Psychoterapia online

Psychoterapia online

w Sensity

Psychoterapię online prowadzimy od ponad 10 lat. Odbyliśmy już przeszło 8 000 sesji terapeutycznych przez Internet z naszymi Pacjentami. Dzięki tak dużemu doświadczeniu udoskonaliliśmy nasze metody pracy tak, aby terapia przez internet nie ustępowała terapii prowadzonej w gabinecie.

Zachęceni pierwszymi pozytywnymi doświadczeniami w terapii indywidualnej (np. leczeniu depresji, nerwicy, itd), prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce, rozpoczęliśmy psychoterapię online dla par, jak również terapię online dla par z problemem uzależnienia.

Terapia online łączy profesjonalną pomoc psychologiczną z potrzebami współczesnego świata. Pomoc psychologa online umożliwia dostęp do odbywania regularnej psychoterapii osobom zapracowanym, mieszkającym w małych miejscowościach, lub będącym w częstych podróżach, albo na stałe mieszkającym zagranicą.

Jednak największym zainteresowaniem cieszy się terapia par online, dzięki możliwości łączenia się z terapeutą online z dwóch miejsc równocześnie. Nasze doświadczenie pokazuje, że terapia par online ma wyższą skuteczność od terapii prowadzonej w gabinecie. Głównym powodem jest to, że terapia online likwiduje trudności logistyczne związane z dojazdem do gabinetu, co w znaczący sposób przekłada się na wyższą regularność spotkań, w efekcie dając możliwość przepracowania większej ilości problemów w związku.

Co więcej, nasi Klienci często mówili, że pierwsze spotkanie z psychologiem online dla par wywoływało mniej lęku, niż wyobrażenie takiego spotkania na żywo. Dzięki temu łatwiej było im podjąć decyzję o odbyciu pierwszej konsultacji.

Psychoterapeuta online jest dla Ciebie, jeśli:

 • Nie masz z kim zostawić dziecka na czas wyjazdu do gabinetu terapeuty,
 • Chcesz skorzystać z terapii w trakcie przerwy na lunch bez wychodzenia z biura,
 • Nie chcesz korzystać z usług terapeuty w swojej miejscowości, ze względu na to, że wszyscy się znają,
 • Nie masz dostępu do terapeuty w pobliżu miejsca swojego zamieszkania,
 • Cenisz sobie prywatność i nie chcesz spotkać w poczekalni swojego szefa lub teściowej ;-),
 • Masz ograniczenia ruchowe, które utrudniają dojazdy do gabinetu,
 • Łatwiej Ci rozmawiać o swoich problemach na odległość, niż w bezpośrednim kontakcie z terapeutą
 • Twoja praca wiąże się z częstymi wyjazdami i trudno Ci utrzymać stały termin w grafiku Twojego terapeuty,
 • Wyjeżdżasz na urlop, ale chciałbyś mieć możliwość kontaktu z terapeutą na “w razie czego”,
 • Cierpisz z powodu fobii społecznej lub agorafobii i przynajmniej na początku terapii wolisz uniknąć kontaktu z innymi ludźmi lub konieczności korzystania ze środków transportu miejskiego,
 • Nie chcesz tracić czasu na dojazdy i szukanie miejsca parkingowego (w Warszawie bywa ciężko)

Polski psycholog online

Wiele osób mieszkających lub często przebywających zagranicą, chętni korzysta z usług polskiego psychologa gdyż o intymnych sprawach wolimy rozmawiać po polsku.

Polski psycholog jest nam bliższy także ze względów kulturowych, które odgrywają bardzo istotną rolę w terapii. Mają one bowiem silny wpływ na sposób interpretowania przez nas różnych życiowych doświadczeń, sposób wychowywania dzieci czy model życia rodzinnego. A przecież w relacji z psychologiem chcielibyśmy przede wszystkim czuć się zrozumiani! Dlatego wiele osób mieszkających zagranicą np w Wielkiej Brytanii, Niemiczech, Holandii, Norwegii, USA, Irlandii, Belgii decyduje się na pracę w ten sposób.

W Sensity na co dzień pracujemy przez internet z Pacjentami z wielu zakątków świata.

 • osobami spoza Warszawy,
 • Polakami przebywającymi na emigracji,
 • osobami przebywającymi w delegacji lub na placówkach,
Polski psycholog online - psychoterapia dla Polakow

Umów spotkanie online

Loading...

Psycholog online – jak to działa?

Często zadawane pytania (FAQ)

Odpowiedź na to pytanie prawie zawsze jest twierdząca. Łatwiej wymienić sytuacje, zaburzenia i choroby, w których spotkania online z psychoterapeutą nie są zalecane, są to np: silne traumy, schizofrenia, zaburzenia dysocjacyjne (np. urojenia, odrealnienia), stany psychotyczne, aktywne myśli samobójcze (niezbędna konsultacja z psychiatrą!)

Jeśli zaś chodzi o skuteczność terapii przez internet, liczne badania potwierdzają, że terapia online jest przynajmniej tak samo skuteczna jak psychoterapia w bezpośrednim kontekście z psychoterapeutą. Niektóre z nich wykazują wręcz przewagę psychoterapii przez internet nad klasycznym podejściem.

Co ciekawe, niektórzy pacjenci przyznali, że w trakcie psychoterapii przez internet udało im się nawiązać lepszą relację z psychoterapeutą, aniżeli w bezpośrednim kontakcie.

Potwierdzenie tego faktu znajdziesz i.in. tu: www.sciencedaily.com/releases/2013/07/130730091255.htm (artykuł w j. angielskim)

W badaniach skuteczność pracy z psychoterapeutą online wykazano w szczególności w terapii następujących problemów:

 • Depresji
 • Zaburzeń lękowych m.in. napady paniki
 • Nerwicy, w tym OCD (nerwica natręctw)
 • PTSD – Zespół Stresu Pourazowego
 • Uzależnień
 • Zaburzeń odżywiania

To proste! Konsultacja z psychologiem online to wideorozmowa. Spotkanie przez internet, które chcąc nie chcąc, wszyscy dobrze znamy odkąd koronawirus zdezorganizował nam świat. Zatem forma jest Ci na pewno znajoma.

W naszej opinii, są jednak pewne różnice między rozmową służbową lub ze znajomym, a rozmową z psychologiem/psychoterapeutą. W terapii przez Internet, oprócz profesjonalizmu zawodowego, niezwykle ważne jest zaplecze techniczne. Dlatego uważamy, że popularne komunikatory (jak Skype, WhatsApp, Messenger, itp) nie są odpowiednim narzędziem do prowadzenia sesji terapeutycznych. Przede wszystkim można mieć wątpliwości odnośnie poufności rozmów na tych platformach. Nie bez znaczenia jest kwestia trudności w organizacji takich spotkań, zaś obsługa Pacjenta, intuicyjność i prostota narzędzi jest dla nas bardzo istotna.

Dlatego w Sensity wybraliśmy profesjonalne narzędzie, które jest bardzo proste w użyciu oraz zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i poufności. Po umówieniu spotkania otrzymasz link do pokoju, w którym będzie czekał na Ciebie terapeuta. Szczegóły, łącznie z wymaganiami technicznymi, znajdziesz tu.

Indywidualne spotkanie z psychoterapeutą trwa 50 min.

Spotkanie dla pary trwa do 60 min.

Przywiązujemy dużą wagę do punktualnego rozpoczynania i kończenia sesji terapeutycznych. W warunkach pracy online jest to szczególne istotnie, gdyż oczekiwanie na rozpoczęcie spotkania, któremu dodatkowo często towarzyszą emocje, wiąże się z niepewnością o to “czy wszystko działa poprawnie?” i “czy trafiłam/em we właściwe miejsce?”. Sytuacja, w której sesja się przedłuża zdarza się b. rzadko i wynika z sytuacji kryzysowej –  konieczności zadbania o dobrostan Pacjenta w trakcie trwającej sesji.

Koszt psychoterapii online jest uzależniony od wybranego psychoterapeuty. Cennik i warunki współpracy znajdziesz tu. Z kolei konkretne stawki za sesję z wybranym terapeutą można zobaczyć rezerwując spotkanie online.

Spotkanie możesz umówić też kontaktując się (chat, telefon, email) z naszą recepcją. Umówione spotkania łatwo i bezpiecznie opłacisz m.in. szybkim przelewem, Blikiem, przez PayPal czy kartą kredytową.

Dzięki właściwym narzędziom spotkanie z psychterapeutą online w Sensity jest banalnie proste. Nie musisz instalować żadnego oprogramowania. Wystarczy komputer, tablet lub nawet smartphone ze stabilnym dostępem do Internetu – sprawdź:

Opinie naszych Pacjentów

Dziękuje za ten czas. Uratowała mnie Pani

Dziękuje za ten czas spędzony razem. Czasem online, czasem twarzą w twarz. Nasza spotkania były dla mnie niesamowitą podróżą i odkrywaniem siebie samej na nowo. Uratowała mnie Pani. Dziękuje

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze, bez zbędnego komplikowania. 100% uwagi na zagadnieniu, plus własne przykłady i szeroka wiedza robią swoje. Z pomocą niepostrzeżenie dojdziemy do punktu, w którym będziemy wiedzieć, co jest naszą bazą i jak z niej korzystać. To robi różnice! Polecam.

Profesjonalna i skuteczna terapia!

Bardzo profesjonalna i skuteczna terapia! Jestem niesamowicie zadowolony.

Pokonałam zaburzenia choć wydawało się to niemożliwe

Świetny psychoterapeuta! Świetna współpraca, zaangażowanie i prawdziwa chęć pomocy. Dzięki naszym spotkaniom pokonałam swoje zaburzenia choć wcześniej wydawało się to niemożliwe. Korzystając z okazji raz jeszcze chciałabym serdecznie za wszystko podziękować.

Pełen szacunek. Porady bezcenne

Byłem u 5 specjalistów. Nikt tak jak Pani Marta trafniej nie sprecyzował moich małżeńskich problemów. Trafione w 10. Pełen szacunek. Porady bezcenne.

Nazwałbym to bardziej magią niż współpracą:)

Nazwałbym to bardziej magią niż współpracą. W pewnej, nieokreślonej chwili moja głowa zaczęła działać a ja sam rozumieć:)

Napiszę krótko: DZIĘKUJĘ!!!

O zaletach współpracy z Panią Martą można się rozpisywać. Ja napiszę krótko: PANI MARTO, DZIĘKUJĘ!!!

Jakość mojego życia znacznie się poprawiła

Rzeczowo, konkretnie, dogłębnie, precyzyjnie i bardzo na temat. W skrócie - jestem bardzo zadowolona z efektu pracy - jakość mojego życia znacznie się poprawiła. Świetnie łączy różne elementy terapii i dobiera takie, które były dla mnie najbardziej efektywne oraz pomocne długofalowo. Jestem jej bardzo wdzięczna za ten cenny czas! :)

Trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień

Praca z panią Marta to sama przyjemność choć tematy poruszane na spotkaniach nie należą do najłatwiejszych. Wysoka kultura osobista, trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień to największe atuty pani Marty. Jako terapeutę z czystym sumieniem polecam panią Martę każdemu, kto chce sięgnąć po pomoc specjalisty.

Czułam pełną akceptację i wsparcie

W obecności terapeuty czułam się przede wszystkim bezpiecznie, bardzo dbał o to poczucie. Ono zaowocowało zaufaniem i otwartością. Mogłam swobodnie podzielić się swoimi myślami czy obawami, którymi nie dzieliłam się do tej pory praktycznie z nikim. To co dla mnie osobiście jeszcze było ważne czułam pełną akceptację (z moimi przywarami i wadami) i wsparcie.

Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem

Zdecydowanie pozytywnie oceniam współpracę z Panem Krzysztofem. Bardzo trafnie rozpoznał przyczynę moich problemów oraz nauczył mnie jak ją okiełznać. Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem.

SENSiTY to fantastyczne miejsce

Niezwykle profesjonalny przewodnik o otwartym umyśle. Z łatwością stworzył relację obopólnego zrozumienia i zaufania i towarzyszył mi w bardzo trudnym i przełomowym momencie. Z ogromnym wyczuciem wskazał właściwe narzędzia do samodzielnego (!) zarządzania nieuświadomionymi, wewnętrznymi mechanizmami. Ze wsparciem osiągnęłam założony cel. SENSiTY to fantastyczne miejsce.

Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki

To była pierwsza wizyta w poradni psychologicznej, nie mam porównania, ale oceniam rozmowę z Panią Martą jako ciekawą i nasuwającą wiele przemyśleń. Generalnie wizyta spełniała oczekiwania moje oraz żony, można powiedzieć, że nawet je przewyższała. Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki, co robić dalej, daje to poczucie, że będziemy fachowo i ciepło "kierowani" w dalszej pracy. Polecam.

Rzeczywista troska o instytucję małżeństwa

Trafiłem z problemami "małżeńsko-rodzinnymi" oprócz zaangażowania, co ważniejsze przebija rzeczywista troska o instytucję małżeństwa. Ze spotkań wychodziłem z przeświadczeniem że prowadząca nie wykonuje "roboty" tylko "misje".

Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby

Terapia bardzo dużo mi dała. Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby. Jedyna rzecz której żałuję, to ta że nie trafiłem do Sensity wcześniej.

Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem

Od kompletnego zagubienia do normalności - to nie tylko obraz mojego odmienionego życia - to przede wszystkim efekt wspaniałej pracy terapeutycznej. Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem. Świetna robota! Wielkie DZIĘKUJĘ od szczęśliwego małżeństwa.

Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie

Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii. Spotkałem się z prawdziwym zainteresowaniem i realnym wsparciem. Dostałem do ręki efektywne narzędzia i wgląd w siebie, które działają i dzięki którym pozbyłem się męczących i ograniczających zachowań. Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie i mam więcej luzu wobec siebie i świata.

Jakie problemy rozwiązuje psycholog online?

 • depresja, niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie, brak asertywności
 • problemy w relacjach rodzinnych, kryzysy w związkach, sytuacje przedrozwodowe
 • problemy z adaptacją w nowym środowisku np. wyjazd zagranicę
 • zaburzenia snu, problemy psychosomatyczne
 • prowadzimy również sesje w ramach treningu rozwojowego

Jesteśmy do dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Umów wizytę online lub skontaktuj się z nami poprzez Live Chat, telefon lub email.

Psychoterapeuci i psychologowie pracujący online

Call Now Button