Dlaczego moja partnerka nie chce rozmawiać o problemach

Dlaczego moja partnerka nie chce rozmawiać o problemach?

Witam serdecznie. Z moją ukochaną dobrze się układa, gdy jest wszystko ok. Kiedy rozmawiamy na luźne tematy, a także w sferze seksualnej. Gorzej, kiedy pojawiają się problemy. Ona nie chce poruszać trudnych tematów. Nie chce rozmawiać, zmienia temat albo udaje, że nie słyszy. Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o pomoc, o poradę.
Darek

 

Panie Darku,
unikanie trudnych tematów między partnerami może mieć różne przyczyny. ‎Być może powoduje je indywidualne ograniczenie – ktoś nie radzi sobie z napięciem, naturalnym przy różnicy zdań lub perspektywy. Zamiast zmierzyć się z taką kwestią i szukać rozwiązania, odwraca się od problemu, bo nie jest gotowy ponieść jego konsekwencji. “Wierzy”, że nie nazwany problem nie istnieje. W takiej sytuacji wskazany jest indywidualny proces rozwoju i przekraczania swoich ograniczeń oraz próba wypracowania nowych sposobów reagowania w ramach relacji.

Należy też sprawdzić, czy nie jest to cecha samego związku – czy w Waszej relacji jest miejsce i gotowość na wysłuchanie wzajemnych uwag i przyjęcie nie zawsze łatwych emocji. Jeśli konfrontacje prowadzą regularnie do silnych napięć oraz poczucia krzywdy zmniejsza się otwartość na takie rozmowy. Może pojawić się odruch unikania lub odraczania pewnych tematów w nieskończoność.

 

Masz podobny kłopot? Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *