Wiele osób zwraca się do nas z nurtującymi pytaniami adresowanymi do psychologa, psychoterapeuty lub coacha. Często chcieliby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź, zanim umówią się na spotkanie w poradni. Inni potrzebują pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić zadawanie tego typu pytań oraz publikujemy odpowiedzi udzielane przez członków naszego zespołu, aby służyły też innym, którzy mają podobne rozterki. Podkreślamy jednak, że każda sytuacja jest inna, a wielu z nich nie da się rozwiązać za pośrednictwem internetowej porady. W takich przypadkach zawsze zachęcamy do spotkania się z nami w poradni lub skorzystać z konsultacji online w celu uzyskania precyzyjnych odpowiedzi na pytania.

Jeżeli chcielibyście Państwo zadać pytanie naszym ekspertom, prosimy o przesłanie go do nas pomocą formularza obok.

Jak nie przejmować się opinią innych ludzi?

Jak nie przejmować się opinią innych ludzi?

/
Cały czas czuję się gorsza od innych. Cały czas słyszę ten głos w głowie, że nigdy nie będę jak inne dziewczyny, że zawsze czegoś mi będzie brakować. Mam bardzo niską samoocenę i nie wiem jak sobie poradzić ze strachem przed ocenianiem.
Nie daję sobie rady, czuję się wycofana z życia. Co robić?

Nie daję sobie rady, czuję się wycofana z życia. Co robić?

/
Od pół roku mam problem. Nie wiem dlaczego ale wycofałam się z życia towarzyskiego. Nie mam już żadnych przyjaciół. Moi rodzicie mają duże problemy finasowe. Nie mam w nikim oparcia. Ja już tak nie mogę, nie widzę w ogóle swojej przyszłości. Co ja mam zrobić?
Mąż nie chce mieć dziecka

Mąż nie chce mieć dziecka. Czy powinnam go zostawić?

/
Mąż nie chce mieć ze mną dziecka. Jesteśmy razem kilka lat po ślubie. Jak dotąd był to temat tabu, ponieważ mąż się denerwował jak chciałam poruszyć ten temat. Nie wiem czy od niego odejść i ułożyć sobie inaczej życie. Pomimo tego, że go kocham, to nie rozumiem jego zachowania. Co powinnam zrobić?
Żyję w ciągłym stresie. Co robić? Jak pokonać lęk?

Żyję w ciągłym stresie. Co robić? Jak pokoanć lęk?

/
Żyję w ciągłym stresie. Odkąd pamiętam byłam dzieckiem bardzo lękliwym. Nieśmiałość - nawet jeśli teraz już w dużym stopniu zwalczona, zawsze szła ze mną w parze. Dziś stres jest nadal obecny w moim życiu, lecz wszystko zaczyna się na siebie negatywnie nakładać, kumulować.
Moja córka mieszka z żoną. Martwię się o jej wychowanie. Co robić?

Moja córka mieszka z żoną. Martwię się o jej wychowanie. Co robić?

/
Problem dotyczy mojej 6-letniej córki, która mieszka wraz z matką. Matka oddaje córkę pod opiekę sąsiadów lub swoich chwilowych „kolegów”. Zastanawia mnie, jak takie postępowanie z dzieckiem, może mieć wpływ na moje kontakty z nim, jak również na późniejsze wychowanie dziecka?
Jak radzić sobie z depresją w związku?

Jak radzić sobie z depresją w związku?

/
Od kilku lat cierpię na depresję. Płaczę, boję się zasnąć, obarczam się winą i w końcu, mam myśli samobójcze. Zdaję sobie sprawę, że mój partner też ma swoją wytrzymałość i ta świadomość jest dla mnie ciężka do zniesienia. Nie mogę się pogodzić z tym, że tkwię przy nim jak piąte koło u wozu. Jak sobie z tym poradzić?
Trudne relacje z mamą - co robić?

Trudne relacje z mamą - co robić?

/
Pochodzę z patologicznej rodziny, gdzie nigdy nie zaznałam miłości ze strony matki. Nigdy nie usłyszałam od niej miłego słowa. Chciałabym urwać z nią całkowicie kontakt. Boję się jednak, że całkowicie się załamie. Paraliżuje mnie strach, że za kilka lat nie będę miała co z nią zrobić, bo nie będzie miała gdzie mieszkać. Co robić?

Rozstanie z partnerem - czy rady psychologa są słuszne?

/
Proszę o pomoc w takiej sytuacji: mężczyzna jest w trakcie rozstania z żoną. Czy psycholog podczas terapii może utwierdzać kobietę w przekonaniu, że mąż rozstajac się z żoną jednoczesnie rozstaje się też z dziećmi? Czy zalecenia psychologa, podczas terapii są właściwe?
Czy jestem uzależniony od seksu?

Czy jestem uzależniony od seksu?

/
Bardzo lubię seks i mógłbym go uprawiać non stop (ale tylko i wyłącznie z żoną - inne mnie nie pociągają). Czy to normalne? Czasami myślę, że jestem seksoholikiem. Czy powianiem poszukać pomocy u specjalisty? Czy jestem uzależniony od seksu?
Jak sobie poradzić z rozstaniem?

Jak sobie poradzić z rozstaniem?

/
Od czterech lat żyłam w związku z facetem z trójką dzieci ale niedawno się rozstaliśmy. Nie radzę sobie ze zwykłymi, codziennymi rzeczami. Ciągle płaczę, nie mam ochoty na wyjścia ze znajomymi. Boje się pójść do psychologa bo myślę, że mnie wyśmieje. Nie wiem, co robić.

Imię (wymagane)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o odpowiedzi, wpisz adres email (nie będzie opublikowany)

Treść pytania (wymagane)

captcha
Przepisz treść obrazka

akceptuję poniższe warunki i wyrażam zgodę na opublikowanie mojego pytania na www.sensity.pl (wymagane)

Warunki zadawania pytań:
1. Odpowiadamy tylko na wybrane pytania, tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy, ale praca z pacjentami jest dla nas priorytetem.
2. Pytający będzie powiadomiony o odpowiedzi, o ile w formularzu wpisze swój email.
3. Odpowiedzi udzielane są bezpłatnie.