Budowanie relacji z ludźmi jest dla mnie trudne. Czuję się samotna.

Mój partner nieustannie mnie krytykuje. Dlaczego tak się dzieje?

Witam! Mój chłopak nieustannie mnie krytykuje… za to, że niedokładnie sprzątam, piorę, źle się ubieram, itp. Chcę mu się podobać, ale on zamiast mnie pochwalić, tylko krytykuje. Dlaczego tak się dzieje? I co zrobić?

Karolina 

 

Pani Karolino,

Trudno na podstawie tych kilku słów domyślić się przyczyn napięć w Państwa związku. Można założyć, że taka totalna krytyka, dotycząca niemal wszystkiego, jest przejawem szerszego niezadowolenia, frustracji, która może, ale nie musi być związana z Panią.

Zachęcam do przyjrzenia się związkowi i otwartej rozmowy z partnerem na temat waszych oczekiwań, planów wobec siebie oraz sposobów odnajdywania radości w byciu razem. Proszę się także zastanowić czy odpowiada Pani taki obraz związku oraz czy wystarczająco jasno określa Pani granice, których przekroczenie wywołuje u Pani nieprzyjemne odczucia i emocje.

 

Masz podobny kłopot? Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy!

2 komentarzy:
  1. krewny
    krewny says:

    Może być to człowiek o niskim poczuciu własnej wartości, który poprzez krytykę drugiej osoby próbuje (to może dziać się nieświadomie) poprawić bilans odczuć co własnej osoby w porównaniu z innymi. Trzeba by znaleźć sposób, aby zatrzymać funkcjonowanie tego mechanizmu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *