W jaki sposób zapanować nad emocjami?

W jaki sposób zapanować nad emocjami?

Dzień dobry,

rok temu spotkała mnie w życiu sytuacja, przez którą uaktywniły mi się zaburzenia nerwicowo-lękowe. Jestem osobą niepełnoletnią. Byłam raz u psychiatry na konsultacji i odesłano mnie do innego psychiatry po leki, ale jednak nie poszłam.

Od wydarzenia minęło 9 miesięcy i wszystko powoli zaczyna się układać bez leków. Coraz mniej ataków paniki i nierealnych lęków. Od tego czasu mam problem ze swoimi emocjami. Wszystko za bardzo przeżywam. Nie wiem jak sobie z tym radzić, bo czuję przed tym lęk. Co mogę zrobić, żeby zapanować nad emocjami?

Witam,

zazwyczaj tak bywa, że wszelkie „dolegliwości psychiczne” (zaburzenia i choroby) wywołują różne trudne okoliczności lub trudne sytuacje dla danej osoby. Są to najczęściej wydarzenia przerastające możliwości optymalnego poradzenia sobie, dlatego organizm ludzki musi gdzieś uciec – i często ucieka właśnie w chorobę.

Może zdarzyć się tak, że przez pewien czas (krótszy lub dłuższy) przykre „dolegliwości” słabną lub zanikają, ale niestety najczęściej po pewnym czasie jednak powracają albo z większym lub mniejszym natężeniem objawów albo w nieco innej postaci. Tak prawdopodobnie wydarzyło się w Pani przypadku .

Dlatego zachęcałbym Panią, aby przyjrzeć się głębiej powodom, które wywołały takie objawy podczas indywidualnej psychoterapii, a także aby nauczyć się rozumieć siebie, swoje emocje, reakcje swojego organizmu oraz nauczyć się z nimi skutecznie radzić w przyszłości. Myślę, że warto najpierw zacząć od psychoterapii, a dopiero później ewentualnie skorzystać z pomocy lekarza psychiatry.

Skutecznie pomagamy przezwyciężyć trudności życiowe! Skontaktuj się z Nami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *