Nowy związek a dziecko - czy dobre relacje są możliwe?

Nowy związek a dziecko – czy dobre relacje są możliwe?

Witam, mam 35 lat i 4-letniego syna z poprzedniego małżeństwa. Obecnie jestem w związku z 27-letnią kobietą. Od pewnego czasu przestała ona akceptować mojego synka. Często się z nim widuję i przyprowadzam go do nas. Moja kobieta zarzuca mi, że za dużo czasu poświęcam jemu a ona zawsze jest sama. Z tego powodu dochodzi do wielu kłótni, a od 2 lat dochodzi do tego, że ona potrafi mnie uderzyć i to dosyć mocno.

Wiem, że ona chciałaby żebym był też dla niej ale biorąc pod uwagę moja pracę, a pracuje dosyć sporo, bo średnio po 11 godz., więc logiczne, że jak mam wolne to widuję się z synkiem. Proponowałem jej żebyśmy gdzieś razem wyjechali nad wodę. Razem, czyli we trójkę – ja, ona i mój syn. Oczywiście odpowiedź brzmiała – „Nie”. Ponieważ ona chciałaby tylko ze mną jechać a nie z moim synem. Obecnie jesteśmy w trakcie zawieszenia, czyli ja jestem spakowany a ona nie wie, czy mam się wyprowadzić. Często mi mówi żebym się wynosił ale jak już ochłonie to nie potrafi się określić. Co mam robić? Czy jest sposób jakoś to pogodzić czy może odejść?

W Pana opisie widzę dwie kwestie:

Jedna to tworzenie związku z osobą, która ma dzieci z poprzedniej relacji. Taka sytuacja zawsze jest wyzwaniem, ale jeśli decydujemy się na taki związek, to musimy też dołożyć starań, aby każdy układ – tzn. we trójkę z dzieckiem, Pan z dzieckiem, tylko Państwo we dwoje – miał swój czas i swoją przestrzeń. Tzw. konflikty lojalnościowe – kto jest ważniejszy – ja czy dziecko, są częstym elementem każdej relacji, niezależnie czy dziecko jest tylko jednej osoby czy wspólne. Warto przyjrzeć się swoim potrzebom, porozmawiać jak widzimy naszą rodzinę i znaleźć równowagę między różnymi układami wewnętrznymi. Nie zawsze udaje się to zrobić w zaciszu domowym. Często emocji jest na tyle dużo, że konieczne jest wsparcie psychoterapeuty.

Druga sprawa, które wzbudza we mnie silny sprzeciw to sytuacje przemocy, o których Pan wspomniał. Żadna sytuacja nie jest usprawiedliwieniem do zastosowania przemocy i nie ma na nią absolutnie miejsca w związku. Jeśli rozważa Pan pozostanie w relacji ze swoją partnerką, to musi ona zaprzestać agresji wobec Pana.

Myślę, że czeka Państwa poważna rozmowa o oczekiwaniach w związku i czas na wzięcie odpowiedzialności za przyszłość.

Skutecznie pomagamy parom i rodzinom pokonywać kryzysy. Skontaktuj się z Nami!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *