Wstydzę się swojego ojca. Nie wiem, jak reagować na jego zachowanie

Wstydzę się swojego ojca. Nie wiem, jak reagować na jego zachowanie

Witam, mam problem z ojcem. Wstydzę się go. Nie ma szacunku do nikogo, nawet do własnej żony, matki i mnie – córki. Nie wspiera, potrafi tylko wyzywać i krytykować, a w dodatku jest zboczony. Wypisuje na gg do dziewczyn jakieś zboczone rzeczy i okłamuje mamę. Nie wiem, co mam zrobić. Boję się jej o tym powiedzieć, boję się jak zareaguje, bo dużo cierpiała w życiu, a ja mam dosyć ojca.

Szanowna Pani,

to bardzo trudna sytuacja. Rozumiem, że czuje się Pani odpowiedzialna za dobro mamy i nie wie jak reagować na opisywane problemy. Zdaję sobie sprawę, że nie może Pani zdystansować się od nich, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nie jest Pani rolą regulowanie relacji pomiędzy rodzicami. Po pierwsze ma Pani na nią bardzo ograniczony wpływ, a po drugie prowadziłoby to do zamiany ról, co jest zdecydowanie niewskazane.

Powinna Pani wyraźnie zakomunikować rodzicom, że oczekuje Pani od nich skutecznego rozwiązania problemów, bez obciążania Pani ich efektami. Jeśli mają trudność z porozumieniem się mogą przecież szukać pomocy na zewnątrz, np. u terapeuty. Pani nie powinna pełnić tej roli.

Skutecznie pomagamy rozwiązać problemy rodzinne. Skontaktuj się z Nami!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *