Terapia w nurcie Gestalt Sensity.pl

Terapia w nurcie Gestalt – na czym polega?

Terapia Gestalt to metoda pracy z klientem stworzona przez Fritza Perlsa. Zakłada, że człowiek posiada wszystko co potrzebne, aby żyć szczęśliwie, zaspokajać swoje potrzeby i w pełni rozwijać swój potencjał. Do zakłócenia tej samoregulacji dochodzi wtedy, gdy człowiek powtarza (najczęściej nieświadomie) sztywne i utrwalone postawy, które kiedyś pomogły mu przetrwać w trudnych sytuacjach. Dzisiaj nie są już one adekwatne, powodują cierpienie i blokują dalszy rozwój.

Jakie są cele terapii?

Głównym celem terapii Gestalt jest poszerzanie świadomości w sferze myśli, uczuć, potrzeb i zachowania. Świadomość ta pozwala sprawdzić czy aktualny stan przeżywania, myślenia i doświadczania jest dla klienta satysfakcjonujący. W konsekwencji daje to możliwość wzięcia odpowiedzialności, dokonania wyboru i podjęcia decyzji o wprowadzeniu twórczej zmiany, aby żyć pełniej – w zgodzie ze swoim potencjałem i możliwościami.

W procesie tych poszukiwań klientowi towarzyszy terapeuta Gestalt, który z dużą uważnością, szanując indywidualność klienta pomaga mu w poszukiwaniu jak najlepszych dla niego rozwiązań.

 

Skutecznie pomagamy osobom cierpiącym z powodu depresji, nerwicy oraz zaburzeń lękowych. Pracujemy także online.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *