Relacje międzyludzkie - dlaczego nie potrafię ich tworzyć?

Relacje międzyludzkie – dlaczego nie potrafię ich tworzyć?

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam, że nie potrafię nawiązać długotrwałej relacji. Po stworzeniu jakiejkolwiek relacji damsko-męskiej, gdy jest super, robię coś nie tak i wszystko się psuje, kontakt urywa się. Nie jestem ufna. Wywnioskowałam, że może być to lęk przed odrzuceniem i wyśmianiem, ale nie pasuje mi opis tego zaburzenia. Również bardzo szybko przywiązuje się do ludzi, a to wszystko dodatkowo komplikuje.

Pani Zofio,

z listu, który Pani przysłała, rozumiem, że dostrzega Pani trudności w budowaniu i utrzymaniu głębokiej więzi w relacji z mężczyznami. Rozważa Pani, na ile powyższe może mieć związek z lękiem przed odrzuceniem. Wyobrażam sobie, że rozstania są dla Pani przykrym doświadczeniem, gdyż jak Pani twierdzi szybko przywiązuje się Pani do ludzi.

Na podstawie powyższych informacji trudno jednoznacznie określić co jest przyczyną trudności. Jednak fakt, że pojawiły się refleksje, rozważania, rozumiem jako gotowość do przyjrzenia się sobie samej. Zachęcam zatem Panią do podjęcia kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą celem rozpoznania i zrozumienia  mechanizmów własnego funkcjonowania. Psychoterapia pozwoli Pani zrozumieć przyczyny swoich trudności, a dodatkowo pozwoli podjąć stosowne zmiany w funkcjonowaniu, tak, aby mogła Pani odczuć poprawę jakości własnego życia.

Masz podobny problem? Skontaktuj się z Nami. Pracujemy także online.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *