Kolekcjonerzy wydarzeń Sensity.pl

Kolekcjonerzy wydarzeń. Sprawdź, czy jesteś jednym z nich.

Gdy doba to dla nas za mało…

To, co charakteryzuje nasze czasy to na pewno pośpiech. Wiecznie mamy coś do zrobienia, z czymś się nie wyrabiamy i gdzieś się śpieszymy. Czas szybko ucieka. Często słyszymy od innych, bądź sami myślimy: “Dlaczego doba jest taka krótka?!”.

W odpowiedzi na nasze potrzeby bardzo modne stały się szkolenia dotyczące zarządzania czasem. Uczymy się jak planować, stawiać realne cele, aby się realizować i ze wszystkim wyrabiać. Nasze myślenie koncentruje się na przyszłości. Dziś zastanawiamy się nad tym, co będzie jutro, jutro będziemy planować kolejny dzień i tak dalej…

Decydujemy się na zbyt wiele poświęceń

Aby pełniej wykorzystywać czas, jesteśmy gotowi na wiele poświęceń. Jeśli pracę zaczynamy o 9:00 rano, to żeby nie tracić czasu popołudniu, idziemy na siłownię wcześniej, przed pracą, więc wstajemy o 6:00 rano. Nasz dzień wygląda tak: praca, często dłuższa niż 8 godzin, następnie jakiś kurs doszkalający, bądź ważne spotkanie, w domu jesteśmy wieczorem, prowadzimy automatyczną rozmowę z dziećmi (np.o tym, jak było w szkole), oglądamy film i idziemy spać. Wpadamy w rutynę, takie błędne koło, które sami nakręcamy chcąc sprostać dzisiejszym oczekiwaniom.

Jakie są skutki bycia kolekcjonerem wydarzeń?

W zależności od naszej wrażliwości, temperamentu, charakteru jesteśmy w stanie jakiś czas funkcjonować w ten sposób, pozornie będąc szczęśliwymi. Jednak pewnego dnia zauważamy, że coraz więcej rzeczy nas denerwuje, nasi bliscy zwracają nam uwagę, że jesteśmy bardziej drażliwi. Zastanawiają się co się dzieje. W końcu i my zadajemy sobie to pytanie.

Problem w tym, że stajemy się kolekcjonerami wydarzeń, niestety nie doświadczając ich, ponieważ nie skupiamy się na tym, co się dzieje tu i teraz. Można powiedzieć, że jesteśmy nieobecni w teraźniejszości, bo cały czas myślimy o tym, co będzie jutro. Paradoksalnie tracimy to, co chcemy osiągnąć dzięki tym wszystkim zabiegom, czyli czas z bliskimi, z samym sobą, chwile refleksji, spokój, odpoczynek.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *