Gdzie na świecie najwięcej ludzi cierpi na depresję?

Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Queensland mogą być zaskakujące dla tych, którzy myślą, że depresja to bolączka Zachodu. Otóż największą ilość zaburzeń depresyjnych diagnozuje się w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Zdaniem naukowców, którzy do 2010 roku zbierali dane na temat rozpoznań klinicznych depresji, najwięcej przypadków zarejestrowano w Algierii, Libii, Syrii i Afganistanie. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wypadły w badaniach lepiej niż Europa Wschodnia. Najmniej przypadków zdiagnozowano w Japonii, Australii i Nowej Zelandii

Ciekawe dane przyniosły także dalsze badania, z których wynika, że prawie dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn cierpi na depresję. Natomiast analiza wieku pokazuje, że depresja staje się utrapieniem młodych ludzi. Najwięcej zdiagnozowanych osób mieści się w przedziale wiekowym 20-24 lat, tuż za tą grupą znalazły się kolejne pokolenia: 25-29 oraz 30-34 lat.

Więcej o tym, skąd bierze się depresja oraz jak ją leczyć możesz przeczytać w artykułach na blogu Sensity.

—–

Tekst opracowała Agata Baca

*na podstawie artykułu: Mark Rice-Oxley, theguardian.com

sensity.pl logo

Sensity.pl to poradnia psychologiczna, której misją jest pomoc rodzinom w pokonywaniu kryzysów, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z parami i małżeństwami, które znajdują się w sytuacji około rozwodowej. Sensity.pl nie mediuje rozwodów, zawsze walczymy o uratowanie związku i rodziny.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *