Zdrada w delegacji

Zdrada w delegacji

Zdrada w czasie podróży służbowej – czy nie jest to jeden z popkulturowych banałów? Z drugiej strony, ile programów telewizyjnych i filmów przedstawia scenariusz z opcją „powrót małżonka z podróży służbowej”? Szacuje się, że około 10-13% kobiet i mężczyzn zdecydowało się na zdradę podczas podróży służbowej. Co ciekawe, ci sami ludzie często uważają się za szczęśliwych w małżeństwie.

Dlaczego podróże służbowe są taką wylęgarnią romansów?

Będąc z dala od domu przez kilka dni, mężowie i żony mogą się nudzić i czuć się samotni, zwłaszcza wieczorami. Kiedy powstaje możliwość spędzenia tego czasu z kimś innym, a nie samotnie – wielu mężczyzn i kobiet korzysta z tej okazji. Jest to czas spędzony daleko od domu, od znajomych i rodziny. Nie ma obawy, że nagle pojawi się sąsiad z naprzeciwka, który spojrzy akurat w nieodpowiednim momencie. Powstaje myśl „przecież to nic takiego, nikt się nie dowie”.

Niebezpieczeństwo zwiększa się, gdy ta możliwość spędzenia czasu jest z kimś, z kim możemy odczuwać wzajemne przyciąganie. Badania przedstawiają, że jeden na trzech mężczyzn, którzy zdradzili swoją małżonkę lub partnerkę, zrobił to podczas podróży służbowej. Nieco więcej niż jedna na dziesięć kobiet, które zdradzały, robiły to podczas pracy poza miastem. Ich decyzja o zdradzie nie miała nic wspólnego z tym, jak byli szczęśliwi w swoich związkach (ankieta Normal Bar, Chrisann Northrup).

Wydaje się, że stres i samotność, które często towarzyszą podróżom służbowym, mogą utrudniać opieranie się pokusie seksualnej. Trudno jest odmówić zalotom przyjaznego współpracownika, klienta lub nieznajomego. Do tego dochodzi jeszcze ekscytacja jaka wynika z seksu pozamałżeńskiego. „Zakazany owoc”, coś nowego, coś co pokazuje, że nadal mogę czuć się atrakcyjny dla innych, że innym się podobam, utwierdza w poczuciu własnej wartości. Ale to jest na chwilę i pytanie czy warto?

Jak oprzeć się pokusie zdrady podczas delegacji?

Skuteczne zapobieganie wymaga planowania. Najlepszym sposobem uniknięcia ulegania pokusom jest – unikanie pokus. Aby uchronić się przed zwabieniem w pułapkę niewierności, można rozwinąć kilka nawyków.

  • Rozmowa na dobranoc

Kiedy jesteś sam i z dala od domu, skontaktuj się z żoną/mężem na „dobranoc”. Wysyłając SMS-y do siebie, zgadzamy się na rozmowę. To dobry moment, aby dzielić się ze sobą przeżyciami z naszego dnia. Planowanie i nawiązywanie kontaktu utrzymują związek w umyśle i pozostawia niewiele miejsca na przewrotne myśli lub pokusy.

  • Granice

Towarzyskie zajęcia po pracy jako sposób na lepsze poznanie współpracowników zawsze są dobrym pomysłem. Ale nie pozwalaj sobie na samotność w pokoju hotelowym z osobą drugiej płci z jakiegokolwiek powodu. Chociaż nie dla każdego może to być zrozumiałe – lepiej mieć swoje zasady niż żałować tych dwóch kroków za dużo.

  • Unikaj flirtowania

Może to być tylko „zabawa”, ale to, że zamierzasz flirtować jest sygnałem, że jesteś otwarty na więcej.

  • Zrób plan i udostępnij go

Atrakcyjny współpracownik zaprasza na spotkanie w barze po kolacji. Jak odpowiadasz? Jeśli masz plan na rozmowę z małżonkiem, łatwo jest grzecznie usprawiedliwić się tym spotkaniem. Rozpoczęcie każdego dnia podróży służbowej od planu, w tym o jakim czasie umawiam się z partnerem/partnerką na wieczorne pogaduchy, mobilizuje do terminowego powrotu do pokoju hotelowego. Dobrze jest oczywiście rano podzielić się tym planem z żoną/mężem. Posiadanie planu stanowi wyjście, gdy pojawia się nieoczekiwana oferta, która może prowadzić do problemów.

  • Rozpoznaj swoje wyzwalacze i swoją własną psychologię, abyś mógł być o krok przed nimi

Co to oznacza? Nie narażaj się na media o silnym ładunku seksualnym. To czynnik, który u większości podnosi poziom pobudzenia i może doprowadzić do chęci zbliżenia. Unikaj kłótni ze swoim partnerem przed wyjazdem w podróż służbową. Jak wiadomo łatwiej jest utrzymać wierność kiedy o kimś dobrze myślimy. Uważaj na alkohol – to on osłabi twoją czujność najbardziej, wyłączy racjonalne myślenie i spowoduje, że „popłyniesz z prądem”.

Bez względu na pokusę, jaką napotykasz, znajdź wyzwalacze i skup się na ich unikaniu. Kiedy to zrobisz, automatycznie zaczniesz pokonywać swoje pokusy, ponieważ unikniesz ich, zanim będą miały szansę wykoleić twoje plany.

Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy. Skontaktuj się z Nami!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *