Jak pokonać złe samopoczucie?

Jak pokonać złe samopoczucie?

Witam,

Od dwóch lat źle się czuję. Miałam robione wszystkie możliwe badania. Mam zawroty głowy, straszny ścisk i pulsowanie w głowie, przyspieszone bicie serca, uczucie gorąca, mroczki przed oczami, szum w uszach. Cały czas czuję się, jakbym była pijana. Badania jakie robiłam są dobre. Ostatnio zaczęłam podejrzewać u siebie nerwice.

Do jakiego specjalisty powinnam się udać? Psycholog czy psychiatra? Proszę o pomoc.

Pani Katarzyno,

opisane przez Panią objawy, przy wykluczeniu medycznych problemów, faktycznie mogą świadczyć o nerwicy, nieradzeniu sobie z trudnościami, emocjami lub sytuacją życiową czy zawodową.

Napisała Pani, że złego samopoczucia doświadcza Pani od dwóch lat. Czy coś się ważnego wydarzyło wtedy w Pani życiu? Czy wcześniej Pani organizm reagował podobnie, ale np. z mniejszym nasileniem i częstotliwością objawów? Jak na co dzień radzi sobie Pani z pojawiającymi się problemami czy trudnościami? Czy Pani codzienność jest wypełniona ciągłym napięciem i stresem?

Jeśli odpowiedzi na wszystkie lub część powyższych pytań wskazuje na doświadczanie trudności w danych obszarach to zachęcałabym najpierw do wizyty u psychoterapeuty. Pomoże on znaleźć przyczyny występowania objawów somatycznych, pomoże zdiagnozować powody ich ciągłego występowania oraz wskaże kierunek i sposoby poradzenia sobie z nimi.

Proponowana przeze mnie wizyta u psychoterapeuty nie wyklucza możliwości konsultacji z lekarzem psychiatrą. Na ten moment, z treści Pani wiadomości, nie wynika jednak taka konieczność. Bardziej pomocne wydaje się zrozumienie przyczyn, ich rozwiązanie i nauczenie się radzenia sobie na przyszłość, a nie jedynie zniwelowanie dokuczliwych objawów somatycznych ewentualnymi lekami.

Skutecznie leczymy nerwicę oraz zaburzenia związane z lękiem. Pracujemy także online.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *