Jak rozpoznać zdradę

Jak rozpoznać zdradę męża lub żony? 10 sygnałów ostrzegawczych

Jak rozpoznać zdradę?

Zdrada czasem pojawia się znienacka, pod wpływem chwili, impulsu, nadmiaru alkoholu. Taką zdradę stosunkowo łatwo wybaczyć. Gorzej, jeśli zdrada towarzyszy nam przez wiele lat, a my nie mamy takiej świadomości lub koszty wyjścia ze związku są na tyle wysokie, że wolimy pewnych rzeczy nie widzieć. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę, żeby któregoś dnia nie dowiedzieć się, że większość życia przeżyliśmy w kłamstwie? Poniżej przygotowaliśmy listę 10 najczęściej pojawiających się sygnałów, które mogą pomóc w rozpoznaniu już istniejącej zdrady lub w ocenie prawdopodobieństwa pojawienia się jej w przyszłości.

 1. Nastawienie do tematu zdrady
  • Twój partner chętnie porusza temat zdrady choćby w żartach, minimalizuje jej znaczenie, prześmiewa, lub wprost mówi, że nie widzi w niej nic złego,
  • posiada grono znajomych, które toleruje lub wspiera “luźne” podejście do związków
  • ma przekonanie, że z łatwością może uwieść wybraną osobę
 2. Definicja zwrotu “kocham Cię”
  • Dość liczna grupa ludzi utożsamia miłość z uczuciem motyli w brzuchu i dreszczykiem emocji. Kiedy te doznania mijają, osoby te dochodzą do wniosku, że miłość wygasła i wyruszają na poszukiwania nowego “dostarczyciela emocji”. Dlatego warto już na początku związku sprawdzić, czy obie strony mają tę samą definicję miłości.
 3. Syndrom Casanovy lub Afrodyty
  • Casanobva i Afrodyta, posiadają potrzebę uprawiania sexu z wieloma partnerami i traktują to jak sport. Casanova lub Afrodyta utrzymują relację z daną osobą dopóty dopóki mają poczucie zdobywania. Kiedy zaspokoją swoją potrzebę, skupiają się na innej “ofierze”. Osoby, które trwają w związkach z Casanovą lub Afrodytą żywią się nadzieją, że partner pod wpływem ich dobroci i wierności w końcu się zmieni. Badania potwierdzają, że odsetek zmiany u takich osób mieści się w marginesie błędu pomiaru.
 4. Historie lubią się powtarzać.
  • Spytaj partnera o jego wcześniejsze związki. Nie pomijaj wątku zdrady. Jeśli opowie Ci o zdradzie z poczuciem satysfakcji w głosie, masz powód do niepokoju. Ci, którzy nie uczą się na błędach, zwykle je powtarzają.
 5. Partner nadmiarowo ceni sobie swoją prywatność
  • spędza dużo czasu na wysyłaniu wiadomości ze swojego telefonu i nigdy się z nim nie rozstaje.
  • nie wprowadza Cię do grona swoich znajomych i niechętnie spędza czas z Twoimi
  • opowiada o swoich “służbowych” wyjazdach jako o nudnych i nie wartych uwagi, a Ty masz poczucie, że coś nie gra.
 6. Czujesz się nieważny/a
  • partner ignoruje Twoje potrzeby, zarówno emocjonalne jak i te fizyczne
  • partner ignoruje okazje, które mogą Was zbliżyć
 7. Negatywizm i niezadowolenie
  • masz wrażenie, że partner szuka dziury w całym, żeby tylko znaleźć powód, do utrzymania między Wami dystansu
 8. Ucieczka
  • masz wrażenie, że partner czeka na sposobność wyjścia z domu, żeby nie spędzać z Tobą czasu.
 9. Brak wspólnych obszarów
  • nie robicie nic razem, nie podejmujecie wspólnych decyzji, nie czerpiecie przyjemności ze wspólnego planowania, ograniczanie swoje funkcjonowanie do tzw spraw technicznych np. zakupy spożywcze.
 10. Błędne koło zdrady
  • Jeśli w poprzednich związkach doświadczyłeś zdrady, miej się na baczności. Podobno osoby, które w przeszłości doświadczyły zdrady podświadomie powielają ten mechanizm w kolejnych związkach (K.Knapp, 2014, Denver Univ).

Sex – zmniejszenie, czy zmniejszenie częstotliwości zbliżeń, jak również brak zmian w tym obszarze, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie musi korelować ze zdradą. Coraz częściej do Sensity trafiają pary po zdradzie i  partnerzy zgodnie zeznają, że w łóżku niezmiennie układa im się świetnie. Jak w takim razie rozpoznać zdradę? Dbać o bliską, satysfakcjonującą więź w związku i nie odwracać oczu od niepokojących sygnałów, tylko rozmawiać, rozmawiać i rozmawiać.

https://www.huffingtonpost.com/antonio-borrello-phd/warning-5-not-so-obvious-_b_8048806.html?guccounter=1

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *