Wojciech Gorczyca – psychoterapeuta par, trener rozwoju osobistego

Wojciech Gorczyca

Specjalizacja

Wojciech Gorczyca prowadzi psychoterapię w nurcie Gestalt, koncentrując się na wyzwaniach i obciążeniach w kontaktach między ludźmi. Szczególny nacisk kładzie na wypracowanie dojrzałych, odpowiedzialnych i pozbawionych nadużyć relacji.

W terapii indywidualnej, koncentruje się na wyjątkowości i specyfice każdego klienta. Przez bezpieczną, opartą na zaufaniu atmosferę sesji pomaga zmierzyć się z ograniczeniami i wzmocnić odporność psychologiczną. Dzięki temu klienci mogą lepiej zrozumieć i zabezpieczyć swoje kluczowe potrzeby emocjonalne.

Podczas terapii par i małżeństw pracuje w interesie związku, dążąc do wypracowania naturalnej bliskości i otwartości między partnerami. Uczy jak konstruktywnie przeżywać konflikt oraz korzystać z energii konfrontacji w połączeniu ze świadomością i ochroną własnych granic.

Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz par m.in. w zakresie:

  • problemów w relacjach: konfliktów i form ich rozwiązywania, komunikacji, otwartości, wzajemnego szacunku i wsparcia
  • niskiego poczucia własnej wartości, nieśmiałości, braku samoakceptacji i nadmiernego krytycyzmu wobec siebie
  • trudności emocjonalnych: kłopotów z identyfikacją, zrozumieniem i asymilacją emocji lub ich niekontrolowanym wyrażaniem
  • zaburzeń osobowości (głównie borderline)
  • wsparcia w przypadku trudnych sytuacji życiowych
  • rozwoju osobistego i wyzwań zawodowych

Wojciech Gorczyca aktualnie pracuje online i w poradni przy ul. Grochowskiej w Warszawie.

Wojciech Gorczyca - psychoterapeuta
4.7/5

Opinie pacjentów

Profesjonalny, niezawodny i co najważniejsze – skuteczny

Pan Wojtek posiada niezwykły, terapeutyczny dar. Kojący, łagodny głos, przyjacielskie podejście, miła atmosfera, oraz anegdoty o małej Julce sprawiają, że można zapomnieć, że jest się na terapii i skupić na rozwiązywaniu własnych problemów. Pan Wojtek jest profesjonalny, niezawodny i co najważniejsze - skuteczny.

p. Paulina
o Wojciechu Gorczycy

Trafne uwagi nadające kierunek myślenia

Współpracę oceniam bardzo dobrze, trafne uwagi nadające kierunek myślenia dla pacjenta; trzeźwe spojrzenie i poddawające pod rewizję dotychczasowe działania.


p. Aleksandra
o Wojciechu Gorczycy

Całemu zespołowi SENSITY DZIĘKUJĘ za to, że jesteście

Trafić na terapię do Pana Wojciecha, to tak jakby wygrać na loterii. Wygrać siebie po raz drugi: własną wartość, wiarę w swoje możliwości, nowe pomysły na życie. Odzyskać uśmiech i siłę po trudnych przejściach. W pełni zaangażowany w swoją pracę. Zawsze pomocny, wspierający i motywujący do pracy nad sobą.
Człowiek z wielkim taktem, empatią, ogromną wiedzą, mądrością życiową i doświadczeniem. Zawsze konkretny, ale jednocześnie potrafiący zbudować atmosferę pełnego zaufania i otwartości.
Nigdy nie pozostawia pacjenta bez wskazówek do rozwiązania problemu. Na każdej sesji wyposaża w nowe narzędzia, które pomagają radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Prawdziwy terapeuta z pasją.

Wszystkim zagubionym i niezdecydowanym osobom gorąco polecam współpracę z Panem Wojtkiem. To najlepsza inwestycja w swoje życie.

WIELKIE DZIĘKI PANIE WOJCIECHU!
A całemu Zespołowi SENSITY DZIĘKUJĘ za to, ŻE JESTEŚCIE !

p. Elżbieta
o Wojciechu Gorczycy

Współpraca zakończyła się powodzeniem

Bardzo pozytywnie. Pan Wojtek jest profesjonalistą przez duże "P". Prowadzi rozmowy w sposób zdecydowany, pilnuje aby nie zbaczać z wyznaczonych torów, rozmowa jest żywa i interesująca. Współpraca zakończyła się powodzeniem.

p. Aneta
o Wojciechu Gorczycy

Wyprowadził nasze małżeństwo z poważnego kryzysu

Bardzo dziękuję panu Wojtkowi za wyprowadzenie naszego małżeństwa z poważnego kryzysu. Wspaniały terapeuta, ogromna wiedza, niewzruszony spokój. Już po pierwszym spotkaniu widać było u nas pozytywne zmiany, a po kilku sesjach jakość naszej relacji ogromnie się poprawiła. Polecam!!!

Pacjent
o Wojciechu Gorczycy

Wzbudza zaufanie

Bardzo dobrze. Pan Wojtek to osoba o głębokiej empatii, wzbudza zaufanie co pozwala czuć sie swobodnie i przyspiesza proces terapi.

Pacjent
o Wojciechu Gorczycy

Czułam pełną akceptację i wsparcie

W obecności Pana Wojciecha czułam się przede wszystkim bezpiecznie, bardzo dbał o to poczucie. Ono zaowocowało zaufaniem i otwartością. Mogłam swobodnie podzielić się swoimi myślami czy obawami, którymi nie dzieliłam się do tej pory praktycznie z nikim. To co dla mnie osobiście jeszcze było ważne czułam pełną akceptację (z moimi przywarami i wadami) i wsparcie.

p. Paulina
o Wojciechu Gorczycy

Współpraca na najwyższym poziomie

Współpraca na najwyższym poziomie, pełen profesjonalizm, zrozumienie i wsparcie. Wyjątkowa atmosfera podczas spotkań skłaniała do otwartości, a także budowała zaufanie.

Pacjent
o Wojciechu Gorczycy

Profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia

Bardzo profesjonalna współpraca: pełna życzliwości i zrozumienia. Zostałam w normalny, nieoceniający sposób ukierunkowana do dalszego działania/funkcjonowania. Gorąco polecam!


Pacjentka
o Wojciechu Gorczycy

SENSiTY to fantastyczne miejsce

Pan Wojciech to niezwykle profesjonalny przewodnik o otwartym umyśle. Z łatwością stworzył relację obopólnego zrozumienia i zaufania i towarzyszył mi w bardzo trudnym i przełomowym momencie. Z ogromnym wyczuciem wskazał właściwe narzędzia do samodzielnego (!) zarządzania nieuświadomionymi, wewnętrznymi mechanizmami. Ze wsparciem pana Wojciecha osiągnęłam założony cel. SENSiTY to fantastyczne miejsce.

p. Katarzyna
o Wojciechu Gorczycy

Potrafi słuchać i udzielać konkretnych rad

Pan Wojciech Gorczyca zna się na psychice ludzkiej. Bardzo profesjonalnie i z zaangażowaniem podchodzi do danej sprawy. Potrafi słuchać i udzielać konkretnych rad. Super psycholog. Dziękujemy za pomoc wraz z mężem.

p. Ewa
o Wojciechu Gorczycy

Doświadczenie

Bierze udział w procesie certyfikacji w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie (akredytacja European Association of Psychoterapy, European Association for Gestalt Therapy oraz FORGE /International Federation of Gestalt Training Organizations) i uczestniczy w regularnych superwizjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Zdobył tytuł magistra kulturoznawstwa na wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje zainteresowania i umiejętności związane z psychologią i psychoterapią rozwijał na specjalistycznych kierunkowych szkoleniach podyplomowych, m.in. Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków oraz w Instytucie Terapii Gestalt. Ukończył także szkolenie z mediacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Poza pracą psychoterapeutyczną, zajmuje się zarządzaniem w organizacjach kulturalnych.

Po pracy

Po pracy szczęśliwy mąż i tata, ambitny kucharz i fotograf oraz niestrudzony podróżnik.

Call Now Button