6 oznak szczęśliwego związku Sensity.pl

5 sposobów na szczęśliwy związek

Jak sprawić, aby relacje, w które się zaangażowaliśmy były silne i przyjemne dla obu stron? Poniżej znajdziecie 5 wskazówek.

1. Mowa jest srebrem, zaś milczenie złotem – czasem warto zamilknąć na chwilę

W każdej relacji są chwile, kiedy pojawiają się problemy i emocje zdają się brać górę. Zamiast się kłócić bez wytchnienia, warto wtedy wziąć głęboki oddech, odpocząć oraz przemyśleć sporne kwestie. Nie chodzi o to, aby zignorować sprawę albo żyć w kłamstwie, lecz aby dać sobie czas na przemyślenia. Nie można traktować swojego związku jak worka treningowego, na którym możemy wyładować frustrację i negatywne emocje. Dla wszystkich będzie lepiej, jeśli przerwiemy kłótnię i pójdziemy na długi spacer.

2. Nauczcie się akceptować różnice w wydatkach

Twój partner kupił kolejny kask rowerowy, mimo, że w ogóle nie jeździ na rowerze. Jeśli sprawia mu to przyjemność i może sobie na to pozwolić, to odpuścić mu w tej sytuacji. Może właśnie przez ten kask będzie czuł, że jednak powinien wziąć się za siebie i zacząć uprawiać zdrowszy tryb życia :-)  Twoja małżonka kupiła kolejną parę butów, mimo, że szafa już pęka w szwach?  Uśmiechnij się, powiedz jej, że wygląda w nich pięknie i zabierz ją do kawiarni, oczywiście w nowych butach.

Jeśli jednak macie problemy finansowe i nie możecie sobie pozwolić na lekką rozrzutność, usiądźcie i na spokojnie omówcie stan domowego budżetu oraz zasady zarządzania finansami. Długi i kłopoty finansowe mogą przyczynić się do rozpadu nawet najlepszego związku.

3. Chodźcie do łóżka w tym samym czasie

To fundamentalna zasada budowania bliskiego związku. Partnerzy powinni zasypiać i budzić się razem w jednym łóżku. Nie rezygnujcie więc z tej możliwości. Tym właśnie różni się romans i małżeństwo. Podczas romansu nie doświadczymy tej niezrównanej intymności, z którą wiąże się spanie co noc w tym samym łóżku z tą samą osobą… z osobą, z którą zdecydowaliśmy się dzielić życie.

4. Unikajcie mówienia złych rzeczy o swoim partnerze przy znajomych

Nawet w najlepszych związkach zdarzają się trudne chwile, jednak to nie powinno być tematem pogawędek ze znajomymi. A już na pewno, opowiadanie złych rzeczy o swoim małżonku nie powinno stać się naszym nawykiem. W takiej sytuacji, lepszym rozwiązaniem będzie zwierzanie się tylko jednemu, zaufanemu przyjacielowi. Ludzie, który regularnie negatywnie wypowiadają się  o swoich partnerach są postrzegani przez innych jako niegodni zaufania i nielojalni.

 5. Śmiejcie się razem głośno (co najmniej raz dziennie, a najlepiej trzy razy dziennie :)

Wspólny śmiech bardzo zbliża ludzi. To ważne, aby śmiać się z najbliższymi tak często, jak to tylko możliwe.  Śmianie się razem jest seksowne, intymne i zabawne. A szczęśliwi ludzie tworzą szczęśliwe pary.

—–

Tekst opracowała Agata Baca

*na podstawie artykułu: Regina Barreca, Snow White Doesn’t Live Here Anymore, psychologytoday.com

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *