Katarzyna Późniewska – psycholog kliniczny, specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta par

Katarzyna Późniewska

Specjalizacja

Specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych i terapii par. Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców/opiekunów, a także psychoterapię indywidualną dla nastolatków (od 16 r.ż.).

Wspiera w odzyskaniu równowagi  otacza opieką osoby dotknięte zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi oraz obsesyjno – kompulsywnymi. Pomaga osobom uzależnionym zarówno od środków psychoaktywnych jak i szkodliwych zachowań. Pracuje z osobami współuzależnionymi, z syndromem DDA/DDD, zmagającymi się z PTSD, lękami społecznymi oraz napadami paniki.

Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej, czyli w swojej praktyce integruje koncepcje różnych podejść (szkół) psychoterapeutycznych oraz dobiera odpowiednie metody i strategie terapeutyczne dostosowane do objawów i problemów poszczególnych Pacjentów.

Specjalizuje się w leczeniu:

 • zaburzeń lękowych i depresyjnych,
 • zaburzeń osobowości (m. in. borderline, narcystyczne, antyspołeczne),
 • zaburzeń psychosomatycznych,
 • uzależnień od środków psychoaktywnych oraz uzależnienia od zachowań (np. patologiczny hazard),
 • uzależnień wśród nastolatków;
 • zaburzeń adaptacyjnych (nagłe życiowe zmiany, utrata bliskiej osoby),
 • problemów związanych ze stresem w pracy i wypaleniem zawodowym,
 • zaburzeń emocjonalnych związanych z przeżywaniem traumy, PTSD
 • myśli natrętnych, oraz reakcji obsesyjno – kompulsywnych; OCD (nerwica natręctw),
 • niskiego poczucia własnej wartości.
 • zaburzenia odżywiania; kompulsywnego zajadania stresu,
 • syndromu DDA i DDD oraz wspóluzależnienia
Katarzyna Późniewska – psycholog kliniczny, specjalista psychoterapii uzależnień

Katarzyna Późniewska pracuje online

Doświadczenie

Dyplomowany psycholog (absolwentka psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie), psychoterapeuta uzależnień, od 2006 roku zajmuje się przede wszystkim grupową i indywidualną psychoterapią osób dorosłych, terapią zaburzeń depresyjnych lękowych oraz psychoterapią uzależnień i wspóluzależnienia.

Doświadczenie zawodowe z zakresu psychoterapii, pomocy psychologicznej, terapii oraz wykonywania i analizy badań klinicznych zdobyła w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Leczenia Uzależnień w Ostrołęce.

Ukończyłam szereg szkoleń w dziedzinie psychoterapii, studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Akademii Medycznej w Gdańsku, studia podyplomowe pedagogiczne w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, specjalizację psychoterapeuty uzależnień w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Systematycznie uczestniczy w konferencjach naukowo-szkoleniowych, sympozjach, zjazdach oraz warsztatach. Pracuje pod stałą superwizją kliniczną.

Absolwentka studiów podyplomowych “Psychologia Kliniczna” (Akademia Medyczna w Gdańsku. Absolwentka studiów podyplomowych „Przygotowania pedagogiczne” Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.

Po pracy

Prywatnie jest szczęśliwą żoną, mamą 3 pociech.

Lubi taniec towarzyski i muzykę latynoską. Jest smakoszem kawy i czekolady. Uwielbia pielęgnować kwiaty patrząc jak kwitną i pięknie pachną. Lubi aktywnie wypoczywać: szczególnie piesze wycieczki połączone ze zbieraniem grzybów. W domowym zaciszu lubi gotować, piec ciasta i uprawiać ogródek warzywno – kwiatowy.

Nad wszystko cenie czas spędzony z rodziną i bliskimi.

4.2/5
Call Now Button