Anna Skobiej o problemie uzależnienia od urządzeń mobilnych

Uzależnienie od urządzeń mobilnych – czym jest? Objawy, leczenie. [video]

Anna Skobiej w wywiadzie dla Newseria Innowacje, wyjaśnia czym jest uzależnienie od smartfonów, telefonów czy internetu.

Uzależnienia od smartfonów, telefonów czy internetu to uzależnienia behawioralne, które są związane z uzależnieniem od czynności.  Do podstawowych objawów tego rodzaju uzależnienia można zaliczyć silną potrzebę, przymus wykonania czynności, czyli myśli, które powodują, że nie można się skupić na niczym innym a także utrata kontroli, kiedy nie potrafimy odpowiednio zagospodarować własnym czasem. Osoba uzależniona potrafi znaleźć odpowiednią wymówkę, żeby ponownie sięgnąć np. po smartfona. Często tłumaczymy to w taki sposób: korzystam z telefonu, bo tego wymaga ode mnie praca. Bez pomocy specjalisty trudno poradzić sobie z uzależnieniem.

Prowadzi psychoterapię indywidualną. Specjalizuje się przede wszystkim w uzależnieniach, pracuje z osobami dorosłymi – uzależnionymi, współuzależnionymi, pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych (którzy jako dzieci doświadczali przemocy psychicznej, fizycznej oraz zaniedbań). Czytaj więcej…

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *