Nie daję sobie rady, czuję się wycofana z życia. Co robić?

Nie daję sobie rady, czuję się wycofana z życia. Co robić?

Witam, mam na imię Wiola i mam 19 lat. Od pół roku mam problem:( Nie wiem dlaczego ale wycofałam się z życia towarzyskiego. Nie mam już żadnych przyjaciół, nawet moja najlepsza przyjaciółka mnie zostawiła. Mam bardzo duże problemy finansowe w domu. Moi rodzice mają bardzo duże długi, problemy w małżeństwie. Ja osobiście już nie mam do tego siły, myślę o tym cały czas i płacze. Chodzę do szkoły. Na większości lekcjach jest dobrze, nawet śmieję się z koleżankami. Jednka kiedy mam lekcje, których nie potrafię, to strasznie się boję. Mam wtedy ochotę uciec i płakać w kącie. Mogłabym ciągle spać bo wiem, że wtedy minie mi szybciej czas, a tego chce.

Nie mogę na siebie patrzeć. Jestem brzydka i gruba :( Szczerze mówiąc, nie mam nigdzie wsparcia. Jestem sama, mój tata nie chce nawet słyszeć o tych problemach. Prosiłam mamę o pomoc ale była na mnie zła, że wymyślam takie głupoty – przecież mam tylko 19 lat. Ja już tak nie mogę, nie widzę w ogóle swojej przyszłości. Matury nie zdam, na studia nie pójdę i tyle. Jak gdzieś już wyjdę to myślę tylko o tym, jak długo będę musiała tu jeszcze być. Często boję się, sama nie wiem czego . Nie mam już siły. Co ja mam zrobić?

Na początku chciałam podkreślić, że znajdujesz się w bardzo trudnej sytuacji – konflikt rodziców i problemy finansowe rodziny to tematy, które wywołują wiele niełatwych emocji. Są to trudne chwile dla rodziców, ale emocje, których oni doświadczają wpływają również na Ciebie.

Symptomy, które opisujesz – smutek, brak motywacji, duża potrzeba snu, wycofanie się z relacji koleżeńskich – świadczą o depresji. To co niepokoi, to brak wsparcia i zrozumienia ze strony rodziców. Konieczna jest tu konsultacja ze specjalistą. Ponieważ masz 19 lat, możesz udać się do psychologa sama – albo na terenie szkoły do psychologa lub pedagoga szkolnego, albo bezpośrednio do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej zajmującej się Twoją szkołą. Tam zostaniesz wysłuchana, otrzymasz wsparcie i potrzebną Ci pomoc.

Skutecznie pomagamy osobom cierpiącym z powodu depresji, także online.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *