Wiele osób zwraca się do nas z nurtującymi pytaniami adresowanymi do psychologa, psychoterapeuty lub coacha. Często chcieliby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź, zanim umówią się na spotkanie w poradni. Inni potrzebują pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić zadawanie tego typu pytań oraz publikujemy odpowiedzi udzielane przez członków naszego zespołu, aby służyły też innym, którzy mają podobne rozterki. Podkreślamy jednak, że każda sytuacja jest inna, a wielu z nich nie da się rozwiązać za pośrednictwem internetowej porady. W takich przypadkach zawsze zachęcamy do spotkania się z nami w poradni lub skorzystać z konsultacji online w celu uzyskania precyzyjnych odpowiedzi na pytania.

Jeżeli chcielibyście Państwo zadać pytanie naszym ekspertom, prosimy o przesłanie go do nas pomocą formularza obok.

Mam problem z agresją słowną i fizyczną. Nie chce skrzywdzić siebie, męża i córki. Co robić?

Mam problem z agresją słowną i fizyczną. Nie chce skrzywdzić siebie, męża i córki. Co robić?

/
Borykam się z nasilającymi się atakami gniewu, agresji słownej i fizycznej. Nie chce skrzywdzić siebie, męża czy skrzywdzić psychicznie córki, która niestety była świadkiem mojego zachowania. Co mam robić?
Jesteśmy rodzeństwem i żadne z nas nie było w związku. Z czego to wynika? Czy to może wpływ rodziców, wychowania?

Jesteśmy rodzeństwem i żadne z nas nie było w związku. Z czego to wynika? Czy to może wpływ rodziców, wychowania?

/
Mam 29 lat i mam o rok młodszą siostrę. Mamy oboje rodziców. Ani ja ani moja siostra nie byliśmy nigdy w żadnym związku. Czy jest to przypadek? Czy istnieją pewne zależności między rodzeństwem w sprawach związków partnerskich w życiu dorosłym?
Wszędzie doszukuję się problemów i nie potrafię sobie już z tym poradzić. Co robić?

Wszędzie doszukuję się problemów i nie potrafię sobie już z tym poradzić. Co robić?

/
Jak mam sobie poradzić z ciągłym szukaniem problemów dookoła i brakiem cieszenia się z życia w młodym wieku? Ciągłe narzekanie na wszystko jest dla mnie i dla moich znajomych uciążliwe. Co robić?

Ojciec alkoholik, matka mitomanka, zawistny brat – jak poradzić sobie ze skutkami trudnych relacji rodzinnych?

/
Obecnie mam 47 lat i nie wiedziałam, że od co najmniej 15 lat za moimi plecami mama rozpowiadała na mój temat niestworzone historie. Relacje w rodzinie ucierpiały przez alkohol, agresję. Jak sobie z tym poradzić?
Odczuwam blokadę w związku i na kilka dniu ucinam kontakt z dziewczyną. Dlaczego tak postępuję?

Odczuwam blokadę w związku i na kilka dniu ucinam kontakt z dziewczyną. Dlaczego tak postępuje?

/
Bardzo kocham swoją dziewczynę ale problem jest taki, że raz na jakiś czas odcinam się od niej na dwa lub trzy dni bez kontaktu. Ona do mnie wydzwania, a ja boję się odebrać od niej telefon. Czemu tak postępuje?
Źle się czuję w rodzinie męża

Źle się czuję w rodzinie męża.Teściowie są do mnie niechętnie nastawieni a mąż zawsze przedstawia mnie w złym świetle. Czy to normalne?

/
Jesteśmy z mężem 18 lat po ślubie. Od początku czułam, że rodzina mojego męża jest do mnie niechętnie nastawiona. Do dziś nie wiem dlaczego. Zauważyłam też, że mąż swoją rodzinę stawia na pierwszym miejscu i bardziej chce ich zadowolić. Czy to normalne?

Od dnia śmierci siostry czuję paniczny strach. Boję się odwiedzić jej grób czy myśleć o niej. Dlaczego tak się dzieje?

/
Od dnia śmierci siostry panicznie boję się podejść do jej grobu, odwiedzić dom w którym mieszkała. Cała się trzęsę i czuję paniczny strach. Co to za uczucie? Dlaczego i skąd się wzięło?
Mój partner nie mówi o uczuciach. Powinnam z nim zerwać?

Mój partner nie mówi o uczuciach. Powinnam z nim zerwać?

/
Mój partner w ogóle nie uznaje mówienia o uczuciach, o tęsknocie, o tym, że mnie kocha. A ja tego bardzo potrzebuje. Z tego powodu powstają między nami kłótnie. Czy koniec związku to jedyne rozwiązanie?
Mąż podejrzewa mnie o zdradę. Grozi mi i straszy. Zaczynam się go bać. Czy można mu pomóc?

Mąż podejrzewa mnie o zdradę. Grozi mi i straszy. Zaczynam się go bać. Czy można mu pomóc?

/
Mąż od miesięcy podejrzewa mnie bezpodstawne o zdrady. Jego zachowanie przekracza wszelkie normy. Grozi i straszy. Nie da się mu nic wytłumaczyć. Zaczynam się go bać, a on chce za wszelką cenę do nas wrócić. Co robić?
Mąż złamał daną mi obietnicę - po wypadku miał przestać jeździć na motocyklu. Czy mimo to, możemy wypracować jakiś kompromis w związku?

Mąż złamał daną mi obietnicę – po wypadku miał przestać jeździć na motocyklu. Czy mimo to, możemy wypracować jakiś kompromis w związku?

/
Rok temu mój mąż stwierdził, że kupuje motocykl. Był to dla mnie szok. Spisaliśmy umowę, a w nim punkt, że po pierwszym wypadku kończy przygodę z motorem. Doszło do wypadku, a on złamał obietnicę i dalej chce jeździć. Co robić w tej sytuacji?

Chcesz zadać pytanie do psychologa?

pytanie do psychologa

Warunki zadawania pytań:

  1. Odpowiadamy tylko na wybrane pytania, tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy, ale praca z pacjentami jest dla nas priorytetem.
  2. Pytający będzie powiadomiony o odpowiedzi, o ile w formularzu wpisze swój email.
  3. Odpowiedzi udzielane są bezpłatnie.

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Psycholog Marta Mauer-Włodarczak z siedzibą w Warszawie (01-625), ul. Mickiewicza 37/58. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, ograniczenia lub usuwania poprzez wysłanie wiadomości email na następujący adres: rodo@sensity.pl. Więcej informacji: Polityka prywatności