Dokonałam nielegalnie aborcji Sensity.pl

Dokonałam nielegalnie aborcji. Czy mogę powiedzieć o tym psychologowi?

Potrzebuję pomocy psychologa. Spadło mi na głowę tak dużo problemów, że totalnie się pogubiłam. Mam problemy z oceną sytuacji, emocjami, stresem, mam lęki i myśli samobójcze. Generalnie wszystko na raz. Ponad rok temu dokonałam nielegalnie aborcji. Czy mogę powiedzieć o tym psychologowi? Czy obowiązuję go w tym przypadku tajemnica lekarska? Czy mogę trafić za to przed sąd? Czy informacja ta będzie widniała gdzieś w moim aktach?

Kasia

Szanowna Pani,

Z treści Pani pytania wynika, ze jest Pani w bardzo trudnej sytuacji emocjonalnej. Szczególnie niepokoją mnie myśli samobójcze. Nie powinna Pani zostawać z tym sama, wskazana jest wizyta u psychoterapeuty i proszę umówić się do niego jak najszybciej.

Psychoterapeuci pracują zgodnie ze standardami etycznymi. Najważniejsze jest dobro osoby, która zgłasza się do gabinetu. Proszę zaufać, że zadaniem psychologa jest pomoc Pani w przezwyciężeniu trudności, z którymi boryka się Pani obecnie. Spotkania odbywają się w szczególnej atmosferze zrozumienia, zaufania i dyskrecji. Nikt nie będzie Pani rozliczał czy oceniał jako człowieka, bez względu na to jakich sytuacji doświadczyła Pani w przeszłości.

Proszę nie zwlekać i umówić się na konsultację.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *