Mój partner to nudysta, przejawia ekshibicjonizm również poza plażą. Czy jego zachowanie jest normalne?

Mój partner to nudysta, przejawia ekshibicjonizm również poza plażą. Czy jego zachowanie jest normalne?

Nagość w domu, niestosowane komentarze

Jestem w nieformalnym związku od 4 lat. Mój partner mieszkał i pracował we Francji, gdzie regularnie chodził na plaże nudystów. Kiedy okazało się, że nie będzie miał możliwości chodzenia na taką plażę, zaczął załatwiać się w miejscach publicznych, a to skutkowało interwencją policji i długim tłumaczeniem na komisariacie.

Sypia też nago i jeśli ma możliwość to po domu chodzi na golasa. Ostatnio zauważyłam także, że nie oszczędza pikantnych tekstów dotyczących jego erotyczności przed moją rodziną, typu: „jestem potrzebujący facet i muszę sobie robić dobrze sam” albo tekst do mojej córki: „pije z twojej szklanki, bo będę czuł się jakbym cię całował”.

Szczerze, to mam dosyć takiego zachowania, tym bardziej, że nadal po kryjomu ogląda strony ze zdjęciami naturystów.

Odpowiedź psychologa

Pani Renato,

opisała Pani zachowania swojego partnera, które Pani przeszkadzają. Jednak nie zadała Pani pytania wprost. Mogę się tylko domyślać z treści jakie to mogą być pytania: Czy zachowania mojego partnera są „normalne”? Co mogę z tym zrobić?

Moją pierwszą myślą było: „Czy jest Pani szczęśliwa w tym związku?” Wszak trwa już 4 lata. Jaki jest Pani partner? Czy zachowania, które Pani opisała, to jedyne, które Pani przeszkadzają? Warto się temu przyjrzeć.

Napisała Pani: „Szczerze, to mam dosyć takiego zachowani”. Być może ta przysłowiowa czara goryczy już się przelała. Rozumiem, że wspomniane zachowania Panią złoszczą.

Seksualne komentarze, nadużycia wobec dziecka

To o czym Pani napisała dotyka obszaru naszych granic. Warto zadać sobie pytania: Na co mam zgodę? A na co się nie zgadzam? Co mogę zaakceptować? A czego już nie? Każda umowa z partnerem dotycząca obowiązków, miłości czy seksu powinna być co jakiś czas weryfikowana. Te pytania są bardzo istotne, ponieważ wyznaczają nasze granice. Również granice naszych bliskich. Jeżeli seksualne komentarze partnera przy rodzinie wprowadzają Panią i Pani najbliższych w zażenowanie lub wzbudzają dyskomfort, ma Pani prawo zareagować i oczekiwać zmiany zachowania. Dotyczy to przede wszystkim dzieci. Wspomniany komentarz partnera wobec córki jest ewidentnie przekroczeniem jej granic i jest to niepokojące. Na takie sygnały trzeba reagować! I nie puszczać ich w niepamięć.

Pani Renato, polecam szczerą rozmowę z partnerem oraz skorzystanie z konsultacji ze specjalistą, najlepiej seksuologiem.

Potrzebujesz pomocy psychoterapeuty? Pracujemy także online. Skontaktuj się z Nami!

Specjalizuje się w terapii zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Wspiera klientów w procesie dążenia do równowagi psychofizycznej, polegającym na rozumieniu swoich emocji i potrzeb, umiejętności dbania o siebie oraz godzenia życia prywatnego z rozwojem zawodowym. Czytaj więcej…

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *