Nie rozumiem zachowania syna. Jak z nim postępować?

Nie rozumiem zachowania syna. Jak z nim postępować?

Witam,

Mam pytanie do Pani. Jesteśmy z mężem starszym małżeństwem. Mamy troje dzieci (synowie). Najstarszy syn ma 32 lata, średni 28 lat i najmłodszy 12 lat. Nie rozumiemy zachowań średniego syna.

Jest strasznie zaborczy i źle traktuje młodszego syna. Nie chce lub nie potrafi znaleźć z nim wspólnego języka. Zawsze go wyśmiewa i szydzi za każdym razem. Wszystkich troje traktujemy jednakowo i bardzo kochamy. Najstarszy syn ma bardzo dobry kontakt z młodszym. Wszędzie go zabiera, gra w gry. Nie rozumiemy zachowania 28-latka. Jak może wyśmiewać i drwić z 12-latka? Skąd takie zachowanie? Gdzie leży problem? Pozdrawiam.

Szanowna Pani,

Zachowanie średniego syna, o którym Pani pisze, może mieć różne przyczyny. Ważne jest, czy zachowanie to pojawiło się nagle, czy raczej obserwujecie je Państwo od dawna? Czy początek tego zachowania łączy się z jakimś szczególnym wydarzeniem w Państwa rodzinie? A może średni syn boryka się z jakimś kłopotem i po prostu odreagowuje stres na młodszym bracie?

Nie najlepsza relacja pomiędzy braćmi może też niekiedy świadczyć o tym, że jest jakiś inny konflikt w Państwa rodzinie, a synowie jedynie prezentują objawy złej komunikacji u Państwa. Zachęcam do konsultacji z terapeutą rodzinnym, który pomógłby Państwu w odnalezieniu źródła konfliktu, przyczyniając się tym samym do lepszego zrozumienia każdej z osób.

Skutecznie pomagamy rozwiązać problemy rodzinne. Skontaktuj się z Nami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *