Unikaj tych zachowań w szczęśliwym związku Sensity.pl

Czy jest szansa, aby odbudować relację po zdradzie?

Witam! Zacznę od szybkiego streszczenia sytuacji. Około trzech lat temu firma, w której pracowałem rozpoczęła duży projekt 400 km od mojego miejsca zamieszkania. W domu bywałem raz na 2 tygodnie. Relacje z moją dziewczyną zaczęły wygasać. Niecały rok temu poprosiła mnie, abym zmienił pracę i wracał do domu. Jednak brak alternatywnej pracy zmusił mnie do zostania w delegacji. 3 miesiące temu rzuciłem tamtą pracę i w końcu mogliśmy być razem. Czar prysł 4 dni temu, gdy przypadkiem dowiedziałem się, że moja dziewczyna od paru miesięcy spotyka się z kimś poznanym w internecie. Kamila od razu zerwała całkowicie ten kontakt. Strasznie mnie przepraszała, błagała o szansę. Mówiła, że to największy błąd w jej życiu i nic to dla niej nie znaczyło. Postanowiliśmy za wszelką cenę odbudować nasz związek. Jestem z tych wrażliwych. Rozpacz i straszny ból nie dają mi spać po nocach. Dużo rozmawiam i mówię Kamili o tych wszystkich złych uczuciach, jakie mnie przytłaczają. Bardzo proszę o odpowiedź czy jest szansa, aby odbudować relację, poprawić złe przyzwyczajenia i żyć szczęśliwie? Chcielibyśmy spróbować sami, ale liczymy się z tym, że może być potrzebny psycholog. Kiedy powinniśmy podjąć decyzję o skorzystaniu z porady fachowca? Z góry dziękuję za odpowiedź,

Łukasz

Panie Łukaszu,

pyta Pan, czy jest szansa, aby odbudować związek po zdradzie. Odpowiadam zdecydowanie tak, pod warunkiem, że w mądry sposób do tego podejdziemy. Co to oznacza? To znaczy, że obie strony wezmą odpowiedzialność za sytuację, w której Państwo się obecnie znajdują, czyli zobaczą swój udział w tej zdradzie. Zdrada jest jedynie konsekwencją tego, że związek już od dawna miał problemy, że Pan i partnerka oddaliliście się od siebie.

Jeśli uda się Panu „odsunąć” rozpacz, o której Pan napisał, to ten moment kryzysowy może paradoksalnie scementować Wasz związek. Jednak “odsunięcie” rozpaczy może być dla Pana bardzo trudne, dlatego nieradzenie sobie z emocjami w tej sytuacji może być oznaką, aby udać się do psychoterapeuty. Terapeuta w odpowiedni sposób pokieruje całym procesem przeżywania zdrady oraz zadba, aby emocje znalazły prawidłowe ujście i nie były wykorzystywane do „karania” partnerki.

To ważne, aby dotrzeć do sedna problemu, dowiedzieć się, co tę sytuację spowodowało. To nie wyjazd, tylko brak otwartości, może zaufania oraz przede wszystkim nie dostrzeganie potrzeb swoich i partnera doprowadziły do zdrady. Dlatego tak naprawdę trzeba skupić się na naprawie czegoś, co było popsute już od dawna.

 

Masz podobny kłopot? Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *