Czym charakteryzuje się osobowość zależna

Czy jestem w stanie zmienić coś w sobie, by znaleźć odpowiednią partnerkę?

Witam! Szukam odpowiedzi na pytanie, które nurtuje mnie od długiego czasu. Mianowicie mam problem ze znalezieniem partnerki życiowej, bo zawsze, ale to zawsze, wpadnie mi w oko kobieta z trudną przeszłością. Przeszłością, która negatywnie wpłynęła na jej teraźniejszą osobowość i charakter. Czy może mieć to związek z tym, że straciłem dziewictwo z prostytutką? Czy jestem w stanie zmienić coś w sobie, by nie ciągnęło mnie do takich kobiet?

Pozdrawiam, Piotr

Panie Piotrze,

problem, który Pan przytacza jest opisany bardzo ogólnie. Tak naprawdę musi Pan odpowiedzieć sobie na pytania: Co konkretnie „ciągnie” Pana do tych kobiet? Jakie Pana potrzeby one zaspokajają, że chce się Pan z nimi wiązać? Z drugiej strony widzę, że chciałby Pan wiązać się z innymi kobietami. Czyli jakimi? Czym miałyby się one różnić od tych ostatnich?

Natomiast, jeśli chodzi o stratę dziewica z prostytutką, to warto się zastanowić, jakie nadaje Pan temu znaczenie. Co spowodowało, że Pan podjął taką decyzję i jaki ma to wpływ na obecne funkcjonowanie oraz relacje z kobietami?

Odpowiadając na Pana ostatnie pytanie “Czy jestem w stanie coś w sobie zmieć?”,  zaczęłabym od tego, aby zastanowił się Pan nad swoimi oczekiwaniami względem życia, potrzebami oraz celami. Mając taki „rachunek sumienia” łatwiej będzie Panu obrać określony kierunek postępowania oraz podejmowania decyzji, co w konsekwencji da poczucie kontroli nad życiem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *