Kastrujące żony. Jaki mają wpływ na relacje małżeńskie?

Dominujące żony pozbawiają swoich mężów poczucia męskości  – czym to skutkuje w relacji małżeńskiej, a zwłaszcza w sferze intymnej?

W pracy jako terapeuta często spotykam pary, w których kobiety przysłowiowo „noszą spodnie”. Taka sytuacja rozwija się stopniowo: w pierwszym etapie trwania związku kobiety przejmują większość obowiązków domowych, coraz częściej decydują w ważnych sprawach rodzinnych, w końcu okazuje się, że rola mężczyzny ogranicza się do zasilania budżetu domowego, którym oczywiście zarządza kobieta.

Dzieje się tak, ponieważ kobiety z reguły przekonane są, że w domu wszystko robią lepiej niż ich mężowie, więc krytykują ich, co powoduje stopniową rezygnację panów z angażowania się w sprawy  rodzinne. Gdy żony o wszystkim myślą, to mężowie czują się „zwolnieni” z myślenia i jest to dla nich po prostu wygodne. Żony natomiast złoszczą się na nich za taką postawę.

Dominujące żony decydują prawie o wszystkich ważnych sprawach, np. o urządzaniu mieszkania, o sposobie spędzania wakacji dzieci, o celu spożytkowania oszczędności. Nierzadko zdarza się, że mąż oddaje całą pensję żonie, a ona wypłaca mu miesięczne „kieszonkowe”. W takim małżeństwie obowiązki również podzielone są nierówno, np. żona zajmuje się wszelkimi płatnościami, zaprowadza i odbiera dzieci z przedszkola lub szkoły, chodzi na wywiadówki, robi zakupy, gotuje obiady, sprząta, a czasem nawet to ona pamięta o sezonowej zmianie opon w samochodzie.

Dominująca kobieta wzmacnia poczucie własnej wartości tym, że daje sobie świetnie radę ze wszystkim. Mężczyzna zaś niewykorzystujący w pełni swoich możliwości – traci poczucie własnej wartości i męskości. Czuje się on niezaradny i niemęski.

Taki schemat utrwala się i życie jakoś się toczy, ale w dłuższej perspektywie negatywnie działa to na związek.

Jak układ dominująca kobieta – uległy mężczyzna wpływa na sferę intymną?

Gdy kobieta jest dominująca, a mężczyzna podporządkowany, dość szybko powoduje to osłabienie ich relacji. Zmęczenie nadmiarem obowiązków oraz złość na partnera powodują niechęć do uprawiania seksu – w świecie kobiety „noc jest odzwierciedleniem dnia”, czyli jeśli w ciągu dnia jest dobry nastrój między małżonkami, to jest szansa na upojną noc. Negatywne emocje małżonków wpływają również na jakość zbliżeń intymnych oraz zmniejszają ich szanse na osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Jesteś beznadziejny w łóżku! Niestety… Jestem beznadziejny w łóżku…

Niejednokrotnie zdarzające się kłótnie są kolejną okazją do krytyki zdominowanych mężów o to, że nie sprawdzają się nawet w sferze seksualnej. Mężczyzna słyszący taką krytykę czuje się niepełnowartościowy. Nierzadko z tego powodu pojawiają się u niego problemy z potencją. To, co słyszał o sobie latami, zaczyna być gorzką prawdą. Myśli wtedy o sobie: „nie dość, że jestem nieudacznikiem życiowym, to jeszcze i impotentem”. Z powodu lęku przed porażką zaczyna unikać zbliżeń intymnych. Czasem, w kłótniach zarzuca żonie, że to ona uczyniła z niego impotenta. Na ogół jednak cierpi w milczeniu i wycofaniu.

Co robić, aby do tego nie dopuścić?

Drogie kobiety! Nie bierzcie wszystkich obowiązków na siebie. Oddajcie połowę swoim partnerom, wtedy będą czuli się ważni i potrzebni, a wy odpoczniecie w tym czasie i zadbacie o swój wygląd i dobry nastrój. Znajdźcie dla siebie czas na fitness, kawę i ploteczki z koleżanką, wizytę u kosmetyczki, czy rundkę po sklepie z ubraniami. Będziecie mniej napięte, a tym samym bardziej chętne do uprawiania seksu, a im bardziej zrelaksowane, tym większą poczujecie z tego przyjemność – to będzie satysfakcja i najlepsza nagroda dla waszego partnera.

Drodzy mężczyźni! Nie pozwalajcie, aby żony nie dopuszczały was do decyzyjności i obowiązków domowych, nawet, jeśli „nicnierobienie” jest waszym ulubionym „zajęciem” po powrocie z pracy. Nie wpadajcie w pułapkę wygody wynikającej z tego, że żony wolą zrobić po swojemu, a wy wtedy macie czas wolny, bowiem to i tak obróci się przeciwko waszej pozycji w związku i waszemu poczuciu męskości. Wyręczajcie swoje kobiety w pracach domowych i sprawach rodzinnych, zadbajcie o ich odpoczynek, a wtedy one będą miały lepszy nastrój i większą ochotę na upojną noc z wami – ich prawdziwymi mężczyznami!

sensity.pl logo

Sensity.pl to poradnia psychologiczna, której misją jest pomoc rodzinom w pokonywaniu kryzysów, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z parami i małżeństwami, które znajdują się w sytuacji około rozwodowej. Sensity.pl nie mediuje rozwodów, zawsze walczymy o uratowanie związku i rodziny.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *