Wiele osób zwraca się do nas z nurtującymi pytaniami adresowanymi do psychologa, psychoterapeuty lub coacha. Często chcieliby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź, zanim umówią się na spotkanie w poradni. Inni potrzebują pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić zadawanie tego typu pytań oraz publikujemy odpowiedzi udzielane przez członków naszego zespołu, aby służyły też innym, którzy mają podobne rozterki. Podkreślamy jednak, że każda sytuacja jest inna, a wielu z nich nie da się rozwiązać za pośrednictwem internetowej porady. W takich przypadkach zawsze zachęcamy do spotkania się z nami w poradni lub skorzystać z konsultacji online w celu uzyskania precyzyjnych odpowiedzi na pytania.

Jeżeli chcielibyście Państwo zadać pytanie naszym ekspertom, prosimy o przesłanie go do nas pomocą formularza obok.

Mąż jest zazdrosny o moją przeszłość. Co robić?

Mąż jest zazdrosny o moją przeszłość. Co robić?

/
Mąż nie potrafi wybaczyć mi faktu, iż zanim poznaliśmy się, byłam w trzech poważniejszych relacjach damsko-męskich. Meritum problemu polega na tym, że w poprzednich związkach dochodziło do współżycia. Ja jestem jedyną partnerką seksualną mojego Męża. Jak gasić tego typu konflikty? Czy możliwe jest nawiązanie porozumienia?
jak poradzić sobie z przeszłością i zacząć cieszyć się życiem

Jak poradzić sobie z przeszłością i zacząć cieszyć się życiem?

/
Od naprawdę długiego czasu jestem smutna, bez sił do życia. Najpierw niepowodzenie w miłości. Dużo czasu upłynęło aż przebolałam te dwa nieudane związki. Jestem także ofiarą przemocy w rodzinie. Mój ojciec bił mnie od dziecka. Odczuwam do niego wstręt. Czy to jest normalne? Czy powinnam to leczyć?
Dietetyka - czy wybrałam właściwy kierunek studiów

Dietetyka - czy wybrałam właściwy kierunek studiów?

/
Chciałabym zostać dietetykiem, ale nie wiem czy dobrze wybrałam. Jakiś czas temu przytyłam i jest to dość widoczne. Boję się, że ładne i szczupłe dziewczyny, które też będą studiować na tym kierunku będą „krzywo” na mnie patrzeć. Czy dziewczyna, która sama powinna schudnąć ma szansę na odnalezienie się w branży, jaką jest dietetyka?
Widok krwi mnie przeraża. Jak pokonać ten strach?

Widok krwi mnie przeraża. Jak przezwyciężyć ten strach?

/
Od dzieciństwa odczuwam lęk na widok krwi. Podczas pobierania jej w przychodni, momentalnie robi mi się słabo, mam zawroty głowy i jestem cały blady. Podobnie dzieje się podczas oglądania filmów z krwią. Czy można przezwyciężyć ten lęk?
Jak poradzić sobie z napadami złości?

Jak poradzić sobie z napadami złości?

/
Mam nerwicę i nie radzę sobie z emocjami. W złości nie zważam na słowa i wyżywam się na różnych przedmiotach. Po ataku złości wybucham płaczem. Nie chcę, żeby moje dziecko na to patrzyło. Czy można jakoś temu zaradzić?
Nie radzę sobie z wychowaniem córki. Czy jestem dobrą matką?

Nie radzę sobie z wychowaniem córki. Czy jestem dobrą matką?

/
Mam prawie 3-letnią córkę, ale nie radzę sobie z jej wychowaniem. Mój mąż ciągle pracuje, spędza praktycznie cały dzień w pracy, dlatego całe wychowanie spada na mnie. Ja już nie daję sobie rady. Czy jestem dobrą matką? Co mam robić?
Czy przyjaźń partnera z byłą dziewczyną jest możliwa?

Czy przyjaźń partnera z byłą dziewczyną jest możliwa?

/
Mój partner przyjaźni się ze swoją byłą dziewczyną. Czasem do siebie dzwonią, wymieniają sms, spotykają się na kawie. Ta relacja wydaje mi się niezdrowa. Dla mnie to niezrozumiałe i trudne. Irytuję się i frustruję na myśl o niej. Czy coś ze mną jest nie tak? Czy relacja między moim partnerem a jego byłą dziewczyną może być zdrowa?
Jak stworzyć dobrą relację między matką a synem?

Jak ułożyć relacje rodzinne i rozmawiać bez złości?

/
Moja mama nie dopuszcza żadnej krytyki i każdy przejaw innego zdania ją denerwuje. Gdy nerwy przekroczą pewną granicę zazwyczaj słyszę, że jest moją matką, wychowała mnie a ja jej nie szanuje. Potem zaczyna płakać i dzwonić do całej rodziny i opowiadać swoją wersję dyskusji. Co mam zrobić, czy to moja wina?
Mama nie chce, żebym nocowała u koleżanek. Co ma robić?

Mama nie chce, żebym nocowała u koleżanek. Co ma robić?

/
Mam już 17 lat i jak do tej pory nigdy nie miałam problemu z mamą. Jednak ostatnio wszystko się zmieniło. Mama nie chce, żebym nocowała u koleżanek. Uważa, że w tym wieku czyhają na mnie niebezpieczeństwa, ponieważ mogą mnie zgwałcić, upić, itp. Co mam robić?
Dzieci mojego partnera są agresywne. Co robić?

Dzieci mojego partnera są agresywne. Co robić?

/
Mam partnera, który ma swoje dzieci w wieku 8-9 lat. Jego była żona leczy się z przemocy w rodzinie. Ostatnio zauważyliśmy, że dzieci nie bardzo chcą wracać do domu i są agresywne. To zazwyczaj starsza dziewczynka rzuca się na mojego partnera, gryzie, szczypie. Co robić?

Imię (wymagane)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o odpowiedzi, wpisz adres email (nie będzie opublikowany)

Treść pytania (wymagane)

captcha
Przepisz treść obrazka

akceptuję poniższe warunki i wyrażam zgodę na opublikowanie mojego pytania na www.sensity.pl (wymagane)

Warunki zadawania pytań:
1. Odpowiadamy tylko na wybrane pytania, tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy, ale praca z pacjentami jest dla nas priorytetem.
2. Pytający będzie powiadomiony o odpowiedzi, o ile w formularzu wpisze swój email.
3. Odpowiedzi udzielane są bezpłatnie.