Z każdej pracy jestem niezadowolona. Nigdzie nie pasuję. Co robić?

Z każdej pracy jestem niezadowolona. Nigdzie nie pasuję. Co robić?

Witam! Mój ogromny problem to praca. Nie potrafię się w żadnej odnaleźć. W żadnej sobie nie radzę. Przez stres zapominam o swoich obowiązkach. Średnio pół roku w każdej pracy i jestem niezadowolona, zdenerwowana. Często nie odpowiadała mi sama forma pracy (umowa zlecenie, 1/2 etatu). Tym razem współpracownicy. Dzielę pokój z dwoma plotkującymi kobietami, które są w bardzo bliskiej relacji (pracują ze sobą długo i dzielą się wszystkimi informacjami, nawet tymi bardzo prywatnymi). Jestem bardzo skrytą osobą i dla mnie moje życie prywatne to moja sprawa. Do pracy przychodzę, aby zarobić pieniądze na życie, a nie dla towarzystwa. Szukam już jednak problemu w sobie. Nigdzie nie pasuję. Nie wiem czy nie pojawia się u mnie jakaś depresja. Codziennie rano ciężko mi wstać z łóżka, nawet w weekend nie mam ochoty nic robić. Wracam z pracy i dosłownie nic nie robię, nie wychodzę z domu. Jak sobie z tym poradzić? Czy powinnam zwrócić się po pomoc do psychologa?

Agata

 

Pani Agato,

faktycznie, jeśli odnalezienie się w kolejnych miejscach pracy stanowi problem, warto przyjrzeć się temu, jakie Pani osobiste trudności mogą na to wpływać. Niewiele napisała Pani o sobie, więc ciężko mi stwierdzić co jest bezpośrednią przyczyną. Mogę jednak podejrzewać, że powodem są zaburzenia lękowe oraz trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Może być też tak, że wymagania jakie ma Pani wobec współpracowników i pracodawcy nie pozwalają Pani na zadowolenie z zajmowanego stanowiska.

Napisała Pani również o swojej obawie dotyczącej rozwijającej się depresji. Najprawdopodobniej objawy zniechęcenia, obniżonego nastroju oraz mniejszej energii są wynikiem trudności w sferze zawodowej i rozwiązanie tych trudności poprawi również Pani samopoczucie. Jeśli jednak uważa Pani, że symptomy depresyjne pojawiły się już wcześniej, problemy z odnalezieniem się w pracy mogą być po prostu jednym z objawów choroby.

Niezależnie od tego, która z podanych przeze mnie możliwości jest według Pani najbardziej opisująca obecny Pani stan, zachęcam Panią do kontaktu z psychoterapeutą, który pomoże w jednoznacznym zdiagnozowaniu problemu oraz jego rozwiązaniu.

 

Skutecznie leczymy nerwicę i zaburzenia związane z lękiem. Pracujemy także online.

sensity.pl logo

Sensity.pl to poradnia psychologiczna, której misją jest pomoc rodzinom w pokonywaniu kryzysów, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z parami i małżeństwami, które znajdują się w sytuacji około rozwodowej. Sensity.pl nie mediuje rozwodów, zawsze walczymy o uratowanie związku i rodziny.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *