Marta Mauer-Włodarczak – psycholog, psychoterapeuta par

Marta Mauer-Włodarczak

Specjalizacja

Prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) z wykorzystaniem technik szkoły systemowej.  

Specjalizuje się w psychoterapii par i małżeństw, psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz w poradnictwie rodzinnym.

Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką relacji w związkach i rodzinie. Najczęściej pracuje z problemem zdrady, utraty zaufania, zaniedbania, braku satysfakcji z życia rodzinnego i seksualnego (różnego rodzaju problemy natury intymnej), braku wzajemnego wsparcia i zrozumienia. Wyjaśnia przyczynę problemów w komunikacji między partnerami. Pomaga osobom, które nie potrafią zbudować trwałego związku, czują się nierozumiane przez bliskich i otoczenie.  

Prowadzi także psychoterapię dla dorosłych dzieci uwikłanych w niezdrowe relacje z ich rodzinami pochodzenia (np. szantaż emocjonalny, przygniatające poczucie winy).  

Prowadzi wstępną diagnostykę zaburzeń, dysfunkcji i chorób o podłożu psychologicznym tj. depresja, zaburzenia lękowe/ nerwicowe, zaburzenia osobowości itd.

Lubi konkretną i efektywną pracę. Bazuje na solidnej diagnozie i jasnym planie pracy.

Umów spotkanie z Martą Mauer-Włodarczak

Loading...

Marta Mauer-Włodarczak aktualnie pracuje online.

Marta Mauer-Włodarczak - psychoterapeuta par
4.4/5

Obszary zainteresowań zawodowych

 • wstępna diagnostyka i wybór odpowiedniego specjalisty do ewentualnej dalszej pracy  (różnego rodzaju zaburzenia, dysfunkcje i choroby o podłożu psychologicznym, w tym choroby psychosomatyczne)
 • różne rodzaje zdrady w związku (zdrada emocjonalna, zdrada przez internet, zdrada fizyczna)
 • brak satysfakcji z życia seksualnego/ problemy sfery intymnej
 • rywalizacja w związku
 • poczucie braku akceptacji w związku
 • współuzależnienie w związku
 • przemoc fizyczna, emocjonalna, ekonomiczna
 • poczucie stagnacji, braku rozwoju osobistego i zawodowego
 • zagubienie własnej tożsamości
 • niedojrzałość w związku
 • nadodpowiedzialność w związku
 • poczucie bycia niewystarczająco dobrym w oczach partnera
 • lęk przed odrzuceniem i oceną ze strony innych osób
 • brak akceptacji dla popełnienia błędu
 • unikanie stałych relacji lub nieumiejętność ich budowania
 • toksyczne relacje dorosłych dzieci z ich rodzinami pochodzenia (rodzice, teściowie)
 • problemy wychowawcze (przygotowanie do pojawienia się dziecka w rodzinie, rodzina z małym dzieckiem, życie z nastolatkiem pod jednym dachem, wprowadzanie dzieci w dorosłość/ puste gniazdo)
 • oraz oczywiście szeroko rozumiane problemy w komunikacji :)

Opinie pacjentów

Pełen szacunek. Porady bezcenne

Byłem u 5 specjalistów. Nikt tak jak Pani Marta trafniej nie sprecyzował moich małżeńskich problemów. Trafione w 10. Pełen szacunek. Porady bezcenne.

p. Marek
o Marcie Mauer-Włodarczak

Potrafi trafnie zdiagnozować problem i wskazać sposoby jego rozwiązania

Moje oczekiwania przed spotkaniem z Panią Martą Mauer-Włodarczyk - z uwagi na treść i formę publikowanych przez Nią artykułów - były niezwykle wysokie.
Z satysfakcją stwierdzam, iż założycielka poradni Sensity jest ucieleśnieniem wygłaszanych opinii a moje oczekiwania po spotkaniu wzrosły ;-)


Postrzegam Panią Martę Mauer-Włodarczyk jako wysokiej klasy profesjonalistę, osobę o niezwykle przyjaznym usposobieniu, wzbudzającą zaufanie, obdarzoną rzadką umiejętnością empatycznego słuchania, potrafiącą trafnie zdiagnozować problem i wskazać sposoby jego rozwiązania.

Serdecznie polecam współpracę z Panią Martą.

p. Grzegorz
o Marcie Mauer-Włodarczak

Pokonałam zaburzenia choć wydawało się to niemożliwe

Świetny psychoterapeuta! Świetna współpraca, zaangażowanie i prawdziwa chęć pomocy. Dzięki naszym spotkaniom pokonałam swoje zaburzenia choć wcześniej wydawało się to niemożliwe. Korzystając z okazji raz jeszcze chciałabym serdecznie za wszystko podziękować.

p. Anna
o Marcie Mauer-Włodarczak

To była najlepsza inwestycja w siebie

Na wstępie chciałam powiedzieć, że byłam przeciwnikiem jakichkolwiek terapii :) Dzięki Pani Marcie zmieniłam całkowicie zdanie i otworzyłam się na ludzi i świat. W zacisznej atmosferze gabinetu Sensity i w poczuciu całkowitego relaksu dotykałyśmy tematów bardzo osobistych i ciężkich. Tylko dzięki świetnemu podejściu Pani Marty udało mi się zobaczyć rzeczy, które mnie blokowały i powodowały, że nie potrafiłam cieszyć się życiem takim jakie jest. Jestem świetnym przykładem, na to, że można zmienić wszystko będąc w tym samym miejscu, bo wszystko jest w naszej glowie :) Polecam serdecznie, uważam że to była najlepsza inwestycja w siebie :) WIELKIE DZIĘKI PANI MARTO :))

p.Magda
o Marcie Mauer-Włodarczak

Dobry kontakt interpersonalny

Bardzo dobrze oceniam pracę z tą osobą. Konkretna, rzeczowa. Dobry kontakt interpersonalny.

p. Magdalena
o Marcie Mauer-Włodarczak

Posiada rzadki dar rozładowywania emocji

Pani Marta jest osobą o ogromnej inteligencji, która potrafi doskonale wyczuć problemy emocjonalne, trapiące pary. Równocześnie Pani Marta posiada rzadki dar rozładowywania emocji w terapeutyzowanym związku. Jest przy tym bardzo zaangażowana w terapię. Mogę polecić Panią Martę każdemu związkowi, który boryka się z problemami przetrwania.

p. Jacek
o Marcie Mauer-Włodarczak

Efekt jest dla nas bezcenny

Niezwykle kompetentna i mądra terapeutka. Każde spotkanie wnosi w nasze relacje pozytywną zmianę. Terapia warta każdych pieniędzy, bo efekt jest dla nas bezcenny. Szczerze polecam!

Luiza
o Marcie Mauer-Włodarczak

Pomogła mi odkryć w sobie wartości i chęć do życia

Pani Marta jest przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem. Potrafiła połączyć wysokiej klasy profesjonalizm zawodowy z dawką niesamowitej kobiecości. Jej otwartość, ciepła aura, którą roztacza wokół siebie sprawiają, że bez oporów chce się Jej powierzyć swoje problemy, Ogromnie dużo korzystam z pomocy Pani Marty. Z każdej wizyty wychodzę jakby nowo narodzona. Pełna nadziei i chętna do zmian w swoim życiu. To Ona pomogła mi na nowo odkryć w sobie wartości i chęć do życia. Korzystałam wcześniej z usług innych terapeutów, mam porównanie. Pani Marta jest wyjątkowa.

p. Anna
o Marcie Mauer-Włodarczak

Jest świetną psychoterapeutką i cudownym człowiekiem

Zanim trafiłam do Pani Marty, przeszłam przez małe piekło "terapeutów" z przypadku i zdążyłam zwątpić, że kiedykolwiek z kimś się dogadam. Miałam ogromne szczęście, że poznałam Panią Martę. Jest nie tylko świetną psychoterapeutką, w pełni zaangażowaną i pełną zrozumienia ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. Aż żal, że tak szybko się uporałyśmy z moimi problemami i przyszedł czas sie pożegnać.
Z przyjemnością poleciłam Panią Martę koleżance z pracy i teraz nie ma spotkanie, żeby mi za to nie dziękowała.

p. Marta
o Marcie Mauer-Włodarczak

Napiszę krótko: DZIĘKUJĘ!!!

O zaletach współpracy z Panią Martą można się rozpisywać. Ja napiszę krótko: PANI MARTO, DZIĘKUJĘ!!!

p. Agnieszka
o Marcie Mauer-Włodarczak

Rzeczywista troska o instytucję małżeństwa

Trafiłem z problemami "małżeńsko-rodzinnymi" oprócz zaangażowania, co ważniejsze przebija rzeczywista troska o instytucję małżeństwa. Ze spotkań wychodziłem z przeświadczeniem że prowadząca nie wykonuje "roboty" tylko "misje".

p. Piotr
o Marcie Mauer-Włodarczak

Bardzo fachowo i rzetelnie wyjaśnia skalę problemu

Od początku współpracę z P. Martą oceniam b. pozytywnie. Bardzo fachowo i rzetelnie ocenia i wyjaśnia skalę problemu. Jest zarazem osobą miłą i kontaktową, co w moim przypadku jest b. ważne. Jest to moje dopiero 4 spotkanie, lecz myślę, że nadal będzie trafnie mi pomagać i rozwiązywać kolejne problemy.

p. Darek
o Marcie Mauer-Włodarczak

Nazwałbym to bardziej magią niż współpracą:)

Nazwałbym to bardziej magią niż współpracą. W pewnej, nieokreślonej chwili moja głowa zaczęła działać a ja sam rozumieć:)

p. Wojciech
o Marcie Mauer-Włodarczak

Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki

To była pierwsza wizyta w poradni psychologicznej, nie mam porównania, ale oceniam rozmowę z Panią Martą jako ciekawą i nasuwającą wiele przemyśleń. Generalnie wizyta spełniała oczekiwania moje oraz żony, można powiedzieć, że nawet je przewyższała. Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki, co robić dalej, daje to poczucie, że będziemy fachowo i ciepło "kierowani" w dalszej pracy. Polecam.

Pacjent
o Marcie Mauer-Włodarczak

Potrzebowałam takiego wsparcia

Ciepła i zarazem konkretna osoba. Po pierwszym razie poczułam, że potrzebowałam takiego wsparcia. Dziękuję

p. Irena
o Marcie Mauer-Włodarczak

Trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień

Praca z panią Marta to sama przyjemność choć tematy poruszane na spotkaniach nie należą do najłatwiejszych. Wysoka kultura osobista, trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień to największe atuty pani Marty. Jako terapeutę z czystym sumieniem polecam panią Martę każdemu, kto chce sięgnąć po pomoc specjalisty.

p. Katarzyna
o Marcie Mauer-Włodarczak

Właściwa osoba na właściwym miejscu, świetny specjalista

Gdy nad moim życiem zebrały się ciemne chmury, postanowiłem nie zwlekać i zwrócić się o pomoc. Miałem dużo szczęścia, gdyż prawie od razu trafiłem do Pani Marty. Dzięki Niej zrozumiałem wiele spraw i poznałem rzeczywiste źródło moich problemów. Teraz wiem, że z pozoru błahe wydarzenie może po prostu przelać w życiu czarę goryczy i spowodować różne zaburzenia - nerwice, depresje, lęk.
Kilka miesięcy temu nie widziałem nadziei na przyszłość, dzisiaj znów widzę słońce, nawet gdy jest już po zachodzie...Pani Marta uratowała w moich oczach honor zawodu psychologa. Właściwa osoba na właściwym miejscu, świetny specjalista, z powołaniem do tego, czym się zajmuje. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

p. Kamil
o Marcie Mauer-Włodarczak

Doświadczenie

5800

sesji terapeutycznych

Przeprowadziła ponad 5800 sesji terapeutycznych, w tym ponad 4000 w ramach terapii par.

Ukończyła studia magisterskie na wydziale Psychologii klinicznej SWPS ze specjalizacją z Seksuologii oraz Mediacji. Ukończyła czteroletnią podyplomową Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo Behawioralnej PTTPB .

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia pod kier. dr W. Czernikiewicza, w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum CBT , w Poradni Dewajtis w Warszawie, od 2008 roku prowadzi własną poradnię psychoterapeutyczną Sensity.pl

Prowadziła wspólne projekty z różnymi fundacjami i organizacjami, a wśród nich m.in.: STS (Stowarzyszenie Twoja Sprawa), Fundacja Mamy i Taty, Tato.net. Ma na swoim koncie liczne wystąpienia w radio, telewizji, prasie.

Po pracy

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą trójki nastolatków. Ceni sobie aktywność fizyczną, szczególnie sporty wodne. Jest zapalonym majsterkowiczem. Najlepiej czuje się w podróży, najchętniej 4×4 do najdalszych zakątków świata. Nieustannie w poszukiwaniu nowych wyzwań.

Publikacje i media

Marta Mauer-Włodarczak w mediach

Ciche dni w związku

Jak być szczęśliwym w związku?

Czy pornogafia uzależnia, czy jest szkodliwa?

Nadopiekuńcze matki i wycofani ojcowie

Męskość i kobiecość – czy możliwa jest zamiana ról w związku? 

Zdrada małżeńska – przyczyny i skutki. Jak żyć po zdradzie w związku?

Call Now Button