Podczas kłótni partner mnie wyzywa i szantażuje rozstaniem. Co powinnam zrobić?

Mój partner mnie wyzywa i bardzo źle traktuje. Co powinnam zrobić?

Od prawie trzech lat jestem w związku ze starszym o 14 lat mężczyzną. On jest rozwodnikiem i ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Ponad rok temu zaczął mnie bardzo źle traktować. Bardzo mi ubliża, nazywa psychopatką, idiotką, mówi, że jestem chora psychicznie. W czasie tych wyzwisk zawsze jest pod wpływem alkoholu. Codziennie musi wypić “kilka” piw. Zdarzyło się, że gdy chciałam go uspokoić, odepchnął mnie na meble. Kocham go bardzo mocno, jednak zależy mi na stałym związku. Gdy zaczynam z nim temat dziecka, zaręczyn, czy ślubu, to staje się agresywny. Co powinnam zrobić? Prawie codziennie przez niego płaczę, a on wtedy śmieje się ze mnie. Czasami, nawet jak jest wszystko w porządku, to zaczyna wypominać mi wcześniejsze kłótnie i wmawia mi, że to była moja wina. W dodatku często wmawia mi zdradę. Dodam, że mam 20 lat i nigdy go nie zdradziłam.

Ewa

Ewo,

opisywany związek bardzo odbiega od relacji, której oczekujesz. Wizja ślubu i dziecka, czyli po prostu rodziny, powinna opierać się na stabilności, poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu. Praca nad nimi jest niemożliwa w atmosferze pełnej złości oraz ubliżania.

Warto skonfrontować swoje oczekiwania wobec partnera z obecną sytuacją – zastanowić się dlaczego Wasz związek tak wygląda i czy potraficie go zmienić. Odraczanie tych pytań niczego nie poprawi. Aby nie czuć się tak, jak obecnie powinnaś wyznaczyć granice traktowania Twojej osoby. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zrobić to samodzielnie, porozmawiaj z partnerem o spotkaniu w obecności terapeuty par – nawet pojedyncza konsultacja może Wam pomóc w obiektywnej ocenie sytuacji.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *