Mój partner jest nieodpowiedzialny

Mój partner jest nieodpowiedzialny. Jak skłonić go do zmiany?

Co zrobić, aby mój chłopak w końcu wziął życie w swoje ręce? Zachowuje się jak dziecko, ciągle ucieka od problemów, gdy się kłóćmy i mimo, że to jego wina mówi, że to moja. Jestem w nim zakochana. Jesteśmy ponad rok razem, ale kiedyś było zupełnie inaczej. Cieszyliśmy się każdą chwilą razem, a teraz już tak nie jest. Negatywny wpływ ma też na niego środowisko w jakim przebywa. Czy przerwa między nami to dobra decyzja? Co jeżeli nie wróci i nie będzie się starał? Znaczy w moim życiu bardzo dużo i na prawdę nie chcę Go stracić.

Pani Aleksandro,

rozumiem, że zależy Pani na związku z chłopakiem i boi się go stracić. W Pani działaniu czuć lęk przed rozstaniem. Szuka Pani sposobu na to, żeby mu pomóc, kiedy on z jakiś powodów nie wie, czy tego chce.

Co zrobić, aby mój chłopak w końcu wziął życie w swoje ręce? Zachowuje się jak dziecko, ciągle ucieka od problemów, gdy się kłóćmy i mimo, że to jego wina mówi, że to moja”. Świadczy to o Pani pewnej nadodpowiedzialności. Warto się zastanowić skąd pojawia się u Pani taka potrzeba?

Szukając odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby mój partner wziął odpowiedzialność za siebie w związku, w życiu? Chce Pani tym samym w pewnym sensie zrobić coś za niego, tak jakby zmusić go do tego, aby poczuł potrzebę zmiany swojego zachowania. Jednocześnie nie zwracając uwagi na siebie.

Brakuje mi informacji, co się dzieje z Panią w tej relacji, jak Pani rozumie tą sytuację, jakie nadaje znaczenie temu, co się dzieje między Wami. Co to dla pani znaczy?

Pani Aleksandro zachęcałabym do podjęcia próby odpowiedzenia na te pytania, mogą one wskazać kierunek w jakim powinna Pani podążać w tej sytuacji. Dodatkowo, jeśli chcieliby Państwo zobaczyć na czym polegają problemy w Waszej relacji zawsze można skorzystać z psychoterapii pary, podczas której terapeuta pomoże zrozumieć i znaleźć źródło nieporozumień.

Masz podobny problem? Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *