Wiele osób zwraca się do nas z nurtującymi pytaniami adresowanymi do psychologa, psychoterapeuty lub coacha. Często chcieliby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź, zanim umówią się na spotkanie w poradni. Inni potrzebują pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić zadawanie tego typu pytań oraz publikujemy odpowiedzi udzielane przez członków naszego zespołu, aby służyły też innym, którzy mają podobne rozterki. Podkreślamy jednak, że każda sytuacja jest inna, a wielu z nich nie da się rozwiązać za pośrednictwem internetowej porady. W takich przypadkach zawsze zachęcamy do spotkania się z nami w poradni lub skorzystać z konsultacji online w celu uzyskania precyzyjnych odpowiedzi na pytania.

Jeżeli chcielibyście Państwo zadać pytanie naszym ekspertom, prosimy o przesłanie go do nas pomocą formularza obok.

Konflikty rodzinne jak poradzić sobie z gniewem

Konflikty rodzinne - jak poradzić sobie z gniewem?

/
W mojej rodzinie doszło do poważnej kłótni. Nie pomagały tłumaczenia, prośby, spokój i złość. Spotkałam się z brakiem zrozumienia, zostałam poniżana. Obecnie czuję się źle w tej sytuacji. Wzrasta we mnie gniew i nienawiść do nich. Jak sobie z tym poradzić?
Jestem niezaradna życiowo. Jak przestać się bać i zacząć żyć?

Jestem niezaradna życiowo. Jak przestać się bać i zacząć żyć?

/
Jestem niezaradna życiowo. Mieszkam z rodzicami, nie mam pracy. Odczuwam lęk przed samodzielnym pójściem w nieznane miejsce. Boję się iść do pracy. Obawiam się, że nie będę wiedziała co mam robić. Wszystkiego się boję i od wszystkiego uciekam.Cierpię na depresję i nerwicę. Jak przestać się bać i zacząć żyć?
jestem w ciąży i podejrzewam partnera o zdradę

Jestem w ciąży i podejrzewam partnera o zdradę. Czy mogę mieć depresję?

/
Jestem w 8 miesiącu ciąży i nagle coś stało się z moim nastrojem. Dostałam wręcz jakieś obsesji na temat tego, że mój chłopak mnie zdradza. Każdego dnia coraz bardziej popadam w paranoję. Czy mogę mieć depresję?
Mój partner stale się obraża. Jak z nim postępować?

Mój partner stale się obraża. Jak z nim postępować?

/
Mam problem z moim partnerem. Za każdym razem kiedy nie chcę się na coś zgodzić lub mam inne poglądy w jakiejś materii, on obraża się na mnie i chce kończyć nasz związek. Zazwyczaj obraża się o błahe rzeczy. Jak z nim postępować?

Często złoszczę się i czuję niepokój. Jak sobie z tym poradzić?

/
Jestem młodą kobietą, ale od kilku miesięcy stałam się bardzo nerwowa. Często złoszczę się, kłócę, a później z tego powodu mam wyrzuty sumienia. Stałam się aspołeczna. Często czuję niepokój, mam dziwne myśli, obawy - szczególnie wieczorami. Co może być powodem tego wszystkiego? Jak mam sobie z tym poradzić?
Mój brat nie radzi sobie w życiu, a wszystko to wina ojca. jak mogę mu pomóc?

Mój brat był poniżany przez ojca, teraz nie radzi sobie w życiu. Jak mu pomóc?

/
Sytuacja w domu zawsze była ciężka, rodzice się kłócili, dochodziło do rękoczynów. Tata był bardzo agresywny, nie tylko wobec mamy. Najbardziej wyżywał się właśnie na starszym bracie. Często poniżał go, przez co mój brat stracił pewność siebie. Teraz nie radzi sobie w życiu. Jak mu pomóc?
mój dziadek ma raka

Mój dziadek ma raka. Jak rozmawiać z nim o śmierci?

/
Niedawno zmarł mi bardzo bliski dziadek, dokładnie miesiąc temu. Dzisiaj dowiedziałam się, że kolejny z dziadków, mieszkający ze mną, ma nowotwór rozsiany. Leży w szpitalu, nie wie co mu jest. Nie wiem, jak i czy powinnam mu powiedzieć co mu jest. Nie wiem, jak go przygotować na śmierć.
Mój partner jest nieodpowiedzialny

Mój partner jest nieodpowiedzialny. Jak skłonić go do zmiany?

/
Mój partner jest nieodpowiedzialny. Zachowuje się jak dziecko, ciągle ucieka od problemów, gdy się kłóćmy i mimo, że to jego wina mówi, że to moja. Negatywny wpływ ma też na niego środowisko w jakim przebywa. Jak skłonić go do zmiany?
Córka mojego męża nie akceptuje przyrodniego rodzeństwa

Córka mojego męża nie akceptuje przyrodniego rodzeństwa. Jak z nią postępować?

/
Córka mojego męża nie akceptuje przyrodniego rodzeństwa - ostatnio napisała, że tata jej nie kocha i że nie lubi dzieci. Boję się, że przez swoją nienawiść może zrobić coś dzieciom. Jak z nią postępować?
Jak wytłumaczyć partnerowi, że go nie zdradzam?

Żona mnie zdradziła i nadal utrzymuje kontakt z kochankiem. Czy mam prawo być zazdrosny?

/
Moja żona zdradzała mnie przez trzy miesiące ze swoim kolegą z pracy. Problem jest w tym, że ona dalej utrzymuje z nim kontakt. Twierdzi, że to tylko znajomość. Myślicie, że mam prawo być zazdrosny, że mam prawo się nie zgodzić? Co mam zrobić?

Imię (wymagane)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o odpowiedzi, wpisz adres email (nie będzie opublikowany)

Treść pytania (wymagane)

captcha
Przepisz treść obrazka

akceptuję poniższe warunki i wyrażam zgodę na opublikowanie mojego pytania na www.sensity.pl (wymagane)

Warunki zadawania pytań:
1. Odpowiadamy tylko na wybrane pytania, tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy, ale praca z pacjentami jest dla nas priorytetem.
2. Pytający będzie powiadomiony o odpowiedzi, o ile w formularzu wpisze swój email.
3. Odpowiedzi udzielane są bezpłatnie.