Mój mąż ma problem z alkoholem. Jak mu pomóc?

Mój mąż ma problem z alkoholem. Jak mu pomóc?

Mój mąż ma problem z alkoholem i zespół Otella. Rozmowy nic nie dają. Co ja mogę zrobić w tej sytuacji?

Szanowna Pani,

niestety nikomu nie można pomóc w rozwiązaniu problemu, jeśli ta osoba u siebie problemu nie widzi. Jeśli choroba alkoholowa jest poważna i powoduje dysfunkcję rodziny, można sięgnąć po interwencję kryzysową, w której może pomóc Pani terapeuta uzależnień. Interwencja taka ma na celu wzbudzenie motywacji u osoby uzależnionej do leczenia i uporania się z problemem. Zespół Otella jest w tym przypadku prawdopodobnie bezpośrednio związany z chorobą alkoholową męża.

Zachęcam Panią do poszukania pomocy w ośrodku leczenia uzależnień. Dobrym krokiem może być też wspólna sesja małżeńska w poradni specjalizującej się w prowadzeniu terapii par. Jeśli mąż od osoby trzeciej-bezstronnej usłyszy, że powinien podjąć leczenie, być może będzie mu łatwiej podjąć taką decyzję.

Mój mąż ma problem z alkoholem. Jak mu pomóc?
Oceń ten artykuł

Sylwia Bartczak

Psycholog, psychoterapeuta Specjalizuje się w terapii indywidualnej, par oraz terapii grupowej. Pomaga osobom doświadczającym trudności w życiu codziennym oraz borykającym się z zaburzeniami nastroju, odżywiania i problemami psychosomatycznymi. Czytaj więcej...
0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *