Jak uchronić się przed kolejnym zawodem miłosnym?

Jak uchronić się przed kolejnym zawodem miłosnym?

Jakiś czas temu rozstałam się z partnerem. Po 5 latach związku okazało się, że cały jego wizerunek to jedno wielkie kłamstwo. Zakochałam się w mężczyźnie, który w rzeczywistości był zupełnie inny niż mi się wydawało. Byliśmy zaręczeni, planowaliśmy ślub i założenie rodziny. Miało być piękne.

Jednak po 5 latach udawanie zacząło go męczyć. Pokazał mi swoją mroczną naturę, której nie potrafiłam zaakceptować. Z całego związku została mi jedynie cudowna 8-miesięczna córeczka, której on nawet nigdy nie chciał zobaczyć, choć planowaliśmy ją przez 2 lata.

Otrząsnęłam się już po tym związku. Czuję, że jestem gotowa na kolejny związek i stąd moje pytanie. Jak uchronić się przed kolejnym zawodem miłosnym? Jak dopilnować aby kolejny związek był naprawdę szczery i dojrzały, a przede wszystkim wartościowy?

Pani Dominiko,

Wyobrażam sobie, że rozczarowanie, którego Pani doświadczyła było bardzo trudnym wydarzeniem w Pani życiu. Przez 5 lat inwestowała Pani swoje emocje, energię, plany, marzenia. Niestety rzeczywistość okazała się iluzją. Rozumiem, że chciałaby Pani uchronić się na przyszłość przed podobnymi przykrościami, rozczarowaniami. Przed Panią odpowiedzialne zadanie wychowania córki.

To ważne wiedzieć jak budować dojrzały, stabilny i wartościowy związek. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która pozwoli Pani przyjrzeć się własnym mechanizmom funkcjonowania, rozpoznać własne potrzeby i oczekiwania. W przyszłości pomoże dokonywać bezpiecznych i zrozumiałych dla siebie wyborów m.in. w kwestii budowania relacji z drugim człowiekiem.

Masz podobny problem? Skontaktuj się z Nami!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *