Nie kontroluję zmiany nastroju. Co się ze mną dzieje?

Nie kontroluję zmiany nastroju. Co się ze mną dzieje?

Mam 16 lat i mam problem. Nieraz czuję mega szczęście, robię plany na przyszłość i cieszę się z życia. A na drugi dzień potrafię planować swoje samobójstwo. Potrafią mi się zmieniać nastroje tak po godzinie, po dniu czy tygodniu. Nie kontroluję tego. Mam tak od roku. Nie wiem, co się ze mną dzieje.

Dzień dobry,

czytając Twój krótki opis mam dwie myśli. Po pierwsze, taka chwiejność nastrojów, skrajność przeżywanych emocji jest naturalnym zjawiskiem okresu dojrzewania. Hormony szaleją, kształtują Ciebie. Jest to czas, gdy zadajemy sobie wiele ważnych pytań dotyczących nas – tego kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być, naszej przyszłości. To co ważne, to mieć w tym czasie blisko siebie ważne osoby, z którymi można dzielić się zarówno tymi lepszymi, jak i gorszymi momentami. Nasuwa się pytanie – czy Ty masz obok siebie kogoś, z kim możesz dzielić się swoimi emocjami?

Druga sprawa, która wzbudza mój niepokój to myśli samobójcze, które zawsze są sygnałem, że dzieje się z nami coś trudnego. Nie należy ich lekceważyć. Dobrze, żebyś powiedziała o tym jakiejś dorosłej osobie – to może być rodzic, wychowawca, trener, psycholog szkolny. Ktokolwiek, komu czujesz, że możesz zaufać i zostaniesz zrozumiana. Jeśli na tę chwilę czujesz, że nie ma takiej osoby wokół Ciebie, warto skorzystać z telefonu zaufania, gdzie będziesz miała okazję opowiedzieć o swoim problemie i porozmawiać ze specjalistą, który pomoże Ci podjąć dalsze kroki.

Potrzebujesz pomocy psychoterapeuty? Skontaktuj się z Nami!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *