Mam problem z opanowaniem nerwów

Mam problem z opanowaniem nerwów. Czy powinnam udać się do specjalisty?

Mam problem z opanowaniem nerwów. To dla mnie duże obciążenie psychiczne. Potrafię się zezłościć na swojego partnera z błahego powodu. W końcu tego żałuję, ale nie potrafię się do tego przyznać. Czasem wpadam w taki szał, że potrafię wyzywać ludzi. Wiem, że wtedy mogę kogoś naprawdę solidnie zranić. Nie mogę sobie sama z tym poradzić. Narzeczony nalega bym poszła do specjalisty, ale boję się. Proszę o szybką “diagnozę”. Pozdrawiam,

Klaudia

 

Pani Klaudio,

Problemy z opanowaniem nerwów mogą być spowodowane różnymi czynnikami takimi jak: nie posiadanie odpowiednich wzorców radzenia sobie z napięciem z dzieciństwa, przemęczenie, stres, czy znajdowanie się w sytuacji dla nas trudnej- kryzysowej. Źródła braku kontroli emocjonalnej mogą również mieć związek z zaburzeniami natury psychicznej np. zaburzeniami osobowości.

Warto zadać sobie kilka pytań dotyczących specyfiki nerwowych zachowań m.in.: Od kiedy one Pani towarzyszą? Od zawsze, czy pojawiły się w jakiejś konkretnej sytuacji? Co lub kto wywołuje u Pani napięcie/stres/nerwowość? Jak często się one pojawiają, czy może są stałe? Czy potrafi radzić sobie Pani w trudnych sytuacjach, czy raczej każda kończy się wybuchem złości?

Problem może być też związany z bezradnością, która pojawia się, gdy nie może sobie Pani poradzić z emocjami. W związku z tym zachęcałabym do konsultacji z psychoterapeutą, który postawi odpowiednią diagnozę. Terapeuta pomoże Pani zrozumieć, co właściwie dzieje w Pani sferze emocjonalnej i skąd takie częste rozdrażnienie oraz dobierze właściwe metody wyrażania emocji.

 

Skutecznie leczymy nerwicę oraz zaburzenia związane z lękiem. Pracujemy także online.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *