Stałam się bardzo drażliwa i zdenerwowana. Jak sobie z tym poradzić?

Stałam się bardzo drażliwa i zdenerwowana. Jak sobie z tym poradzić?

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy stałam się bardzo drażliwą, ciągle zdenerwowaną osobą. Czuję się brzydka i niechciana. Mój stan emocjonalny to “0”. Przerastają mnie najdrobniejsze obowiązki np. posprzątanie jednego pokoju. Bardzo źle wpłynęło to na moich najbliższych. Nie umiem sobie z niczym poradzić, proszę o jak najszybszą pomoc.

Eliza 

 

Pani Elizo,

Z tych kilku słów, które Pani napisała można wywnioskować, że przechodzi Pani trudne chwile i ciężki dla Pani czas. Takie objawy mogą mieć różne przyczyny. Jednak pewne jest to, że przeżywa Pani stan obniżonego nastroju, a nawet depresji.

Jeśli złe samopoczucie zaczyna Pani sprawiać trudność oraz uniemożliwia normalne funkcjonowanie poradziłabym Pani, by poszukała Pani fachowej pomocy. Być może potrzebuje Pani wsparcia farmakologicznego, które podniosłoby Pani nastrój – wówczas powinna się Pani zgłosić do psychiatry – albo psychoterapii, która pomogłaby Pani zrozumieć dlaczego nie czuje się Pani dobrze, skąd obniżona samoocena i uczucie odrzucenia, o których Pani wspomina oraz  nauczyłaby Panią walczyć z takim stanem.

 

Skutecznie pomagamy osobom cierpiącym z powodu depresji, także online.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *