Mój facet ogląda się za młodszymi dziewczynami. Co mam robić?

Mój facet ogląda się za młodszymi dziewczynami. Co mam robić?

Dzień dobry, moim problemem, jest nadmierne zainteresowanie mojego partnera innymi kobietami, głównie młodymi dziewczynami (on ma 56 lat, a ja 49 lat). Nie potrafię sobie z tym poradzić. W moim towarzystwie zaczepia je, lustruje od stóp do głów. Ogląda się za nimi w sklepach, na ulicy czy jadąc ze mną autem. Wpatruje się w te kobiety, tracąc dosłownie świadomość tego, że ja jestem obok.

Na kobiety po 40-tce mówi „stare baby”. Zdarza się, że o mnie również mówi, że jestem stara, gruba i brzydka. Jednocześnie zapewniając, że bardzo mnie kocha, że nigdy nikogo nie kochał tak jak mnie.

Jesteśmy parą od roku, więc to nie może być znudzenie długim związkiem czy brakiem seksu. Ja jako kobieta dbam o siebie, w opinii ludzi wyglądam młodo i atrakcyjnie – tak też się czuję.

Jeśli jednak on nadal będzie tak robił, to stracę poczucie własnej wartości i atrakcyjności. Stanę się nieszczęśliwą kobietą. Proszę o poradę, jak mam sobie z tym problemem poradzić?

Dzień dobry,

gdy czytam Pani list pojawiają się we mnie dwie myśli. Po pierwsze, czy rozmawiała Pani z partnerem o tym, jak się Pani czuje w takich sytuacjach?

Często ludzie zachowują się w sposób automatyczny, nie zwracając zbytniej uwagi na to co robią. Nie zastanawiają się nad tym, że ich zachowanie może komuś sprawiać przykrość, dopóki ktoś im tego nie powie. Dobry związek oparty jest na szczerej i otwartej komunikacji. Jeżeli zainteresowanie partnera innymi kobietami i komentarze dotyczące wieku czy wyglądu, są dla Pani raniące, proszę mu o tym powiedzieć wprost.

Druga moja myśl idzie w kierunku Pani samoakceptacji, poczucia wartości i powiązanej z tym umiejętności stawiania granic. Napisała Pani o opinii innych ludzi odnośnie swojej atrakcyjności, a dopiero w drugiej kolejności, że Pani też tak o sobie myśli, a za chwilę, że jego komentarze mogą to zniszczyć. Tak jakby Pani wiara w swoją atrakcyjność była zależna od innych osób. Na tyle chwiejna, że negatywne zdanie może ją podkopać. Proszę uwierzyć w swoją wartość i jasno się obronić stawiając partnerowi granice – nie mów tak o mnie, bo to nieprawda; nie oglądaj się za innymi kobietami, bo to sprawia mi przykrość.

Proszę o siebie zadbać w tej relacji.

Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy. Skontaktuj się z Nami!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *