Ukrywam swój związek, ze względu na wiek partnera.

Ukrywam swój związek, ze względu na wiek partnera

Jestem dwa lata po ślubie, a w sumie od sześciu lat jestem z obecnym mężem. Jednak ukrywamy status naszej relacji przed rodziną. Chodzi głównie o to, że mój wybranek jest ode mnie o 20 lat starszy, a ja mam 23 lata. Nie akceptuje tego moja nadopiekuńcza i niestabilna emocjonalnie matka.

Jak to wszystko teraz wyprostować? Jak powiedzieć o nas bliskim tak, by jeszcze być szczęśliwą, wspierającą się rodziną? Dodam, że na razie nie mamy gdzie mieszkać, dlatego ja zamieszkuję z matką. To też dla nas trudne, bo w każdym sensie potrzebujemy przestrzeni, tylko dla naszej dwójki. Nie chce się nikomu tłumaczyć. Proszę o konkretną poradę. To dla mnie ogromnie ważne.

Szanowna Pani Anno,

Rozumiem, że znalazła się Pani w trudnej sytuacji i ma Pani dylemat, czy bardziej zatroszczyć się o relację z mężem, czy o matkę. Zastanawiam się, czy poza brakiem akceptacji ze strony matki jest jeszcze coś, co utrudnia Pani wyjawienie tajemnicy? Czy w związku z pewną zależnością od matki (wspólne mieszkanie), obawia się Pani jakichś konsekwencji? A może obawa przed wyjawieniem tajemnicy rodzinie spowodowana jest tym, że Pani sama ma wątpliwości, czy to był słuszny wybór? Jeżeli tak, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie Pani potrzeby zdecydowały o tym, że wybrała Pani niemal dwukrotnie starszego mężczyznę?

Jeżeli natomiast nie ma Pani wątpliwości, to warto pójść za swoją potrzebą i zatroszczyć się o relację z mężem. Niestety nie ma Pani wpływu na to, czy rodzina zaakceptuje Pani wybór i będzie Panią nadal wspierać. Jest Pani dorosłą osobą i ma Pani prawo do stworzenia swojej własnej rodziny, niezależnie od opinii mamy. Jeżeli natomiast trudno jest Pani uniezależnić się od jej opinii, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą, który pomógłby Pani przejść przez ten trudny czas. Życzę powodzenia.

Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy. Skontaktuj się z Nami!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *