikacja problemu, analiza, wytyczenie ścieżki naprawy i realizacja. Nie wiem, czy to kwestia zgrania osobowości, czy umiejętności adaptacyjnych Pani Zuzanny, ale uważam że trafiłem na najlepiej dopasowanego do mnie terapeutę na świecie. Jestem bardzo zadowolony i wdzięczny;)

p. Przemek
o Zuzannie Jędrzejczyk

Dała mi narzędzia do pewniejszego kroczenia przez życie

Współpracę oceniam bardzo dobrze. Pani Marta jest osobą bardzo ciepłą i łatwo zdobywającą zaufanie. Całą pracę prowadziła w klarowny, ustrukturyzowany sposób, gdzie cele i poszczególne etapy były jasno określone. Jest bardzo otwarta na informację zwrotną i potrafi elastycznie modyfikować plan sesji, by spełnić oczekiwania klienta. Kiedy trzeba jest stanowcza. Pani Marta świetnie pomogła mi poznać się lepiej, zaakceptować różne swoje części i dała mi narzędzia do znacznie bardziej świadomego i pewniejszego kroczenia przez życie. Bardzo dużo zawdzięczam Pani Marcie.


p. Konrad
o Marcie Jaroszewicz

Profesjonalna i skuteczna terapia!

Bardzo profesjonalna i skuteczna terapia! Jestem niesamowicie zadowolony.

p. Maciej
o Zuzannie Jędrzejczyk

Od pierwszego spotkania czułam się bezpiecznie

Pani Ania była niesamowicie ciepłą i wyrozumiałą przewodniczką na mojej drodze do dobrego samopoczucia. Wybrałam ją bo poleciła mi ją przyjaciółka. Od pierwszego spotkania czułam się bezpiecznie i z wizyty na wizytę coraz lepiej. Polecam Panią Anię z poczuciem, że pomoże jeszcze wielu osobom.

Pacjentka
o Annie Niziołek

Our sessions together brought my spirits up

Lepiej mi wyjdze jak napisze o Panu Kacprze po angielsku! :)

Mr. Fic has had a major effect on my self-esteem, my way of thinking, and my addiction. He has given me a different perspective of what the human mind is like and why/how we react to certain situations. I never really realized this until Mr. Fic brought me to this understanding. Our sessions together brought my spirits up and made me feel more self-worthy of myself and that anything within the human mind can be fixed only if you have the desire to. I was hesitant about an online session, but our sessions thus far have been extremely beneficial.

p. Michael
o Kacprze Ficu

Profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia

Bardzo profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia. Zostałam w normalny, nieoceniający sposób ukierunkowana do dalszego działania/funkcjonowania. Gorąco polecam!


Pacjentka
o Wojciechu Gorczycy

Profesjonalna, a przy tym ciepła, empatyczna

Super! Bardzo profesjonalna i kompetentna, a przy tym ciepła, empatyczna. Dobra komunikacja, świetny feedback.
W nawale nagłych problemów zarówno w obszarze zawodowym, osobistym i rodzinnym była świetnym wsparciem. Uprzedzała mnie o wielu sytuacjach, które jak wynikało z jej doświadczenia prawdopodobnie się wydarzą i.... faktycznie się wydarzyły. Dzięki temu stawałem wobec tych problemów i zdarzeń przygotowany i silniejszy.


p. Łukasz
o Małgorzacie Czyżewskiej-Kleczkowskiej

Zmieniłem swoje podejście do trudnych sytuacji

Jestem bardzo zadowolony z zajęć z Panią Martą. Moje podejście do pewnych spraw zmieniło się. Dzięki poradom Pani psycholog udało mi się zrozumieć mechanizmy oraz co najważniejsze zmienić swoje podejście do trudnych sytuacji. Gorąco polecam Panią psycholog.


Pacjent
o Marcie Jaroszewicz

Wiele się zmieniło wokół mnie – emocje, potrzeby

Do spotkania z panią Magdą zostałem skłoniony jako nieświadomy alkoholik rok temu. Od tego czasu wiele się zmieniło - wokół mnie próbującego zrozumieć swoje emocje, potrzeby i sprawczość - z pewnością też dzięki pani Magdzie. Dziękuję bardzo

p. Bartek
o Magdalenie Hawrot-Krauze

Podarowanie mi “narzędzi” na dalszą drogę i pomogła żyć dalej

Jestem "weteranką" w terapiach (od 20 lat z przerwami pracowałam z wieloma terapeutami). Przełom nastąpił jednak po współpracy z panią Magdalena Hawrot-Krauze. Okazała się profesjonalistka w nurcie w którym pracuje, czułam z jej strony wsparcie, ale także wyznaczanie zadań, które było mi bardzo potrzebne.

Rozwiązałam większość swoich problemów, mimo że wszystkie sesje odbywały się online z powodu pandemii, a także z tego powodu, że nie mieszkam w Polsce. Pierwszy raz, po wielu terapiach czułam, że terapeuta cały czas "jest na bieżąco", czułam się wysłuchana ale pierwszy raz dostawałam konkretny feedback. Na terapii pojawiłam się z kilkoma zaburzeniami, które przeszkadzały mi w życiu (a jedno - od ponad 20 lat - zaburzenia odżywiania) i pokonałam je przy pomocy pani Magdaleny.

Jestem jej ogromnie wdzięczna za zaangażowanie, czas i podarowanie mi "narzędzi" na dalszą drogę, po prostu pomogła mi żyć dalej.

p. Małgorzata
o Magdalenie Hawrot-Krauze

Dziękuje za ten czas. Uratowała mnie Pani

Dziękuje Pani Aniu za ten czas spędzony razem. Czasem online, czasem twarzą w twarz. Nasza spotkania były dla mnie niesamowitą podróżą i odkrywaniem siebie samej na nowo. Uratowała mnie Pani. Dziękuje

p. Maria
o Annie Skobiej

Skontaktuj się z nami poprzez Live Chat, telefon lub email. Pomożemy Ci wybrać terapeutę.

Terapia dla osób samotnych – często zadawane pytania

Związki rzadko bywają przyczyną problemów. Zazwyczaj są jedynie lustrem, które pokazuje nasze własne problemy. Przykład: ten, kto doświadczał w dzieciństwie przemocy, najprawdopodobniej w dorosłym życiu wejdzie w rolę ofiary lub oprawcy. Podobny przykład mogą stanowić osoby, które boją się a jednocześnie pragną bliskości. Najprawdopodobniej doświadczyły one w swoim życiu ambiwalentnej, niestabilnej relacji z osobą, która była dla nich ważna np. rodzic. Dlatego w dorosłym życiu boją się zarówno zbliżenia jak i oddalenia, tym samym przyciągają i odrzucają bliskich. Dzieje się tak, dlatego, że to, co jest nam znane, podświadomie wybieramy jako bezpieczne. Niezależnie od tego, czy obiektywnie jest to dla nas dobre czy nie. Tak już jesteśmy skonstruowani. Podobnych przykładów możemy wyliczyć jeszcze wiele.

Aby przerwać to błędne koło, potrzebujemy uświadomić sobie mechanizmy, które nami sterują. Dopóki ich nie zrozumiemy i nie nauczymy się przejmować nad nimi kontroli, będziemy jak te drewniane kukiełki na sznurkach.

Autor: Marta Mauer-Włodarczak

Zacząć od zrozumienia własnych potrzeb i własnych granic.

Często wydaje nam się, że dobrze znamy i rozumiemy własne potrzeby. Równie często okazuje się, że tylko tak nam się wydaje. Haczyk polega na tym, że mylimy protezy, które wstawiamy w miejsce prawdziwych potrzeb z ich prototypem. Najbardziej powszechny przykład: osobę, która obnosi się ze swoimi dobrami materialnymi postrzegamy jako pewną siebie o wysokim lub hiperwysokim poczuciu własnej wartości. Często jednak to, co widzimy na zewnątrz to jedynie proteza podtrzymująca bardzo niskie poczucie własnej wartości i znikomy poziom akceptacji siebie samego.

Podobnych masek jako ludzie zakładamy wiele. Ale maski długo w związku nie utrzymamy. Trwały, bliski i zdrowy związek może opierać  się wyłącznie na prawdzie, bez względu na to, jaka ona jest.

Autor: Marta Mauer-Włodarczak

Atrakcyjność to poczucie względne. Ta sama osoba, przez jednych może być postrzegana jako bardzo atrakcyjna, przez innych jako zwyczajnie nudna.

Problem z poczuciem bycia atrakcyjnym polega najczęściej na tym, że na siłę staramy się być kimś innym niż jesteśmy. Dodatkowa trudność leży w tym, że zwykle za wzór wybieramy osoby o całkowicie odmiennych cechach charakteru. Nic więc dziwnego, że odnosimy mizerny efekt. Czytaj dalej

Zdrada bardzo rzadko pojawia się znienacka. Zazwyczaj, jej pierwsze sygnały są obecne już na początku znajomości, tylko my ich nie widzimy lub widzieć nie chcemy. Brzmi absurdalnie? Niekoniecznie.

Wiele osób, z obawy przed byciem odrzuconym, zgadza się (mniej lub bardziej świadomie) na przekraczanie swoich granic lub na bycie zaniedbywanym przez partnera. Niestety, Kopciuszek istniał tylko w bajce. W naszym prawdziwym świecie doceniani są przede wszystkim Ci, którzy sami siebie potrafią docenić i szanować.

Wchodząc w związek, już na samym początku ustalamy zasady, wedle których będzie on funkcjonował. Jedni czynią to świadomie (oni rzadziej zgłaszają się do nas z kryzysem w związku), inni mniej świadomie.

Zasada jest prosta. Aby otrzymać to, czego się chce, trzeba umiejętnie po to sięgać. Nie, nie jest to łatwa sztuka, ale chętnie podpowiemy jak to osiągnąć.

Autor: Marta Mauer-Włodarczak

Porzucane są najczęściej osoby, które przestały być dla partnera atrakcyjne, bądź te, które wywołują u niego nadmierny lęk.

Co to znaczy?

Jesteśmy postrzegani tak, jak siebie samych postrzegamy. Jeśli uważamy się za osoby nudne, brzydkie i ogólnie nieatrakcyjne, to nieświadomie dokładnie taką informację wysyłamy otoczeniu, w którym przebywamy. Dla przykładu: kobiety o krągłych kształtach pozycjonują siebie niżej w kategoriach atrakcyjności, niż osoby szczupłe. Nic bardziej mylnego. Badania pokazują dobitnie, iż osoby okrąglejsze są postrzegane jako bardziej seksowne. Niepodważalny dowód tej tezy dostarcza sama Marylin Monroe. Wygląda na to, że większość problemów zaczyna się i kończy w głowie ;-)

Nierzadko zdarza się, że osoby na pozór perfekcyjne cierpią z powodu samotności. Dzieje się tak, dlatego, że przy osobach idealnych czujemy się niewystarczająco dobrzy. A kto chciałby się tak czuć w związku? Przecież każdy chce czuć się wyjątkowy i jedyny.

Powyższe jak i wiele innych niuansów ma ogromne znaczenie dla sukcesu w Twoim związku. Chcesz o tym porozmawiać? Zapraszamy!

Autor: Marta Mauer-Włodarczak

Terapeuci prowadzący psychoterapię dla singli

Call Now Button