Techniki, które przybliżą Cię do realizacji upragnionego celu

Jak przygotować się na studia z psychologii?

Witam.
chciałabym się zapytać w jaki sposób już teraz mogłabym się przygotowywać do psychologii. Jest to dla mnie bardzo interesujący kierunek i w przyszłości chciałabym pójść na takie studia bardzo lubię również pomagać ludziom przez rozmowę z nimi.. Niestety jestem obecnie w klasie zawodowej i dopiero po tej klasie chciałabym iść do liceum mieć maturę i iść na studnia. Co mogłabym zrobić teraz żeby w przyszłości sobie lepiej poradzić ? Jakie czytać książki czego się trochę nauczyć ? Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam.

Pani Wiktorio,

Wybór studiów jest ważną decyzją życiową, więc dobrze, że już dziś zastanawia się Pani jak się do nich przygotować. Myśląc o kierunku istotne jest, aby był on zbieżny z Pani zainteresowaniami i zdolnościami.

Decydując się na psychologię, ważne jest również posiadanie ogólnej ciekawości drugiego człowieka oraz otwartości na inność, aby nabyte w trakcie studiów umiejętności i wiedza (np. na temat mechanizmów rządzącymi emocjami, poznaniem, ocenami i zachowaniem itp.) były wykorzystywane dla dobra drugiego człowieka.

Psychologia to bardzo szeroka dziedzina, pierwsze lata studiów są ogólnorozwojowe, pokazując różne aspekty widzenia świata i ludzi nie tylko te psychologiczne, dlatego w programie znajdują się między innymi takie przedmioty jak socjologia, filozofia, statystyka, logika, ekonomia itp. Student dopiero na 3 roku wybiera specjalizuję, czyli obszar psychologii w którym chce się rozwijać np. psychologia społeczna, kliniczna, psychoterapia, reklamy, dzieci i młodzieży, sportu itp.

W związku z tym, to co może robić Pani już teraz, aby lepiej rozumieć problemy i skutecznie pomagać ludziom to poszerzanie ogólnej wiedzy z różnych sfer życia. Dzięki temu zobaczy Pani szerszy kontekst: społeczny, religijny, ekonomiczny, polityczny, kulturowy, w jakim powstają problemy. Bez wiedzy o otaczającym świecie nie można być dobrym psychologiem.

1 komentuj
  1. len1
    len1 says:

    Droga Pani Miller, proszę podać przykłady książek, które warto przeczytać przygotowaując się do studiowania psychologii

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *