Mój mąż pożycza pieniądze swojej mamie. Ta sytuacja mnie irytuje.

Mój mąż pożycza pieniądze swojej mamie. Ta sytuacja mnie irytuje.

Dzień dobry. Jestem mężatką od 2 lat. Sytuacja teściowej mnie irytuje. Od bardzo dawna syn, czyli mój mąż, pożyczał swojej mamie pieniądze. Mimo iż ma swojego męża, który pracuje i wcale nie najgorzej zarabia. Nie wiem, czy pieniądze były oddawane.

Teściowa co miesiąc dzwoni i prosi mojego męża o pożyczkę. Wspomnę, że ja nie pracuję, wychowuję dziecko – mamy roczne dziecko. Czy teściowa postępuje w porządku? Czy może wymagać od syna pomocy finansowej?

Pani Marcelino,

Jeżeli niepokoi Panią to, że mąż daje swojej mamie pieniądze, najlepiej jeżeli zapyta Pani go o to. Może mąż ma jakieś powody, które sprawiają, że czuje się zobowiązany wobec mamy. Zastanawia mnie jedynie, czy mąż skonsultował z Panią tę pożyczkę?

Jeżeli natomiast czuje Pani, że nie chodzi tylko o pożyczkę a o to, że relacja męża z matką jest w pewien sposób toksyczna, warto powiedzieć mężowi o swoich obawach. Może się okazać, że mężowi sprawia trudność odmawianie mamie i warto by było spotkać się ze specjalistą, który pomógłby Państwu przyjrzeć się tej relacji.

Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy. Skontaktuj się z Nami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *