Często miewam zawroty głowy i duszności Sensity.pl

Często miewam zawroty głowy i duszności. Czym to może być spowodowane?

Witam. Mam 18 lat i często miewam zawroty głowy. Towarzyszą temu nieraz lekkie duszności, poty, drętwienie twarzy, wirujący obraz, ciężka głowa, strach i ogólne zdenerwowanie… Największy lęk miewam w kościele oraz w szkole. Czym może być to spowodowane? Dodam, że byłam u lekarza, miałam badania krwi i moczu, wszystko raczej dobre. Na przykład wczoraj wieczorem, gdy leżałam, nagle poczułam jak krew odpływa mi z głowy, stała się ona 2 razy cięższa, ale po 3 sekundach przeszło. Natomiast gdy szłam, to czułam się tak jakbym płynęła… Jak mam sobie z tym poradzić? Czym jest to spowodowane? A może to przez dojrzewanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź, Alicja

Szanowna Pani,

z listu wynika, że objawy, których Pani doświadcza mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie i odbierać radość życia. To ważne, że w takiej sytuacji szuka Pani pomocy.

Na podstawie przedstawionej przez Panią informacji, mogę pokusić się o postawienie hipotezy, że jest to lęk napadowy. Jednak, do zweryfikowania tego potrzebne jest przeprowadzenie badania. Jeżeli przyjmiemy, że są to objawy lęku napadowego, to istotne jest podjęcie pracy terapeutycznej, do której Panią zachęcam.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *