Dziecko sposobem na kryzys w związku

Dziecko sposobem na kryzys w związku?

„Ostatnio w naszym związku nie najlepiej się dzieje, ale teraz jestem w ciąży, więc, gdy pojawi się dziecko to na pewno jakoś wszystko się poukłada” – niestety jest to błędne założenie, często ciągnące za sobą negatywne konsekwencje zarówno dla związku, jak i dla dziecka.

Rozwód – koniec problemów? Wręcz przeciwnie!

Rozwód nie jest końcem problemów, a zapewnieniem ich kontynuacji, tylko w bardziej skomplikowanej formie. Pacjenci odwiedzający naszą poradnię z powodu problemów rodzinnych po rozwodzie relacjonują, że zamiast upragnionego wytchnienia od dotychczasowej trudnej sytuacji, muszą mierzyć się z nowymi problemami.

„Nie przestaniesz jeść ciastek.” - czyli jak zmienić się bez większego wysiłku?

„Nie przestaniesz jeść ciastek.” – czyli jak zmienić się bez większego wysiłku?

Zapewne każdy z nas próbował motywować się do zmiany niepożądanych nawyków. Łatwiej jest podążać starą sprawdzoną drogą niż włożyć wysiłek w coś nowego. W tym celu, warto zapoznać się z zasadą Heisenberga “Nie przestaniesz jeść ciastek”. Wszystko dzieje się bez wysiłku, nie musisz walczyć.

Kastrujące żony. Jaki mają wpływ na relacje małżeńskie?

W pierwszym etapie trwania związku kobiety przejmują większość obowiązków domowych, coraz częściej decydują w ważnych sprawach rodzinnych, w końcu okazuje się, że rola mężczyzny ogranicza się do zasilania budżetu domowego, którym oczywiście zarządza kobieta.

Depresja czym jest ta choroba i jak ją leczyć

Depresja – czym jest ta choroba i jak ją leczyć?

Depresja to choroba, która może dotknąć każdego z Nas. Potrafi całkowicie przytłoczyć człowieka i sprawia, że nie potrafi on normalnie żyć. Czym właściwie jest ta choroba i jaką ją leczyć?

Toksyczny wstyd - czym jest i jak sobie z nim radzić

Toksyczny wstyd – czym jest i jak sobie z nim radzić?

Każdy z nas na co dzień przeżywa różne emocje. Wstyd może być zdrową, ożywczą emocją lub w sytuacji jego nadmiarowego natężenia staje się toksyczny, destrukcyjny dla osoby. Czym jest toksyczny wstyd i jak sobie z nim radzić?

Stres - czym jest i co wpływa na jego poziom?

Stres – czym jest i co wpływa na jego poziom?

Stres jest nieodłącznym elementem w życiu każdego z Nas. Towarzyszy Nam w większości codziennych sytuacji. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Czym jest stres? Co wpływa na jego poziom? Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania stresu i nagromadzenia napięcia?

Jak stać się atrakcyjnym dla innych?

Problem z poczuciem bycia atrakcyjnym polega najczęściej na tym, że na siłę staramy się być kimś innym niż jesteśmy. Dodatkowa trudność leży w tym, że zwykle za wzór wybieramy osoby o całkowicie odmiennych cechach charakteru. Nic więc dziwnego, że odnosimy mizerny efekt.

Czy masz poczucie bycia niezastąpionym?

Czy już wpadłeś w pułapkę bycia niezastąpionym?

Jeśli czujesz się wykorzystywany, a inni traktują Twoją pomoc jako coś oczywistego, możesz mieć poczucie znajdowania się w sytuacji bez wyjścia. W związku z tym zmuszasz się do robienia pewnych rzeczy wbrew sobie. Nietrudno jest wpaść w taką pułapkę bycia zdominowanym cudzymi oczekiwaniami.

Kobieta na krańcu… sił – dlaczego w roli męczennicy odnajduje swoją wartość?

Kobieta na krańcu… sił – dlaczego w roli męczennicy odnajduje swoją wartość?

Niektóre kobiety „potrzebują” być zmęczone – brzmi to jak absurd, ale tak jest. Poświęcanie się dla rodziny jest dla nich ogromną wartością, więc wchodzą w rolę męczennicy, aby czuć się wartościowe. Jakie są skutki w funkcjonowaniu rodziny, w której kobieta tkwi w roli męczennicy? Dlaczego mężczyźni odchodzą od takich kobiet?