To (nie) jest oferta pracy dla psychoterapeuty

Zaraz to wyjaśnię…

Pisząc te słowa stawiam sobie wyzwanie. Zamierzam Cię przekonać, że jesteś w wyjątkowym miejscu.

Później będę miał dla Ciebie propozycję. Można byłoby powiedzieć, że propozycję pracy jako psychoterapeuta, ale ja w zasadzie nie szukam pracowników. Szukam kogoś, kto chciałby stać się częścią pięknej historii. Nie tylko historii tej firmy, ale przede wszystkim historii osób którym pomagamy.

Dasz się namówić na króciutką podróż?

Krzysiek (ten w żółtej czapce ;))

Marta i Krzysztof Włodarczak

Chodzi o relacje

Wyobraź sobie poradnię, która powstała z inicjatywy dwóch osób (druga to Marta – ta niebieskiej czapce ;)). W zasadzie Martę należałoby wymienić na pierwszym miejscu. Nie tylko przez grzeczność, ale także dlatego, że kilkanaście lat temu to ona pierwsza rozpoczęła pracę jako psychoterapeuta.

Szybko zdała sobie sprawę, że to co ją zawodowo pociąga i pasjonuje to relacje. Brzmi jak truizm? W końcu człowiek to istota społeczna, prawda? Zgadza się. Dopóki się tego nie doprecyzuje…

Można zmienić przyszłość

Od zawsze chodziło o relacje rodzinne. Jeśli się głębiej nad tym zastanowić to właśnie w tym kontekście rodzimy się i dojrzewamy, w tym także kontekście żyjemy jako dorośli. Problemy z którymi na co dzień pracujemy jako psychoterapeuci mają źródło (najczęściej) w rodzinie pochodzenia. Objawiają się jednak tu i teraz. Wpływają na osoby najbliższe pacjentowi i destabilizują relacje z nimi.

Jeśli więc problem ma źródło w rodzinie, powielany jest w kolejnej, a później w kolejnej, itd… Przerwanie tego błędnego koła jest możliwe jedynie u źródła – w relacji człowieka z najbliższymi. Najbardziej niesamowite jest więc to, że będąc tu i teraz każdy człowiek ma wpływ i realną możliwość przerwania patologii, która ciągnęła się przez pokolenia – była “dziedziczona” w jego rodzinie.

Czyż nie jest fascynujące towarzyszyć człowiekowi właśnie w tym procesie jako psychoterapeuta?!

Sądzimy, że absolutnie tak! Dlatego misja poradni Sensity to “Pomagamy rodzinom pokonywać kryzysy”.

Nie realne?

A jednak prawdziwe…

Potwierdzają terapeuci

Marta Bereza - psycholog psychoterapeuta
Poradnia Sensity była dla mnie nie tylko miejsce pracy ale również, a może przede wszystkim, zespołem. Wiele rozmów, wymiany doświadczeń i wsparcia na drodze pełnej wzlotów i upadków. Dla mnie cenna była atmosfera, od Pacjentów też często słyszałam, że u nas „jest wesoło”. Chociaż, po zmianie miejsca zamieszkania, przestałam być częścią pracującego zespołu to relacje pozostały i są równie cenne jak wcześniej.
Marta Berezapsychoterapeuta
Anna Niziołek - psycholog psychoterapeuta

Moja przygoda zawodowa z Poradnią SensiTy trwała ponad cztery lata i uważam, że była kamieniem milowym w mojej pracy psychoterapeutycznej. Ilość, intensywność, profesjonalizm i wysoki poziom pracy Poradni to wartość nie do przecenienia; doświadczenie, które tu zdobyłam, nie może równać się z żadnymi, nawet najlepszymi szkoleniami czy studiami podyplomowymi.

Jednak najcenniejszą dla mnie wartością w tym miejscu jest ZESPÓŁ – przekonanie, że nie jestem sama z licznymi procesami, że zawsze mogę liczyć na wsparcie zarówno zawodowe, jak i prywatne – to ogromny komfort pracy. Duża uważność z jaką dobierane są osoby procentuje zgraniem i sympatią, w moim przypadku również cennymi przyjaźniami.

Anna Niziołekpsychoterapeuta

Potwierdzają także pacjenci

Jakość mojego życia znacznie się poprawiła

Rzeczowo, konkretnie, dogłębnie, precyzyjnie i bardzo na temat. W skrócie - jestem bardzo zadowolona z efektu pracy - jakość mojego życia znacznie się poprawiła. Świetnie łączy różne elementy terapii i dobiera takie, które były dla mnie najbardziej efektywne oraz pomocne długofalowo. Jestem jej bardzo wdzięczna za ten cenny czas! :)

Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby

Terapia bardzo dużo mi dała. Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby. Jedyna rzecz której żałuję, to ta że nie trafiłem do Sensity wcześniej.

Trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień

Praca z panią Marta to sama przyjemność choć tematy poruszane na spotkaniach nie należą do najłatwiejszych. Wysoka kultura osobista, trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień to największe atuty pani Marty. Jako terapeutę z czystym sumieniem polecam panią Martę każdemu, kto chce sięgnąć po pomoc specjalisty.

SENSiTY to fantastyczne miejsce

Pan Wojciech to niezwykle profesjonalny przewodnik o otwartym umyśle. Z łatwością stworzył relację obopólnego zrozumienia i zaufania i towarzyszył mi w bardzo trudnym i przełomowym momencie. Z ogromnym wyczuciem wskazał właściwe narzędzia do samodzielnego (!) zarządzania nieuświadomionymi, wewnętrznymi mechanizmami. Ze wsparciem pana Wojciecha osiągnęłam założony cel. SENSiTY to fantastyczne miejsce.

Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem

Zdecydowanie pozytywnie oceniam współpracę z Panem Krzysztofem. Bardzo trafnie rozpoznał przyczynę moich problemów oraz nauczył mnie jak ją okiełznać. Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem.

Dziękuje za ten czas. Uratowała mnie Pani

Dziękuje za ten czas spędzony razem. Czasem online, czasem twarzą w twarz. Nasza spotkania były dla mnie niesamowitą podróżą i odkrywaniem siebie samej na nowo. Uratowała mnie Pani. Dziękuje

Pełen szacunek. Porady bezcenne

Byłem u 5 specjalistów. Nikt tak jak Pani Marta trafniej nie sprecyzował moich małżeńskich problemów. Trafione w 10. Pełen szacunek. Porady bezcenne.

Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie

Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii. Spotkałem się z prawdziwym zainteresowaniem i realnym wsparciem. Dostałem do ręki efektywne narzędzia i wgląd w siebie, które działają i dzięki którym pozbyłem się męczących i ograniczających zachowań. Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie i mam więcej luzu wobec siebie i świata.

Pokonałam zaburzenia choć wydawało się to niemożliwe

Świetny psychoterapeuta! Świetna współpraca, zaangażowanie i prawdziwa chęć pomocy. Dzięki naszym spotkaniom pokonałam swoje zaburzenia choć wcześniej wydawało się to niemożliwe. Korzystając z okazji raz jeszcze chciałabym serdecznie za wszystko podziękować.

Profesjonalny, niezawodny i co najważniejsze – skuteczny

Pan Wojtek posiada niezwykły, terapeutyczny dar. Kojący, łagodny głos, przyjacielskie podejście, miła atmosfera, oraz anegdoty o małej Julce sprawiają, że można zapomnieć, że jest się na terapii i skupić na rozwiązywaniu własnych problemów. Pan Wojtek jest profesjonalny, niezawodny i co najważniejsze - skuteczny.

Czułam pełną akceptację i wsparcie

W obecności Pana Wojciecha czułam się przede wszystkim bezpiecznie, bardzo dbał o to poczucie. Ono zaowocowało zaufaniem i otwartością. Mogłam swobodnie podzielić się swoimi myślami czy obawami, którymi nie dzieliłam się do tej pory praktycznie z nikim. To co dla mnie osobiście jeszcze było ważne czułam pełną akceptację (z moimi przywarami i wadami) i wsparcie.

Napiszę krótko: DZIĘKUJĘ!!!

O zaletach współpracy z Panią Martą można się rozpisywać. Ja napiszę krótko: PANI MARTO, DZIĘKUJĘ!!!

Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki

To była pierwsza wizyta w poradni psychologicznej, nie mam porównania, ale oceniam rozmowę z Panią Martą jako ciekawą i nasuwającą wiele przemyśleń. Generalnie wizyta spełniała oczekiwania moje oraz żony, można powiedzieć, że nawet je przewyższała. Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki, co robić dalej, daje to poczucie, że będziemy fachowo i ciepło "kierowani" w dalszej pracy. Polecam.

Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem

Od kompletnego zagubienia do normalności - to nie tylko obraz mojego odmienionego życia - to przede wszystkim efekt wspaniałej pracy terapeutycznej. Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem. Świetna robota! Wielkie DZIĘKUJĘ od szczęśliwego małżeństwa.

Rzeczywista troska o instytucję małżeństwa

Trafiłem z problemami "małżeńsko-rodzinnymi" oprócz zaangażowania, co ważniejsze przebija rzeczywista troska o instytucję małżeństwa. Ze spotkań wychodziłem z przeświadczeniem że prowadząca nie wykonuje "roboty" tylko "misje".

Profesjonalna i skuteczna terapia!

Bardzo profesjonalna i skuteczna terapia! Jestem niesamowicie zadowolony.

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze, bez zbędnego komplikowania. 100% uwagi na zagadnieniu, plus własne przykłady i szeroka wiedza robią swoje. Z pomocą niepostrzeżenie dojdziemy do punktu, w którym będziemy wiedzieć, co jest naszą bazą i jak z niej korzystać. To robi różnice! Polecam.

…i żyli długo i szczęśliwie.

Nasza historia toczy się już od kilkunastu lat. Porywa kolejnych terapeutów wierzących w jej sens. Niektórzy z nich są z nami od samego początku. Inni towarzyszyli nam przez długie lata, a później postanowili szukać swoich dróg.

Z większością pacjentów nie mamy kontaktu od czasu ostatniej sesji. Zdarza się jednak, że do naszej skrzynki pocztowej przed Bożym Narodzeniem trafia kartka pocztowa. W kopercie znajdujemy zdjęcie małego chłopca i podziękowania. Jeden z naszych terapeutów spotkał się z jego rodzicami, gdy właśnie mieli się rozstać.

A jednak żyją razem i szczęśliwie… 

Nowa nadzieja

Historie związków nie zawsze kończą się happy endem. Część rodzin się rozpada. Nie zawsze udaje się pomóc tej konkretnej parze.

Szczęśliwie historia kołem się toczy. Ich dorastające dzieci, pomimo błędów rodziców, zyskują nową szansę, możliwość wpływu i odpowiedzialność za zmianę, która przerwie patologię –  kolejne pokolenie zyskuje swoje “tu i teraz”. Dlatego z równą pasją i jeszcze większą nadzieją pomagamy młodzieży.

To jest właśnie ta historia

a teraz propozycja dla Ciebie:

Rób to, co naprawdę ważne i wartościowe. Jestem przekonany, że możesz zmieniać świat!

Choćby był to “tylko” świat malutkiego dziecka, które zacznie swoje życie bez ciężaru krzywd doznanych przez jego rodziców.

Nie będziesz jednym z kilkudzisięciu zdjęć na korporacyjnej stornie www…

Zbudowaliśmy silną i stabilną markę. Pozostaliśmy jednak małą, rodzinną firmą. Każdy jest tu ważny. Każdy może liczyć na życzliwość, uśmiech i pomoc. 

Pracowaliśmy z polskimi rodzinami z całego świata zanim to było modne ;). Nie zmusił nas wirus – to Oni nas wybrali i namówili na pracę online wiele lat temu.

Nasza siedziba znajduje się w Warszawie. Jednak to, że mieszkasz w innym mieście lub z dala od wielkich aglomeracji nie ma znaczenia (nawet trochę Ci zazdrościmy. :)). Bez względu na to, gdzie jesteś możesz dołączyć do naszego zespołu i pracować online.

To może mniej porywające, ale z mojej perspektywy niezwykle ważne.

Znam wiele firm usługowych i jestem absolutnie przekonany, że:

 1. otrzymasz najwyższej jakości obsługę recepcyjną,
 2. doskonałe procedury wsparcia i narzędzia do pracy online.

Ponadto:

 1. grupową superwizję,
 2. (w niedługim czasie) komplet pacjentów i listę rezerwową,
 3. a jeśli chcesz – przytulne i komfortowe miejsce pracy przy ul. Grochowskiej w Warszawie.

Przekonałem Cię?

W takim razie do dzieła – aplikuj!

Jeśli tak, porozmawiajmy o Twoim miejscu w naszej ekipie.

Zanim się jednak spotkamy upewnij się, że:

 1. masz ukończony 4-letni kurs psychoterapii (ew. jesteś w trakcie) Poznawczo Behawioralnej CBT, Systemowej lub Psychodynamicznej (rozważymy też inne szkoły terapii).
 2. masz min. 2 – letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu pacjentów:
  1. dorosłych i/lub,
  2. par i/lub,
  3. młodzieży.

Wszystko się zgadza?

Być może jesteś teraz w biegu lub czytasz to na swoim telefonie. Zróbmy to bardzo prosto!:

 1. Wpisz poniżej swoje imię i adres email. Możesz też załączyć CV. Jeśli masz kłopot z załączaniem pliku, nie przejmuj się.
 2. W odpowiedzi na Twoje zgłoszenie zwrotnie wyślemy Ci email (nie doszedł – sprawdź spam lub folder oferty).
 3. Odpowiedz na maila załączając CV, gdy będzie Ci wygodnie.

Oczywiście jeśli wolisz, możesz napisać na: praca@sensity.pl

Aplikuj teraz!

Aplikacja - praca - new
Maksymalny rozmiar pliku: 4MB

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane aplikacje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Psycholog Marta Mauer-Włodarczak z siedzibą w Warszawie (01-625), Mickiewicza 37/58. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, ograniczenia lub usuwania poprzez wysłanie wiadomości email na następujący adres: rodo@sensity.pl. Więcej informacji: Polityka prywatności

Ten pokój już na Ciebie czeka. ;)

Sensity - Grochowska - Warszawa

Call Now Button