Rodzinne relacje nie zawsze są tak czułe i szczęśliwe jak na obrazku. Przeciwnie! Większość rodziców doświadcza trudności i zmaga się z przeciwnościami w wychowywaniu dzieci.

Zwykle wiemy, a czasem po prostu czujemy, że coś jest nie tak, choć często uciszamy własną intuicję. Problemy, których unikamy same się nie rozwiązują. Przeważnie się pogłębiają. Większość z nich ma swoje przyczyny, ale i rozwiązania.

Od 15 lat pomagamy rodzinom pokonywać kryzysy

Jako psychoterapeuci w zespole Sensity dzielimy się z rodzicami zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Tę drugą, szczególnie wartościową, zdobywamy nie tylko na szkoleniach ale równie często na bazie  własnych potknięć i błędów wychowawczych. To właśnie dzięki nim zdobywamy najwięcej doświadczeń i w praktyce weryfikujemy to, co napisano w podręcznikach. Bo często nie ma uniwersalnych rozwiązań.

Dzięki temu, dobrze rozumiemy rodziców mierzących się z trudami wychowania.

W czym rodzicom może pomóc psychoterapeuta?

Psychoterapeuta, w ramach konsultacji, oferuje rodzicom wsparcie merytoryczne w wychowaniu dziecka oraz budowaniu zdrowej rodziny. Celem psychoterapii nie jest piętnowanie błędów wychowawczych, ale pomoc w ich rozwiązaniu.

Psycholog podpowiada rodzicom, w którym miejscu warto postawić granice, a w którym je poszerzyć w stosunku do dzieci i młodzieży. Pokazuje też granice odpowiedzialności rodzica i wspiera w dojrzewaniu do pozostawienia dziecku wolności w doświadczaniu pewnych konsekwencji  jego działań.

Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie pomożemy! Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez telefon oraz chat online. Możesz też umówić spotkanie online.

Psycholog dla rodziców nastolatka

Nastolatki mierzą się z niełatwym procesem dojrzewania, w trakcie którego są niezwykle podatne na wpływ środowiska, na zranienia, huśtawki nastrojów (od płaczu, przez głośny śmiech do niekontrolowanej często złości), uzależnienia i wszelkie ryzykowne zachowania. Dla ich rodziców to również nie lada wyzwanie, często uruchamiające równie skrajne emocje. Dlatego, bardzo częstym zadaniem psychologa jest pomoc rodzicom w przejściu przez okres dojrzewania ich dzieci, czyli pomoc w przetrwaniu tzw. “okresu trzaskających drzwi”.

Oprócz merytorycznego wsparcia, rodzice nastolatków nierzadko potrzebują się po prostu wyżalić lub wypłakać, żeby móc dalej mądrze i cierpliwie kochać. Tak, to jest naprawdę potrzebne! 

Psycholog dla rodziców małego dziecka

Jeśli chodzi o młodych rodziców, którzy jeszcze nie wiedzą na co się pisali ;-) psychoterapeuta pomaga budować relację z dziećmi opartą na szacunku bez krzyków i niepotrzebnych nerwów, tym samym z poczuciem rodzicielskiej sprawczości i kompetencji w pierwszych latach rozwoju dziecka.

Podpowiada w jaki sposób zadbać mądrze o potrzeby małego dziecka ale jednocześnie nie zaniedbać własnych jak np. własnego snu czy odpoczynku (który nam rodzicom też jest bardzo potrzebny).

Poczucie bycia wiecznie niewystarczająco dobrym rodzicem to zmora większości rodziców, w szczególności w XXI wieku. Mamy sposoby i na ten problem :-)

Kiedy bezwzględnie skorzystać z pomocy psychoterapeuty?!

Istnieją sytuacje, których absolutnie nie wolno ignorować! Mają one podłoże psychologiczne i bezpośrednio zagrażają zdrowiu, a nawet życiu Twojego dziecka. Koniecznie umów konsultację z psychoterapeutą, jeśli obserwujesz:

 • zachowania autoagresywne np. samookaleczanie, głodzenie się, szkodliwe zachowania na płaszczyźnie seksualnej,
 • zachowania agresywne – np. zastraszanie, wymuszanie, wulgarne reakcje i inne formy naruszania granic innych osób lub prawa,
 • uzależnienia – np. sięganie po substancje psychoaktywne, ucieczki w gry komputerowe, nadużywanie telefonu czy pornografię.

Psycholog nie ocenia, nie wydaje wyroków – pomaga w rozwiązaniu nawet bardzo bolesnych i trudnych problemów.

Umów spotkanie online

Loading...

Opinie naszych pacjentów

Bardzo mi pomogła w zdiagnozowaniu zaistniałej sytuacji rodzinnej
Bardzo mi pomogła w zdiagnozowaniu zaistniałej sytuacji rodzinnej. Jej trafne spostrzeżenia oraz zaproponowane rozwiązania są zgodne z moim światopoglądem a jednocześnie skuteczne.
Profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia

Bardzo profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia. Zostałam w normalny, nieoceniający sposób ukierunkowana do dalszego działania/funkcjonowania. Gorąco polecam!

Bardzo miła, ciepła i życzliwa osoba
Bardzo miła, ciepła i życzliwa osoba. Bardzo dobrze mi się pracowało. Zna się na rzeczy. Polecam wszystkim szczerze :)
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, która opierała się na zrozumieniu, słuchaniu i wnikliwej analizie. Byłam zdziwiona, jak wiele "niezwiązanych" ze sobą kwestii okazało się znaczących, za których wskazanie jestem bardzo wdzięczna.
Terapia dla par to była najlepsza inwestycja
Jestem bardzo zadowolona z terapii dla par prowadzonej przez Pana Kacpra. Podczas prawie dwuletniej terapii, wraz z mężem, przeszliśmy jako para organiczny i spokojny rozwój: rozpoznanie swoich potrzeb oraz ich komunikacja, uważność na siebie i partnera. Uważam że terapia dla par u pana Kacpra to była najlepsza inwestycja; przyszliśmy jako para w głębokim kryzysie - zakończyliśmy terapię jako para dwojga dorosłych, odpowiedzialnych ludzi, gotowych stawić czoła wyzwaniom. Dziękujemy pięknie za terapię. To był cenny czas.
Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze
Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze, bez zbędnego komplikowania. 100% uwagi na zagadnieniu, plus własne przykłady i szeroka wiedza robią swoje. Z pomocą niepostrzeżenie dojdziemy do punktu, w którym będziemy wiedzieć, co jest naszą bazą i jak z niej korzystać. To robi różnice! Polecam.
Dziękuje za ten czas. Uratowała mnie Pani
Dziękuje za ten czas spędzony razem. Czasem online, czasem twarzą w twarz. Nasza spotkania były dla mnie niesamowitą podróżą i odkrywaniem siebie samej na nowo. Uratowała mnie Pani. Dziękuje
Pełen profesjonalizm i wiedza
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Pełen profesjonalizm i wiedza.

Wsparcie w najczęstszych problemach wychowawczych

W Poradni Sensity wspieramy rodziców w wielu problemach psychologicznych i rodzinnych. Poniżej znajdziesz kilka z najczęściej zgłaszanych. Przyjdź ze swoim pytaniem, postaramy się znaleźć odpowiedź i rozwiązanie.

 • Mój syn wrócił do domu pijany – jak zareagować?
 • Córka nie chce się uczyć, mimo braku jakichkolwiek dysfunkcji – co robić?
 • Moje dziecko rzuca się na podłogę i płacze za każdym razem kiedy nie dostaje tego o co prosi…
 • Nie wiem jak wyprowadzić dziecko z naszego łóżka, wraca w nocy po kilkanaście razy…
 • Moja córka się tnie…
 • Moja córka nie wierzy w siebie…
 • Nie wiem jak rozmawiać z dzieckiem o seksie...
 • Boję się zwrócić mojemu nastoletniemu dziecku uwagę, bo reaguje agresją.
 • Mój syn każdą wolną chwilę spędza na graniu na komputerze, nie ma żadnych innych zainteresowań.
 • Moje dziecko nadmiernie stresuje się nauką
 • Jak rozmawiać z synem / córką o seksie. Kiedy jest za wcześnie a kiedy za późno…
 • Co zrobić, żeby moje dziecko współpracowało przy wychodzeniu rano z domu?
 • Bierzemy rozwód. Co zrobić, żeby dziecko nie zaczęło nas nienawidzić?

Jak wygląda terapia dla rodziców potrzebujących wsparcia w wychowaniu?

W przypadku wielu problemów z rodzicielstwem terapia jest niepotrzebna i wystarczy jedna czy dwie konsultacje psychoterapeutyczne. W innym przypadku zgłaszany przez rodzica problem ma wiele płaszczyzn i wymaga pracy na zupełnie innym obszarze niż na początku mogłoby się zdawać. Zawsze staramy się dotrzeć do źródła problemu dzieci i rodziców oraz pracować nad przyczynami, a nie tylko na łagodzeniu objawów.

Jednak o ostatecznej formie i czasie współpracy z terapeutą decyduje rodzic po spotkaniu oraz rekomendacji ze strony psychologa/psychoterapeuty.

Najczęstsze formy terapii dla rodziców w Sensity:

 • psychoterapia indywidualna / sesje indywidualne
 • terapia z parą rodziców / konsultacje dla rodziców

Psychoterapia dla rodziców w Warszawie lub online

Psychoterapia dla rodziców realizowana jest zarówno w naszym gabinecie w Warszawie, ale także online.

Psychoterapię online prowadzimy od ponad 10 lat. Przeszło 8 000 sesji terapeutycznych przez Internet sprawiło, że udoskonaliliśmy nasze metody pracy tak, aby terapia przez internet nie ustępowała terapii prowadzonej w gabinecie.

Psychoterapia dla rodziców – cennik

Sesja terapeutyczna dla rodziców trwa 50-60 min, a jej cena różni się w zależności od psychoterapeuty. Cenę łatwo sprawdzić w trakcie rezerwacji spotkania online lub w cenniku.

Nasi psychoterapeuci dla rodziców

Call Now Button