Alkohol zmienia mi męża na gorsze. Co robić w takiej sytuacji?

Alkohol zmienia mi męża na gorsze. Co robić w takiej sytuacji?

Dzień  dobry,

Na wstępie z góry dziękuje, bo być może dostanę od Państwa odpowiedź. Mam problem i nie za bardzo wiem, jak sobie z nim poradzić. Ciągnie się już jakiś czas. Mój mąż jest kochający, dobry, dba o mnie ale… No właśnie jest to ale… Kiedy wypije zmienia się w kompletnie inną osobę.

Po pierwsze nie ma umiaru, ile by nie było, tyle jest w stanie wypić. Co gorsza traktuje mnie wtedy bardzo źle. Jest niemiły, źle się do mnie odnosi, czepia się, rozgląda się za innymi kobietami, krzyczy, traktuje jak zło konieczne. Czuję się wtedy okropnie. Próbowałam z nim rozmawiać ale to nic nie pomaga, bo albo nie widzi w tym problemu, bo ja przesadzam albo za każdym razem obiecuje poprawę, a jak przychodzi impreza, gdzie jest alkohol mam wrażenie, że to nie ten człowiek, którego kocham. Co robić w takiej sytuacji? Czy warto dalej w tym tkwić? A może warto zachowywać się tak jak on? Błagam o pomoc!!

Pani Natalio,

sytuacja o której Pani pisze wskazuje, że alkohol wpływa bardzo istotnie na relacje między Panią a mężem.

Pod wpływem alkoholu mąż zmienia swoje zachowanie, jest impulsywny, traci kontrolę. W efekcie czuje się Pani okropnie. Sytuacja stała się na tyle uciążliwa i poważna, że szuka Pani pomocy.

Na tą chwilę, trudno jest ustalić, czy mamy do czynienia z piciem szkodliwym czy uzależnieniem od alkoholu. Aby postawić pełną diagnozę niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu przez lekarza psychiatrę, dalej specjalistę terapii uzależnień. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby podjęcie przez męża kontaktu ze specjalistą terapii uzależnień, aby w atmosferze zrozumienia mógł odpowiedzieć na pytanie: jaką rolę w jego życiu pełni alkohol? Warto jednak wiedzieć, że w przypadku wszelkich uzależnień zbudowanie motywacji do podjęcia zmian w życiu osoby uzależnionej, wymaga energii i czasu.

W tej sytuacji zachecam Panią do podjęcie kontaktu ze specjalistą psychologiem/specjalistą terapii uzależnień, który udzieli Pani wsparcia, w atmosferze akceptacji i spokoju pozwoli przyjrzeć się sytuacji, w której Pani się znalazła. W konsekwencji pozwoli Pani, w zgodzie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami, podjąć konstruktywne sposoby poradzenia sobie z tą sytuacją.

Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy. Skontaktuj się z Nami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *