Terapia małżeńska, terapia par czyli nasza poradnia małżeńska

Terapia dla par i małżeństw

Terapia małżeńska to praca nad odbudowaniem lub zbudowaniem od nowa dobrej, bezpiecznej, zdrowej i satysfakcjonującej relacji. Główny nacisk w terapii par kładziemy na odkrycie przyczyny kryzysu w związku oraz wyposażenie małżonków lub partnerów w konkretne narzędzia służące do rozwiązania zarówno tych zadawnionych, jak i bieżących problemów.

Podnosimy efektywność – koordynujemy procesy terapii indywidualnych z procesem terapii pary! 

Sesja trwa 50 min.

Indywidualna konsultacja małżeńska

Indywidualna konsultacja małżeńska to możliwość uzyskania wstępnej diagnozy (oceny problemu) oraz porady, jak postępować w sytuacji kryzysu lub problemów w związku, kiedy druga strona nie wyraża chęci współpracy. Konsultacja małżeńska zamyka się w maksymalnie 3 spotkaniach.

Sesja trwa do 50 min.

Pracujemy hybrydowo. Część terapeutów prowadzi sesje w trybie stacjonarnym. Natomiast cały Zespół Sensity jest do Państwa dyspozycji przez Internet. Prowadzimy spotkania terapii małżeńskiej online jak i stacjonarnie.

Terapia małżeńska/par – czy tylko razem?

Często jest tak, że jeden z partnerów nie widzi problemu i z różnych powodów nie chce podjąć pracy nad poprawą relacji.  W takiej sytuacji warto pamiętać, że zmiana wprowadzona po jednej stronie, zawsze pociąga zmianę po drugiej. Jeśli rozpoczynamy pracę nad zmianą naszego zachowania, partner zaczyna “tracić grunt pod nogami”. Dzieje się tak, ponieważ zostaje zachwiany układ, który wcześniej funkcjonował. Zmienia się nasz sposób reagowania na zachowanie partnera, co zmusza go do korekty własnego zachowania. Dlatego nawet w przypadku, gdy nie udaje się namówić partnera na rozpoczęcie terapii małżeńskiej, zmiany warto zacząć od siebie.

Terapia pary, małżeństwa to nie tylko sesje wspólne. Mimo tego, że terapia małżeńska kojarzy się głównie ze wspólnymi spotkaniami małżonków, w wielu sytuacjach wcale nie muszą one być ani jedynym ani najlepszym rozwiązaniem. Większość par w kryzysie potrzebuje indywidualnego wsparcia, żeby móc efektywnie pracować na wspólnych sesjach.

W Sensity w trakcie pierwszych wspólnych sesji konsultacyjnych terapeuta skupia się na postawieniu diagnozy problemu danego związku i opracowuje najlepszy dla danej pary plan pracy terapeutycznej. W większości przypadków, równoległa praca indywidualna przy współpracy zespołu terapeutów przynosi lepsze i szybsze efekty, niż ograniczenie terapii pary do wyłącznie wspólnych sesji. W takiej opcji wspólne spotkania pary odbywają się rzadziej, niż sesje indywidualne i pełnią rolę klamry spinającej cały proces naprawy związku.

Plan pracy nad poprawą jakości związku zależy od poziomu oczekiwań danej pary. Im wyższe są oczekiwania względem poczucia satysfakcji ze związku, tym “głębsza” praca. Nie każdy jednak oczekuje gruntownych porządków, niektórym małżeństwom wystarczają drobne zmiany, aby osiągnąć optymalny dla nich poziom zadowolenia ze swojej relacji. Wówczas proces terapii pary może ograniczyć się do wspólnych spotkań.

Zespół Sensity oddaje się do Państwa dyspozycji. Państwo wybieracie rodzaj oraz tempo pracy, proponujemy również psychoterapię par oraz indywidualną online.

Umów spotkanie online

Loading...

Jesteśmy do dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Skontaktuj się z nami poprzez Live Chat, telefon lub email.

Opinie naszych klientów

Najważniejsza i najbardziej opłacalna inwestycja mojego życia :)

Na początku chciałabym podziękować za wspólne wspaniałe, momentami trudne, ale zawsze do przodu ostatnie 1,5 roku. Pełna wielu obaw i leków pamiętam pierwsze spotkanie online. Ciepłe i bardzo indywidualne podejście sprawiło jednak, że zdecydowałam się kontynuować terapię, aby ostatecznie stać się bardziej szczęśliwą i wolną osobą.

Terapia schematów pomogła mi odkryć ciążące na mnie "prezenty" z dzieciństwa. Dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że stałam się bardziej sobą, niż byłam przed terapią. To była najważniejsza i najbardziej opłacalna (przynosząca najszybsze zwroty również) inwestycja mojego życia. Terapię polecam każdemu! Wiem jednak, że takiej decyzji za nikogo nie podejmiemy bo każdy musi ją podjąć sam, gwarantuję, że warto! P.S. Pani Marto, dostałam wspaniałą ofertę pracy! Zaczynam od stycznia! ;-) Jestem przekonana, że to w dużej mierze zasługa terapii! To był pięknie, szalony rok! DZIĘKUJĘ, że była Pani jego częścią!

p. Julita

Jest świetną psychoterapeutką i cudownym człowiekiem

Zanim trafiłam do Pani Marty, przeszłam przez małe piekło "terapeutów" z przypadku i zdążyłam zwątpić, że kiedykolwiek z kimś się dogadam. Miałam ogromne szczęście, że poznałam Panią Martę. Jest nie tylko świetną psychoterapeutką, w pełni zaangażowaną i pełną zrozumienia ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. Aż żal, że tak szybko się uporałyśmy z moimi problemami i przyszedł czas sie pożegnać.
Z przyjemnością poleciłam Panią Martę koleżance z pracy i teraz nie ma spotkanie, żeby mi za to nie dziękowała.

p. Marta
o Marcie Mauer-Włodarczak

Napiszę krótko: DZIĘKUJĘ!!!

O zaletach współpracy z Panią Martą można się rozpisywać. Ja napiszę krótko: PANI MARTO, DZIĘKUJĘ!!!

p. Agnieszka
o Marcie Mauer-Włodarczak

Pomogła mi odkryć w sobie wartości i chęć do życia

Pani Marta jest przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem. Potrafiła połączyć wysokiej klasy profesjonalizm zawodowy z dawką niesamowitej kobiecości. Jej otwartość, ciepła aura, którą roztacza wokół siebie sprawiają, że bez oporów chce się Jej powierzyć swoje problemy, Ogromnie dużo korzystam z pomocy Pani Marty. Z każdej wizyty wychodzę jakby nowo narodzona. Pełna nadziei i chętna do zmian w swoim życiu. To Ona pomogła mi na nowo odkryć w sobie wartości i chęć do życia. Korzystałam wcześniej z usług innych terapeutów, mam porównanie. Pani Marta jest wyjątkowa.

p. Anna
o Marcie Mauer-Włodarczak

To była najlepsza inwestycja w siebie

Na wstępie chciałam powiedzieć, że byłam przeciwnikiem jakichkolwiek terapii :) Dzięki Pani Marcie zmieniłam całkowicie zdanie i otworzyłam się na ludzi i świat. W zacisznej atmosferze gabinetu Sensity i w poczuciu całkowitego relaksu dotykałyśmy tematów bardzo osobistych i ciężkich. Tylko dzięki świetnemu podejściu Pani Marty udało mi się zobaczyć rzeczy, które mnie blokowały i powodowały, że nie potrafiłam cieszyć się życiem takim jakie jest. Jestem świetnym przykładem, na to, że można zmienić wszystko będąc w tym samym miejscu, bo wszystko jest w naszej glowie :) Polecam serdecznie, uważam że to była najlepsza inwestycja w siebie :) WIELKIE DZIĘKI PANI MARTO :))

p.Magda
o Marcie Mauer-Włodarczak

Wspaniały proces w moim życiu

Spotkania były wspaniałym procesem w moim życiu. Potrafiła wytłumaczyć mi trudne rzeczy w obrazowy sposób. Nigdy nie traciła cierpliwości i pomimo mojej upartości i dużych wymagań zawsze umiała użyć takich argumentów, które do mnie trafiały. Bardzo cenię wszystkie wskazówki i drogowskazy pokazane często w sposób humorystyczny a zarazem obrazowy co pozwala mi korzystać z nich cały czas - nie da się zapomnieć. Wspaniała ciepła i konkretna osoba:) mega konkretna! Z pozdrowieniami.

p. Olga

Dała mi siłę do walki o siebie i lepsze życie

Moja ocena współpracy jest bardzo wysoka. Umiejętne prowadzenie zajęć poprzez dostosowanie się do potrzeb pacjenta w danej chwili pozwoliło mi na pracę w bardzo komfortowym otoczeniu. Praca pozwoliła mi na dokonanie licznych kroków do przodu w pracy nad sobą i relacjami z innymi ludźmi. Otwartość, umiejętność wyrażania swoich emocji, postrzeganie siebie w lepszym świetle niż dotychczas a także umiejętność dostrzegania rzeczy dobrych i dzielenia się nimi z bliskimi - to moje największe sukcesy, które zawdzięczam w dużej mierze terapeutce, która podczas naszej wspólnej pracy kierowała mną w umiejętny i właściwy sobie sposób a dla mnie przede wszystkim skuteczny :-) Mam ogromne poczucie, że mnie naprawiła i dzięki niej teraz umiem cieszyć się tym co mam i mam przede wszystkim siłę do dalszych zmian w swoim życiu zarówno w tym prywatnym jak i zawodowym. Zmian na lepsze oczywiście :-) Chyba najwłaściwszym podsumowaniem naszej wspólnej pracy jest poczucie wolności - a to właśnie słowa terapeutki - osoby, która poznała mnie jak nikt inny i dała mi w życiu tyle co nikt inny - siłę do pracy i walki o siebie i lepsze życie. Dziękuję.

p. Ania

Pełen szacunek. Porady bezcenne

Byłem u 5 specjalistów. Nikt tak jak Pani Marta trafniej nie sprecyzował moich małżeńskich problemów. Trafione w 10. Pełen szacunek. Porady bezcenne.

p. Marek
o Marcie Mauer-Włodarczak

SENSiTY to fantastyczne miejsce

Niezwykle profesjonalny przewodnik o otwartym umyśle. Z łatwością stworzył relację obopólnego zrozumienia i zaufania i towarzyszył mi w bardzo trudnym i przełomowym momencie. Z ogromnym wyczuciem wskazał właściwe narzędzia do samodzielnego (!) zarządzania nieuświadomionymi, wewnętrznymi mechanizmami. Ze wsparciem osiągnęłam założony cel. SENSiTY to fantastyczne miejsce.

p. Katarzyna

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze

Konkretnie i do celu w fajnej atmosferze, bez zbędnego komplikowania. 100% uwagi na zagadnieniu, plus własne przykłady i szeroka wiedza robią swoje. Z pomocą niepostrzeżenie dojdziemy do punktu, w którym będziemy wiedzieć, co jest naszą bazą i jak z niej korzystać. To robi różnice! Polecam.

p. Grzegorz

Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby

Terapia bardzo dużo mi dała. Lepiej rozumiem siebie i swoje potrzeby. Jedyna rzecz której żałuję, to ta że nie trafiłem do Sensity wcześniej.

p. Kamil

Czasami warto komuś zaufać żeby nadal móc ufać sobie

Pomogły mnie osobiście oraz uratowały nasze małżeństwo.
Zdecydowanie polecam współpracę osobom takim jak ja, którzy twierdzą że sami sobie poradzą i że generalnie trzymanie "byka za rogi" to ich domena.
Nie uzależnia, czyli nie wpadasz w ciągłe wizytowanie bo " tam jest dobrze".
Czasami warto komuś zaufać żeby nadal móc ufać sobie i przybywać w tym świecie świadomie:)

p. Oleg

Potrafi trafnie zdiagnozować problem i wskazać sposoby jego rozwiązania

Moje oczekiwania przed spotkaniem z Panią Martą Mauer-Włodarczyk - z uwagi na treść i formę publikowanych przez Nią artykułów - były niezwykle wysokie.
Z satysfakcją stwierdzam, iż założycielka poradni Sensity jest ucieleśnieniem wygłaszanych opinii a moje oczekiwania po spotkaniu wzrosły ;-)


Postrzegam Panią Martę Mauer-Włodarczyk jako wysokiej klasy profesjonalistę, osobę o niezwykle przyjaznym usposobieniu, wzbudzającą zaufanie, obdarzoną rzadką umiejętnością empatycznego słuchania, potrafiącą trafnie zdiagnozować problem i wskazać sposoby jego rozwiązania.

Serdecznie polecam współpracę z Panią Martą.

p. Grzegorz
o Marcie Mauer-Włodarczak

Inaczej patrzę dziś na siebie i na ludzi

Trafiłam w stanie całkowitego zagubienia; miałam wrażenie, że nie mam kontroli nad swoim życiem, nieustannie się obwiniałam i nie miałam celów, do których chciałabym dążyć. Dzięki kilkunastomiesięcznej pracy zaczęłam dostrzegać moje potrzeby, marzenia, nauczyłam się też radzić sobie z pojawiającymi się problemami. Inaczej patrzę dziś na siebie i na ludzi, którzy mnie otaczają. Więcej mam zrozumienia dla siebie i nie obawiam się już tak bardzo oceny innych.

Terapeuta jest przewodnikiem, natomiast to od pacjenta zależy jak wykorzysta otrzymane wskazówki. Osiągnięcie zadowalającego efektu wymaga pracy nad sobą - nikt nie zrobi tego poza samym pacjentem. Niemniej inwestycja w siebie jest niezwykle wartościowa, bardzo się cieszę, że skorzystałam z pomocy .

Pacjent

Bardzo jestem wdzięczna za ten czas

Jest osobą, która sprawia, że własne życie widzi się w inny sposób, tak jakby stojąc obok siebie. Wymagająca, ale też bardzo konsekwentna. Zmierzająca do celu. Spotkania pomogły mi przejść przez trudny okres w życiu, ale pozwoliły również spojrzeń na moje życie z innej perspektywy. Nie zawsze było "różowo", bo potrafi postawić do pionu, zmusić do myślenia o trudnych sprawach, nie uciekać od nich. Bardzo jestem wdzięczna za ten czas. Teraz, niezależnie od problemów, widzę wiele rzeczy inaczej i chyba bardziej wiem co mam robić, jak żyć w zgodzie ze sobą i czego chcieć dla siebie, a nie dla innych.

p. Monika

Czułam pełną akceptację i wsparcie

W obecności terapeuty czułam się przede wszystkim bezpiecznie, bardzo dbał o to poczucie. Ono zaowocowało zaufaniem i otwartością. Mogłam swobodnie podzielić się swoimi myślami czy obawami, którymi nie dzieliłam się do tej pory praktycznie z nikim. To co dla mnie osobiście jeszcze było ważne czułam pełną akceptację (z moimi przywarami i wadami) i wsparcie.

p. Paulina

Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki

To była pierwsza wizyta w poradni psychologicznej, nie mam porównania, ale oceniam rozmowę z Panią Martą jako ciekawą i nasuwającą wiele przemyśleń. Generalnie wizyta spełniała oczekiwania moje oraz żony, można powiedzieć, że nawet je przewyższała. Zostaliśmy wysłuchani, otrzymaliśmy wskazówki, co robić dalej, daje to poczucie, że będziemy fachowo i ciepło "kierowani" w dalszej pracy. Polecam.

Pacjent
o Marcie Mauer-Włodarczak

Udało mi się całkowicie zmienić moje podejście do życia

Musze przyznać, że nie spodziewałem się takich efektów jakie osiągnąłem współpracując. Dzięki jej profesjonalnemu podejściu a z drugiej strony pełnym zrozumieniu co do problemów, jak i mojej natury jako człowieka oraz jej wsparciu udało mi się całkowicie zmienić moje podejście do życia. Jestem jej naprawdę wdzięczny i będzie pierwszą osobą w przyszłości do której się zwrócę jeśli uznam, że potrzebuję czyjejś opinii czy porady w sytuacjach tego wymagających. Przyznam, że do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że wizytę u psychologa można potraktować podobnie jak wizytę u lekarza gdy ma się problem ze zdrowiem, u prawnika gdy potrzebne jest wsparcie natury prawnej, czy innego specjalisty z dowolnej sfery życia codziennego... Naprawdę zdobyła u mnie pani ogromny szacunek. Bardzo Pani dziękuję :)

p. Darek

Skorzystanie z pomocy było dobrym posunięciem

Pierwszy raz korzystałem z usług tego typu poradni, można śmiało powiedzieć, że to była ostatnia deska ratunku dla mojego związku. Początkowo terapia wspólna, ale już po pierwszym spotkaniu padła rekomendacja, że musimy pracować z osobnymi terapeutami. Mam wrażenie, podobnie jak ja, rozkręcała się ze spotkania na spotkanie. Na każdej sesji wydobywała jakąś perełkę, nad którą musiałem później pracować i za każdym razem to była dobra sugestia. Po kilku spotkaniach zarówno moich jak i mojej partnerki, mogę śmiało powiedzieć, że skorzystanie z pomocy  poradni Sensity było dobrym posunięciem.
Serdeczne pozdrowienia od szczęśliwej pary :)

p. Darek

Trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień

Praca z panią Marta to sama przyjemność choć tematy poruszane na spotkaniach nie należą do najłatwiejszych. Wysoka kultura osobista, trafna analiza problemów i rzeczowe podejście do zagadnień to największe atuty pani Marty. Jako terapeutę z czystym sumieniem polecam panią Martę każdemu, kto chce sięgnąć po pomoc specjalisty.

p. Katarzyna
o Marcie Mauer-Włodarczak

Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem

Od kompletnego zagubienia do normalności - to nie tylko obraz mojego odmienionego życia - to przede wszystkim efekt wspaniałej pracy terapeutycznej. Znowu możemy być z żoną razem i rozumiemy się nawzajem. Świetna robota! Wielkie DZIĘKUJĘ od szczęśliwego małżeństwa.

Pacjent

Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem

Zdecydowanie pozytywnie oceniam współpracę z Panem Krzysztofem. Bardzo trafnie rozpoznał przyczynę moich problemów oraz nauczył mnie jak ją okiełznać. Po terapii jestem szczęśliwszym człowiekiem.

Pacjent
o Krzysztofie Włodarczaku

Jakość mojego życia znacznie się poprawiła

Rzeczowo, konkretnie, dogłębnie, precyzyjnie i bardzo na temat. W skrócie - jestem bardzo zadowolona z efektu pracy - jakość mojego życia znacznie się poprawiła. Świetnie łączy różne elementy terapii i dobiera takie, które były dla mnie najbardziej efektywne oraz pomocne długofalowo. Jestem jej bardzo wdzięczna za ten cenny czas! :)

p. Kasia

Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie

Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii. Spotkałem się z prawdziwym zainteresowaniem i realnym wsparciem. Dostałem do ręki efektywne narzędzia i wgląd w siebie, które działają i dzięki którym pozbyłem się męczących i ograniczających zachowań. Jestem szczęśliwszy, bardziej wierzę w siebie i mam więcej luzu wobec siebie i świata.

Pacjent

Bardzo mi pomogła przejść przez najcięższy okres

Trafiłem w bardzo trudnym etapie życia, które wywróciło mi się z dnia na dzień do góry nogami.
Jest serdeczną, miłą osobą z dużym doświadczeniem, która bardzo mi pomogła przejść przez najcięższy okres. Wsparcie było bardzo odczuwalne. Jasno definiowała moje słabe strony nad którymi pracowaliśmy. Sam bym wiele rzeczy nie zrozumiał, pomogła mi w tym. Oczywiście jeszcze wiele pracy przede mną ale na prawdę było warto. Wyszedłem z "piekła" gdzie wcześniej nie widziałem żadnej nadziei, że będzie lepiej.
Serdecznie polecam!!! Dziękuję

p. Wojtek

Wykorzystuje swoje przygotowanie zawodowe, by pomóc ludziom

Współpraca układała się bardzo pomyślnie. Otrzymałem nie tylko pomoc w zrozumieniu samego siebie, zrozumieniu wpływu przeszłości i dzieciństwa na mnie - dorosłego, ale również wsparcie. Rozmowy wiele mi też uświadomiły: jak przebiegają procesy myślowe, co ma wpływ na podejmowanie decyzji, itd. Wiedząc to wszystko i znając siebie, życie stało się o wiele łatwiejsze.

Rzeczowo i konkretnie wykorzystuje swoje przygotowanie zawodowe, by pomóc ludziom. Jednocześnie z dużą starannością i wyczuciem porusza znaczące w terapii kwestie, co ma bezpośredni wpływ na doskonały efekt terapeutyczny. Z pełną odpowiedzialnością polecam jako pełną ciepła profesjonalistkę.

p. Przemek

Sensity to zespół profesjonalistów

Żałuję, że z powodów finansowych musiałem przerwać terapię. Sensity to zespół profesjonalistów - zna się na swojej "robocie" jak mało kto. Kiedy tylko będę mógł - wrócę!

p. Dominik

Dała mi narzędzia do pewniejszego kroczenia przez życie

Współpracę oceniam bardzo dobrze. Jest osobą bardzo ciepłą i łatwo zdobywającą zaufanie. Całą pracę prowadziła w klarowny, ustrukturyzowany sposób, gdzie cele i poszczególne etapy były jasno określone. Jest bardzo otwarta na informację zwrotną i potrafi elastycznie modyfikować plan sesji, by spełnić oczekiwania klienta. Kiedy trzeba jest stanowcza. Świetnie pomogła mi poznać się lepiej, zaakceptować różne swoje części i dała mi narzędzia do znacznie bardziej świadomego i pewniejszego kroczenia przez życie.


p. Konrad

Profesjonalna i skuteczna terapia!

Bardzo profesjonalna i skuteczna terapia! Jestem niesamowicie zadowolony.

p. Maciej

Our sessions together brought my spirits up

Lepiej mi wyjdze jak napisze o Panu Kacprze po angielsku! :)

Mr. Fic has had a major effect on my self-esteem, my way of thinking, and my addiction. He has given me a different perspective of what the human mind is like and why/how we react to certain situations. I never really realized this until Mr. Fic brought me to this understanding. Our sessions together brought my spirits up and made me feel more self-worthy of myself and that anything within the human mind can be fixed only if you have the desire to. I was hesitant about an online session, but our sessions thus far have been extremely beneficial.

p. Michael
o Kacprze Ficu

Profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia

Bardzo profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia. Zostałam w normalny, nieoceniający sposób ukierunkowana do dalszego działania/funkcjonowania. Gorąco polecam!


Pacjentka

Profesjonalna, a przy tym ciepła, empatyczna

Super! Bardzo profesjonalna i kompetentna, a przy tym ciepła, empatyczna. Dobra komunikacja, świetny feedback.
W nawale nagłych problemów zarówno w obszarze zawodowym, osobistym i rodzinnym była świetnym wsparciem. Uprzedzała mnie o wielu sytuacjach, które jak wynikało z jej doświadczenia prawdopodobnie się wydarzą i.... faktycznie się wydarzyły. Dzięki temu stawałem wobec tych problemów i zdarzeń przygotowany i silniejszy.


p. Łukasz

Zmieniłem swoje podejście do trudnych sytuacji

Jestem bardzo zadowolony z zajęć. Moje podejście do pewnych spraw zmieniło się. Dzięki poradom Pani psycholog udało mi się zrozumieć mechanizmy oraz co najważniejsze zmienić swoje podejście do trudnych sytuacji. Gorąco polecam Panią psycholog.


Pacjent

Wiele się zmieniło wokół mnie – emocje, potrzeby

Do spotkania zostałem skłoniony jako nieświadomy alkoholik rok temu. Od tego czasu wiele się zmieniło - wokół mnie próbującego zrozumieć swoje emocje, potrzeby i sprawczość. Dziękuję bardzo

p. Bartek

Dziękuje za ten czas. Uratowała mnie Pani

Dziękuje za ten czas spędzony razem. Czasem online, czasem twarzą w twarz. Nasza spotkania były dla mnie niesamowitą podróżą i odkrywaniem siebie samej na nowo. Uratowała mnie Pani. Dziękuje

p. Maria

Terapia dla par to była najlepsza inwestycja

Jestem bardzo zadowolona z terapii dla par prowadzonej przez Pana Kacpra. Podczas prawie dwuletniej terapii, wraz z mężem, przeszliśmy jako para organiczny i spokojny rozwój: rozpoznanie swoich potrzeb oraz ich komunikacja, uważność na siebie i partnera. Uważam że terapia dla par u pana Kacpra to była najlepsza inwestycja; przyszliśmy jako para w głębokim kryzysie - zakończyliśmy terapię jako para dwojga dorosłych, odpowiedzialnych ludzi, gotowych stawić czoła wyzwaniom. Dziękujemy pięknie za terapię. To był cenny czas.

p. Elżbieta
o Kacprze Ficu

Miło jest w końcu odrzucić lęki i poczuć ulgę

Jestem bardzo wdzięczna Pani Monice za pomoc jakiej mi udzieliła. Miałam kilka podejść do psychoterapii, jednak dopiero z Panią Moniką mogłam zrozumieć głębie moich emocjonalnych rozterek i mieć siłę, żeby zmienić swój sposób myślenia oraz przekonania, które rujnowały moje relacje z bliskimi. Miło jest w końcu odrzucić lęki, poczuć ulgę i spojrzeć na siebie z innej perspektywy. A wszystko dzięki profesjonalnej pomocy Pani Moniki.

p. Klaudia
o Monice Perdjon

Nazwałbym to bardziej magią niż współpracą:)

Nazwałbym to bardziej magią niż współpracą. W pewnej, nieokreślonej chwili moja głowa zaczęła działać a ja sam rozumieć:)

p. Wojciech
o Marcie Mauer-Włodarczak

Miał znaczący wpływ na mój rozwój osobisty i na mój komfort życia

Bardzo się cieszę, że spotkałem Pana Piotra Benedyka na swojej drodze życia. Pozostanie dla mnie jedną z tych ważnych osób, które miały znaczący wpływ na mój rozwój osobisty i na mój komfort życia. Chcę podziękować Panu Piotrowi za to, jakim jest człowiekiem i bardzo docenić jego profesjonalny, bogaty warsztat. Dzięki naszej współpracy przepracowałem kilka swoich cieni i znacznie podniosłem poziom zadowolenia z życia (i z siebie samego!).
Pan Piotr umiejętnie prowadził mnie przez proces odkrywania tego, co nieświadome i trudne, świetnie słuchał i elastycznie dobierał różnego rodzaju metody. Nie bez znaczenia było również jego poczucie humoru! Szczerze polecam Pana Piotra jako psychoterapeutę i towarzysza w niełatwej drodze poszerzania swojego zrozumienia i uczenia się jak być sobą - autentycznym i autonomicznym.

p. Ryszard
o Piotrze Benedyku

To czego oczekiwałem od terapii udało się osiągnąć

Współpracę oceniam bardzo dobrze. Problem, z którym przyszedłem udało się przepracować oraz dzięki technikom prowadzenia terapii, pozwoliło zidentyfikować dodatkowe problemy, które utrudniały mi życie również przepracowaliśmy. To czego oczekiwałem od terapii udało się osiągnąć i w 100% mogę polecić.

p. Maciej

Polecam każdemu – ogromna wiedza i doświadczenie

Wzorowo. Pan Kacper to profesjonalista i już od pierwszej wizyty czułam się lepiej. Przez pół roku terapii dużo się o sobie dowiedziałam, poznałam schematy, którymi kieruje się w życiu i nauczyłam się z nimi obchodzić. Nauczyłam się też stawiać granice, co do tej pory było dla mnie problemem. Polecam każdemu współpracę z Panem Kacprem, ogromna wiedza i doświadczenie. Chapeau bas!

p. Monika
o Kacprze Ficu

Polecam każdemu, kto potrzebuje pomocy kompetentnego i efektywnego terapeuty

Pan Kacper jest bardzo cierpliwym i empatycznym terapeutą, ale przy tym również bezpośrednim i szczerym. Na terapię online uczęszczałam około 3 lat (nieregularnie i z przerwami), i w tym czasie p.Kacper nie tylko pomógł mi uratować mój wieloletni związek, ale także w porę zdiagnozował u mnie depresję i przeprowadził przez cały proces wychodzenia z niej. Pokazał mi też jak wydarzenia z młodości nadal wpływają na moje dorosłe życie, i nauczył mnie sobie z tym radzić.
Jestem bardzo wdzięczna za jego nieoceniony wpływ na moje życie i gorąco polecam go każdemu, kto potrzebuje pomocy kompetentnego i efektywnego terapeuty.

p. Joanna
o Kacprze Ficu

Terapia małżeńska – często zadawane pytania

Wszyscy terapeuci prowadzący terapię małżeńską w Sensity mają jeden cel – pomóc małżeństwom przezwyciężyć kryzys i uratować związek. Żaden z naszych terapeutów nie angażuje się w mediacje rozwodowe.

Podejmujemy się pracy z problemami trudnymi i tymi pozornie beznadziejnymi. Stawiamy tylko jeden warunek – para musi z nami współpracować. Bez współpracy ze strony małżonków, terapeuta sam nie uratuje Ich związku, choć, gdyby mógł, zapewne by to zrobił :-)

Wyjątek: jedyną sytuacją, w której rezygnujemy z walki o małżeństwo, jest utrzymująca się w rodzinie przemoc fizyczna bądź psychiczna, bez perspektyw na zmianę.

Większość małżeństw trafia na terapię w momencie, kiedy nie są w stanie już ze sobą rozmawiać, bo każda rozmowa kończy się kłótnią lub kiedy w ogóle ze sobą nie rozmawiają, bo zaczęli żyć osobno. To jest ostatni dzwonek!

Ale zdecydowanie lepiej zgłosić się na terapię pary dużo wcześniej, kiedy:

 • nie rozumiemy zachowania partnera i my również czujemy się nierozumiani, często niewystarczająco ważni,
 • brakuje nam ciepła i bliskości w związku,
 • życie codzienne znacznie rozbiega się z naszymi oczekiwaniami i wyobrażeniami dotyczącymi szczęśliwego związku,
 • przestajemy spędzać czas razem, a spędzamy go obok siebie,
 • wolimy spędzić czas ze znajomymi niż mężem/żoną,
 • sprawy intymne omawiamy częściej z przyjaciółką/przyjacielem niż współmałżonkiem,
 • nie mamy o czym ze sobą rozmawiać,
 • nie dzielimy zainteresowań,
 • jedno z małżonków czuje, że obowiązki domowe spoczywają głównie na jego barkach np. opieka nad dzieckiem,
 • brakuje jednomyślności w kwestii wychowania dzieci,
 • przestajemy o siebie dbać, o wygląd lub zdrowie,
 • partner przestaje być dla nas atrakcyjny i zaczynamy rozglądać się za innymi,
 • czujemy się atrakcyjni w towarzystwie innych osób, ale nie przy mężu/żonie,
 • relacja w związku jest nierówna, czujemy się uzależnieni od partnera, lub przez niego poniżani,
 • rodzice i teściowie wtrącają się w nasze sprawy i nie potrafimy uwolnić się od ich wpływu,
 • albo po prostu czujemy, że coś jest nie tak, ale nie potrafimy tego nazwać.

Zdrada jest bardzo częstym powodem zgłoszeń na terapię małżeńską. I wbrew powszechnym przekonaniom, zdrada męża czy żony uratowała niejeden związek.

Brzmi niewiarygodnie?

Zdrady, raczej nie zdarzają się przypadkiem. Zwykle mają bardzo konkretną przyczynę, która rozwija się często latami. Mnóstwo małżeństw, przecież żyje obok siebie, nie znając się, nie rozumiejąc, nie rozmawiając ze sobą. Dlatego, zdrada, sama w sobie, jest najmniejszym problemem. Prawdziwym problemem jest to, co do zdrady doprowadziło.

Często, dopiero po doświadczeniu zdrady, małżonkowie zaczynają ze sobą szczerze rozmawiać, mówić o swoich potrzebach, o samotnym cierpieniu. Nierzadko, są to pierwsze w ich związku prawdziwie szczere i bliskie rozmowy.

Zdrada w małżeństwie zazwyczaj działa jak wiadro zimnej wody, wylanej na głowę. Wybudza z letargu, rozbudza emocje, pokazuje problem. W wielu przypadkach, zdrada, choć bolesna, jest początkiem odbudowy relacji małżeńskiej i wyprowadza związek z poważnego kryzysu, którego istnienia małżonkowie często nie są świadomi.

Wówczas warto skorzystać z indywidualnych konsultacji małżeńskich.

Często bywa tak, że tylko jedno z małżonków chce przyjść na terapię, a drugie zapiera się jak może, żeby uniknąć spotkania z terapeutą. Nie jest to łatwa sytuacja, ale w wielu przypadkach, niechęć do podjęcia terapii wcale nie oznacza braku zaangażowania w związek. Zazwyczaj wynika ona z lęku przed rozmową o prywatnych sprawach z trzecią osobą.

Mieliśmy wiele sytuacji, w których na początku na sesje przychodziła tylko jedna strona, ale po krótkim czasem dołączał współmałżonek. Dzieje się tak dlatego, że zmiana po jednej stronie zawsze wywołuje zmianę po drugiej.

Tak! Naszym zdaniem, każde małżeństwo można uratować!
Jest tylko jeden warunek: oboje – mąż i żona muszą tego chcieć i oboje muszą zaangażować się w pracę.

Tak. W przypadku wielu par, brak satysfakcji z bliskości w związku, zdrady lub przeciwnie – całkowity zanik życia seksualnego, są często związane z niskim poczuciem własnej wartości, głęboko zakorzenionym wstydem, uzależnieniem od pornografii, przedmiotowym wzorcem relacji, brakiem umiejętności rozmowy o własnych potrzebach jak również brakiem rozumienia swoich potrzeb.

Jeśli lekarz seksuolog nie znalazł bezpośredniej przyczyny problemu, wówczas warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą, który się w tym temacie specjalizuje. Nierzadko, przyczyna problemów w życiu seksualnym leży w zupełnie innym miejscu, niż się tego spodziewamy.

Nie. Na terapię małżeńską można się wybrać jeśli chcemy lepiej się poznać, lepiej rozumieć swoje potrzeby i wzajemne oczekiwania.

Spotkania w ramach terapii par pomogą nam też przygotować się do kolejnych etapów rozwoju związku takich jak: narodziny dziecka, czy życie w pustym gnieździe, kiedy dorosłe dzieci opuszczą nasz dom.

Na spotkanie z terapeutą par warto się wybrać także w momencie zmiany sytuacji życiowej, która wpływa na nasz związek np. budowa domu, przeprowadzka do innego miasta, zmiana pracy, przewlekła choroba lub śmierć w bliskiej rodzinie.

Zdarza się, że pacjent nie czuje się komfortowo w relacji ze swoim terapeutą. Czasem tak bywa i bez względu na wysiłek włożony po obu stronach w celu zbudowania satysfakcjonującej relacji, pacjent nadal czuje się niezrozumiany lub po prostu nie potrafi się “otworzyć” w stopniu potrzebnym do efektywnej pracy. Każdy terapeuta ma swoją osobowość, określoną mimikę twarzy, sposób bycia, który może pacjentowi po prostu nie pasować. Nie trzeba szukać konkretnych powodów, niektórzy ludzie nam czasem nie odpowiadają z nieokreślonych powodów i kropka. Wówczas warto zastanowić się nad zmianą terapeuty.

W Sensity zależy nam na jak najlepszych efektach terapii. Dlatego z pełną otwartością podchodzimy do zmiany osoby prowadzącej terapię, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie ma powodu do obawy, że terapeuta poczuje się urażony. Jesteśmy dla Państwa i pracujemy zespołowo. Zachęcamy Państwa do komunikowania nam swoich obaw i wątpliwości. Im wcześniej zostaną one nam zgłoszone, tym szybciej możemy dokonać potrzebnej korekty procesu terapii.

Każde kolejne nieudane małżeństwo czy związek, ma proporcjonalnie większą szansę na rozpad.

Dzieje się tak, dlatego, że z każdym kolejnym związkiem coraz bardziej tracimy wiarę w jego trwałość i dajemy coraz mniejszy kredyt zaufania partnerowi. Tym samym, mamy mniejszą motywację do wkładania wysiłku w pracę nad związkiem i w jego utrzymanie.

Równie ważną przyczyną rozpadu kolejnych małżeństw, jest powielanie danego schematu zachowań i przekonań. Paradoksalnie, im bardziej staramy się nie powielać starych błędów, w tym większe tarapaty wpadamy.

Fatalizm? Nie. Tylko brak zrozumienia siebie i mechanizmów, które sterują naszymi działaniami. W efekcie zaczynamy funkcjonować jak ślepcy na polu minowym.

Czy można to zmienić?

Tak. Trzeba przejąć kontrolę nad własnymi myślami i zachowaniami. Żeby to zrobić, musimy zrozumieć dlaczego myślimy i zachowujemy się w określony sposób. Temu  między innymi służą terapia małżeńska lub terapia indywidualna.

Proces terapeutyczny rozpoczyna się od jednej lub kilku sesji konsultacyjnych. Sesje konsultacyjne służą ustaleniu celów terapii, ustaleniu czy dany terapeuta jest odpowiednią osobą do poprowadzenia danego procesu terapeutycznego oraz omówieniu warunków współpracy. Sesje konsultacyjne poprzedzają rozpoczęcie procesu zarówno terapii indywidualnej jak i terapii pary.

Sesje konsultacyjne zazwyczaj zamykają się w 3 spotkaniach, jednak w niektórych przypadkach mogą się wydłużyć (np. trudność w ustaleniu celów terapeutycznych lub interwencja kryzysowa).

Sesje konsultacyjne mogą być również traktowane jako jednorazowa porada, po której pacjent nie decyduje się na dalszy proces terapeutyczny, lub terapeuta informuje o braku wskazań do dalszej współpracy.

W kolejnym etapie pacjent i terapeuta ustalają wstępny plan pracy (w wybranych nurtach terapeutycznych również przybliżony czas trwania procesu terapeutycznego).

Terapia małżeńska może zakończyć się na jednej konsultacji, może zająć 10 spotkań, ale również może trwać rok czy dwa lata. Czas trwania terapii uzależniony jest od problemu, z którym zgłaszają się do nas pary, od oczekiwań małżonków i celów, jakie zgłaszają do pracy.

Szacunkowy czas trwania terapii ustalany jest po wstępnej diagnozie problemu, zwykle około trzeciego spotkania.

Praca nad związkiem wymaga regularności i systematyczności. Preferujemy spotkania raz w tygodniu (w zależności od ustalonego wcześniej planu pracy są to albo równoległe spotkania indywidualne albo wspólne sesje pary). Jest to optymalna częstotliwość spotkań, która pozwala sukcesywnie realizować plan pracy i jednocześnie nie pomijać bieżących problemów.

Zdarza się, że np. ze względów finansowych, pary decydują się na spotkania co dwa tygodnie. Jednak, mniejsza częstotliwość spotkań powoduje nawarstwianie się bieżących problemów, które blokują realizację założonego planu pracy. Dlatego rzadsze spotkania negatywnie wpływają na efektywność pracy, ale jak najbardziej są możliwe.

Natomiast spotkania odbywające się rzadziej niż raz na 2 tygodnie traktowane są wyłącznie jako spotkania konsultacyjne.

Tak. Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia danego procesu terapeutycznego zgodnie z kodeksem etyki zawodowej.

Sesje konsultacyjne służą podjęciu decyzji przez obie strony, zarówno pacjenta jak i terapeutę, czy decydują się na kontynuowanie współpracy.

Terapeuta, w sytuacji w której podjęcie się przez niego prowadzenia danego procesu terapeutycznego nie jest możliwe, stara się zaproponować inne rozwiązania np. innego specjalistę, inne metody pracy, inną placówkę.

Wiele par zgłasza się na terapię w sytuacji ostatecznej. Najczęściej są to sytuacje,  kiedy konflikt wyeskalował do granic wytrzymałości i dialog w ramach wspólnych spotkań nie jest możliwy lub ustalenie wspólnych celów terapeutycznych na dany moment nie jest możliwe.

Wówczas terapeuta, po przeprowadzeniu sesji konsultacyjnych, proponuje najczęściej rozpoczęcie indywidualnej terapii, w celu przepracowania trudności uniemożliwiających rozpoczęcie terapii w ramach wspólnych spotkań (ten sam terapeuta nie prowadzi zarówno terapii wspólnej jak i indywidualnej).

Po cyklu indywidualnych sesji, terapeuta konsultujący parę ponownie sprawdza gotowość obojga partnerów do rozpoczęcia cyklu wspólnych sesji w ramach terapii par.

Jeśli para nadal nie jest gotowa do wejścia w cykl wspólnych spotkań (takie sytuacje należą do rzadkości), wówczas terapeuta może zaproponować rozważenie innych metod pracy np. sesji o charakterze treningowo-warsztatowym, czy mediacji.

Zawsze staramy się proponować rozwiązania “szyte na miarę”, nie ma jednego sztampowego i słusznego dla każdej pary rozwiązania.

W Sensity za nadrzędną wartość uznajemy odpowiedzialną i uczciwą pracę. Terapeuci z naszego zespołu mają duże doświadczenie w prowadzeniu terapii problemów związkowych, dlatego proponują metody pracy, które mają szansę przynieść dla pacjentów najlepsze i najszybsze rezultaty. Dla jednej pary bardziej efektywne będzie podejście poznawczo – behawioralne, dla innej podejście systemowe. Nie bez znaczenia jest także osobowość, temperament danego terapeuty.

Dlatego, czasem zdarza się, że terapeuta, z którym dobrze się nam rozmawia, mimo wszystko proponuje na swoje miejsce innego specjalistę. Często jest tak, że terapeuta naprawdę chętnie poprowadził by dany proces terapeutyczny, bo sam też dobrze czuje się w kontakcie z daną parą. Jednak, jeśli widzi, że dana para może osiągnąć lepsze efekty u innego specjalisty, w poczuciu odpowiedzialności za własną pracę, terapeuta, czasem z bólem serca, ale skieruje do kolegi, koleżanki po fachu, lub nawet do innej placówki.

W Sensity kładziemy duży nacisk na pracę zespołową. Zdarza się, że nasi pacjenci pracują z różnymi specjalistami, na różnych etapach procesu terapeutycznego, zarówno w pracy indywidualnej jak i w pracy wspólnej. Czasem para zaczyna pracę z terapeutą bardziej dyrektywnym, który pomaga przejść sytuację kryzysową, a na kolejnym etapie kieruje parę do terapeuty, który lepiej wpisze się w jej potrzeby i dynamikę na kolejnym etapie pracy.

W każdym przypadku nasze propozycje podyktowane są osiągnięciem maksymalnych możliwych efektów w jak najkrótszym czasie.

Skontaktuj się z nami poprzez Live Chat, telefon lub email. Pomożemy Ci wybrać terapeutę.

Terapeuci prowadzący psychoterapię par i małżeństw

Call Now Button