10 najważniejszych sygnałów, kiedy należy zgłosić się na terapię małżeńską Sensity.pl

Nie wiem jak rozmawiać z mężem.

Mam problem z moim mężem, niestety dopiero teraz postanowiłam coś z tym zrobić. Od jakiegoś czasu nie potrafimy się dogadać. Prawdę mówiąc to on nigdy nie chce rozmawiać. Zawsze jest zmęczony albo ma inną wymówkę. Co gorsze, zauważyłam ostatnio, że pija za dużo alkoholu. Nie pomagają żadne tłumaczenia, prośby. Codziennie jest tak samo, obiecuje poprawę, ale niestety nie robi nic żeby się zmienić. Czuję się coraz gorzej w naszym związku i rozważam separację. Niestety bardzo go kocham, co utrudnia wszystko. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, co wydaje się najlepszym rozwiązaniem?

Kasia

Szanowna Pani,

Z tego, co Pani napisała wynika, że relacja z mężem jest dla Pani trudna, ale jest też ważna, bo podkreśliła Pani, że bardzo go Pani kocha. Jeśli mąż jest Pani bliski, a trudno Wam się porozumieć, to zapraszam Państwa na konsultację małżeńską, abyście wspólnie mogli przyjrzeć się Waszej relacji i zobaczyć nad czym warto popracować.

Może się zdarzyć, że mąż nie będzie chciał skorzystać z tej propozycji, wtedy zachęcam Panią do indywidualnych spotkań, dzięki którym będzie Pani mogła rozpoznać swoją sytuację życiową, nazwać problemy, poszukać ich przyczyn i sposobów rozwiązań. Jeśli zdecyduje się Pani popracować nad zmianą swojego funkcjonowania, to zawsze wpływa też na zmianę relacji, których jesteśmy uczestnikami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *